SpaceHUB: Azja w kosmosie

location icon
Brain Embassy Konstruktorska 11, Warszawa
calendar icon
Od 5 sie 18:00 do 5 sie 19:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Misje kosmiczne to już od dawna nie tylko domena USA i Rosji, czy ostatnio Elona Muska oraz Richarda Bransona. Własne programy i projekty kosmiczne realizuje także szereg państw azjatyckich. Podczas tego SpaceHUBa dowiecie się więcej o nowej chińskiej stacji kosmicznej, indyjskim programie załogowym, japońskich misjach do planetoid, a nawet arabskiej misji marsjańskiej. Nasz gość opowie też więcej o obecnym stanie badań, jak również o planach eksploracji Księżyca i Marsa.

📢 Chińskie loty kosmiczne i księżycowe

W 2003 roku Chiny stały się trzecim po USA i Rosji państwem zdolnym do wysłania człowieka w kosmos. Od czerwca 2021 pierwsza załoga przebywa w nowej Chińskiej Stacji Kosmicznej. Państwo Środka wysłało także szereg sond na Księżyc, a nawet pobrało i sprowadziło próbki gruntu ze Srebrnego Globu. Czy Chińczycy prześcigną Amerykanów w nowym wyścigu o Księżyc? O tym jak wyglądają kulisy chińskiego programu kosmicznego dowiecie się więcej podczas prezentacji w ramach SpaceHub.

📢 Co Państwa Azji i Bliskiego Wschodu Planują w Kosmosie

Obecnie coraz więcej państw prowadzi własne misje kosmiczne. Przykładowo Japonia aktywnie uczestniczy w programie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a już wkrótce rozpocznie budowę modułów do nowej księżycowej stacji Gateway. Indie wysłały już pierwsze sondy na Marsa i Księżyc, a obecnie prowadzą pracę nad misją do Wenus. Jednocześnie rozwijają swój program załogowy i w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat indyjscy astronauci trafią na orbitę we własnym statku kosmicznym. Zjednoczone Emiraty Arabskie mają obecnie czworo astronautów i pracują nad misją łazika księżycowego. Przykłady kosmicznej działalności można obecnie zauważyć na całej planecie. Więcej usłyszycie podczas wykładu w SpaceHub.

👤 Dr Michał Moroz - orientalista i analityk sektora kosmicznego. Absolwent International Space University. Uczestniczył w wielu projektach kosmicznych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej oraz Polskiej Agencji Kosmicznej. Autor bloga www.orientspace.pl

🌍 SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

"SpaceHUB: Azja w kosmosie" będzie miał miejsce w amfiteatrze przed Brain Embassy na ulicy Konstruktorskiej 11 w Warszawie.

"SpaceHUB: Azja w kosmosie" jest trzydziestym trzecim wydarzeniem z serii spotkań SpaceHUB.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc