Spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim i Urszulą Zajączkowską [OKOlice Literatury 2021]

location icon
Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie Matki Teresy z Kalkuty 8, Szczecin
calendar icon
Od 24 wrz 17:00 do 24 wrz 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Nadmiar rzeczy
Blok podzielony na dwa segmenty tematyczne: nadmiar śmieci i nadmiar jedzenia.

24 września (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy na panel dyskusyjny dotyczący nadmiaru śmieci i propagowaniu kultury konsumpcji we współczesnym świecie, w którym wezmą udział Stanisław Łubieński i Urszula Zajączkowska (online). Prowadzenie: Anna Godzińska. 

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live'a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki.


W dniach 15-25 września 2021 r. zapraszamy na trzecią edycję festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction "OKOlice Literatury". Tematem przewodnim będą rzeczy i ludzie. Tytuł nawiązuje do jednej z najważniejszych polskich publikacji poświęconych dyskursowi nieantropocentrycznej "Rzeczy i ludzie. Humanistyka wobec materialności", pod red. Jacka Kowalewskiego i Wojciecha Piaska.

Festiwal obejmuje bloki tematyczne związane z różnym spojrzeniem na tytułowe rzeczy i ich relacje z ludźmi. Do udziału w spotkaniach autorskich, panelach dyskusyjnych i warsztatach zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów. Odbędą się również warsztaty adresowane do dzieci.

Więcej informacji: https://okoliceliteratury.pl/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -