Spotkanie online: Grafika. Myśl jak projektant

location icon
calendar icon
Od 22 paź 17:00 do 22 paź 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Co oznacza myśleć jak projektant? Czy takiego myślenia można się nauczyć? A jeśli tak, to gdzie i w jaki sposób? Już 22 października na te oraz wiele innych pytań odpowie Patryk Hardziej. To pierwsze spotkanie z cyklu Grafika.

Wiele osób działających na co dzień w branży graficznej z pewnością mierzy się z licznymi wyzwaniami projektowymi. Podczas spotkania wspólnie postaramy się nakreślić, kim w ogóle jest projektant graficzny i czy to wykształcenie definiuje tę profesję. Postaramy się też zajrzeć w tajniki metodologii pracy projektanta graficznego. Patryk Hardziej opowie o tym, jak wygląda proces tworzenia koncepcji i jak doszedł do obecnego systemu pracy. Dowiemy się, jak tworzyć projekty unikatowe, dostosowane do zlecenia, a przy tym uwzględniające wizję projektanta.

Pandemia zdominowała niemalże całe nasze życie, a jej skutki widoczne są wszędzie. Dlatego podczas rozmowy dowiemy się również, czy i jak ta sytuacja wpłynęła na proces tworzenia projektów graficznych. A może pojawiły się nowe możliwości?

Patryk Hardziej - projektant graficzny, ilustrator, researcher. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. W swojej pracy skupia się na projektach z zakresu brandingu, logotypach, komunikacji wizualnej oraz projektach artystycznych.

Autor książki "CPN - Znak, identyfikacja, historia". Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych nagrodzonej Projektem Roku STGU (2016) oraz prezentowanej w sześciu krajach. Autor projektów "Oldschoollogo", "Polskie Znaki Graficzne" oraz identyfikacji wizualnej PPNT Gdynia | Centrum Designu.

Współpracował między innymi z: Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee, Pepsi, Mini, E.Wedel, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Narodową Galerią Sztuki Zachęta, Centrum Designu, Muzeum Emigracji w Gdyni, a także Ministerstwem Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.


kiedy? 22 października 2020 | godz. 17:00 - 18:00

organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu

patroni medialni: Grafmag, Print Control, STGU, Linia, Formy

więcej informacji TUTAJ

regulamin wydarzenia. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  dostęp
Wyprzedane Brak wolnych miejsc