Polityka i Gospodarka

Stemple miejskie. Warsztaty tworzenia małych płaskorzeźb z gliny i instalowania ich w ubytkach chodnikowych. Prowadzenie: Ola Went / MIASTO, WRACAM

location icon
Start: Punkt info na Placu Wałowym Plac Wałowy, Gdańsk
calendar icon
Od 26 cze 13:00 do 26 cze 14:30

Stemple miejskie to warsztaty tworzenia małych płaskorzeźb z gliny i instalowania ich w ubytkach chodnikowych na Placu Wałowym. Zajęcia skierowane do dzieci i mają na celu uwrażliwić młodych mieszkańców na przestrzeń, w której żyją, skłonić ich do dbania o otoczenie oraz traktowania go z czułością. Wszyscy mamy wpływ na wygląd naszych przestrzeni wspólnych i możemy sprawiać, by były one bardziej przyjazne i komfortowe. 

Wydarzenie odbywa się w ramach trzydniowego projektu MIASTO, WRACAM. Pełen program wydarzenia znajdziecie na https://ikm.gda.pl/projekt/miasto-wracam/ lub na wydarzeniu https://fb.me/e/yBU6CE0T. W razie problemów z zapisami, można skontaktować telefonicznie się z Punktem Informacji Kulturalnej 664 976 052. Na Spacer zapisujemy dziecko z opiekunem. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opiekę nad dzieckiem.

Harmonogram:
26.06.2021, sobota - 11.00 - 12.00 (https://app.evenea.pl/event/stemplemiejskie) 12.00 - 13.00 (https://app.evenea.pl/event/stemplemiejskie2), 13.00 - 14.00 (https://app.evenea.pl/event/stemplemiejskie3)
27.06.2021, niedziela - 11.00 - 12.00 (https://app.evenea.pl/event/stemplemiejskie4), 13.00 - 14.00 (https://app.evenea.pl/event/stemplemiejskie5), 14.00 - 15.00 (https://app.evenea.pl/event/stemplemiejskie5)

Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą z gliną: odciśniemy negatywy ubytków, a następnie dzieci wyrzeźbią w nich wybrane przez siebie motywy, np. kwiaty, motyle, mrówki... Stemple zostaną wypalone w wysokiej temperaturze, dzięki czemu nabiorą trwałości na warunki zewnętrzne. Nie będziemy ich szkliwić, dzięki czemu zachowają naturalny kolor gliny - ceglasty, nawiązujący do architektury Gdańska. Zachowując jednolitą stylistykę kolorystyczną w nienachalny sposób wpasują się w otoczenie.

Ola Went jest artystką sztuk wizualnych, absolwentką rzeźby gdańskiej ASP oraz studiów podyplomowych z zakresu arterapii (GUM), psychogerontologii (SWPS) i kursu pedagogicznego dla wykładowców i instruktorów pozaszkolnych form oświatowych (SKK Bydgoszcz). Od lat pracuje w duecie artystycznym z Alicją Karską. Współzałożycielka Stowarzyszenia Re:Kreacja. Sztuka i Arteterapia. Od roku prowadzi w Gdańsku-Oliwie pracownię ceramiczną Wela Ont Ceramika.

Wydarzenie "Miasto, wracam" jest organizowane w ramach programu "UrbCultural Planning", współfinansowanego ze środków Programu Interreg Baltic Sea Region.

Zapisując się na wydarzenie akceptujesz REGULAMIN oraz potwierdzasz, że:

1. Według mojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywam na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Jeżeli wystąpią u mnie objawy choroby nie wezmę udziału w spacerze i poinformuję o tym Organizatora.*
2. Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Spaceru i zobowiązuję się do jego przestrzegania.*
3. Oświadczam, że zapoznałem się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Kultury Miejskiej w celu: przyjęcia mojego zgłoszenia na spacer oraz uczestniczenia w nim, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych**.

*Oświadczenie jest obowiązkowe. Osoby nie spełniające warunków określonych w oświadczeniu nie mogą wziąć udziału w Spacerze.
** Zgoda jest obowiązkowa, a jej niewyrażenie wiąże się z niemożliwością wzięcia udziału w spacerze.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet dla jednej osoby

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc