Street art w Krakowie - Podgórze

location icon
Przed kawiarnią Tworzywo Plac bohaterów getta 2, Kraków
calendar icon
Od 14 lis 10:30 do 14 lis 12:30
ticket icon
Od 40,00 zł

Czy miasto z listy światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak Kraków, może się pochwalić interesującym street artem? 

Cóż przede wszystkim nie cała powierzchnia Krakowa znajduje się na liście UNESCO, ponadto przecież pasjonująca historia Krakowa może być również inspiracją dla street artu! Wycieczka o takim temacie nie cieszy się zainteresowaniem większości przewodników miejskich. Ponieważ nie jest łatwo się przygotować do oprowadzania o sztuce, która jeszcze w poniedziałek ma się dobrze, w środę planowano napisać o niej w przewodniku po mieście, a we wtorek już zniknęła z przestrzeni miejskiej. Jako autor trasy street artu w przewodniku po Podgórzu, niestety coś o tym wiem, bo wiele murali, które tam opisałem niestety już nie istnieje. To jest właśnie jedna z kluczowych definicji street artu, nietrwałość! Cóż niektórzy twierdzą, że w ten sposób ruch street artowy trafnie odzwierciedla szybkość zmieniającego się współczesnego świata.

Na tej wycieczce odwiedzimy Stare Podgórze, jak również postindustrialne Zabłocie. Zwłaszcza ta druga okolica jest fascynująca z perspektywy street artu a to za pomocą Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka, gdzie na codzień pracuje kilku street artystów, a na ścianie będziemy podziwiać dzieło jednego z bardziej znanych krakowskich street artystów, Mikołaja Rejsa. Zobaczymy także Niezależne centrum społeczno - kulturalne: Warsztat, której siedziba również jest pokryta street artem takich sław jak Noriaki i Space Invader.. Dotrzemy również do parkingu będącego oazą wolności street artu, który jest otoczony przez ogromne bloki deweloperskiej pustyni. Śpieszmy się doceniać to artystyczne, niszowe Zabłocie, bo tak szybko odchodzi! 

Moja druga trasa obejmuje Kazimierz Na trzeciej wycieczce zwiedzamy: Dębniki, Zakrzówek i Ludwinów. Jestem profesjonalnym przewodnikiem po Krakowie od prawie 15lat, zaś wycieczki street artowe oprowadzam od około 7 lat. Jako jedyny przewodnik zaprojektowałem trzy różne trasy wycieczki street artowej po Krakowie. Jestem autorem trasy street artu w oficjalnym przewodniku po Podgórzu. Odwiedziłem także legendarną wystawę Banksy'ego w Warszawie. Do zobaczenia na trasie wycieczki! 🙂

Paweł Mrozowicz

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Spotykamy się pod kawiarnia Tworzywo. Wycieczka potrwa od 10:30 do 12:30
W razie jakichkolwiek problemów proszę dzwonić bezpośrednio do przewodnika: +48733499999
Niedziela 14 listopada 10:30-12:30 bilet na wycieczkę street art w Podgórzu

Spotykamy się pod kawiarnia Tworzywo. Wycieczka potrwa od 10:30 do 12:30
W razie jakichkolwiek problemów proszę dzwonić bezpośrednio do przewodnika: +48733499999

już niedostępne 40,00 zł -