Finanse i Inwestycje Biznes i Przedsiędsiębiorczość Polityka i Gospodarka

Startupy, które zmieniają świat na lepsze - Zapraszamy na Social Movers Meetup #2

location icon
Strefa Centralna Plac Sejmu Sląskiego 2, Katowice
calendar icon
Od 7 cze 18:00 do 7 cze 18:00

Pokazują, że można myśleć inaczej, nie wpisują się w standardy, łamią stereotypy i utarte schematy. Wybierają część rzeczywistości, która wymaga poprawy i postanawiają ją zmienić. Wykorzystują do tego najnowsze technologie lub opracowują własne.

Udowadniają, że można robić coś, co wydaje się niemożliwe - OPIERAJĄ SWÓJ BIZNES NA ROZWIĄZYWANIU WAŻNYCH PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH.

To są właśnie SOCIAL MOVERS - osoby, które w nowoczesny sposób zmieniają świat na lepsze. 

Po raz kolejny zaprosiłyśmy pionierów tego podejścia w Polsce, aby udowodnili młodym przedsiębiorcom, że zmienianie świata i zarabianie może iść ze sobą w parze! 

Na przykładzie własnych doświadczeń pokażą jak przekształcić swoje działania w rentowny biznes, na czym się skupić przy prowadzeniu startupu społecznego oraz z jakich możliwości finansowania warto skorzystać.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto program i tematy prezentacji prelegentów pierwszego Social Movers Meetup:

  • 18:10 - Maja Lipiak [CEO w Leżę i Pracuję]: "Agencja interaktywna zatrudniająca niepełnosprawnych - jak to działa?",
  • 18:40 - Bogumiła Matuszewska [CEO DrOmnibus]: "Jak sprzedawać i pozyskiwać środki w startupie społecznym".
  • 19:10 - Agnieszka Osytek [Founder w DeafRespect]: "Deaf Respect - moja misja i fundament do budowania biznesu."
Jeszcze nie znacie naszych prelegentów? Zapoznajcie się z ich niezwykle imponującym bio:

Maja Lipiak- Przedsiębiorca społeczny, CEO w Leżę i Pracuję, pierwszej agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę osobom sparaliżowanym. Z wykształcenia — logistyk i ekonomista, z pasji — marketer. Pracowała m.in. dla Agencji marketingu strategicznego RUBIKOM Strategic Thinking, Agencji Interaktywnej Punkt Krytyczny i Agencji PR Pan Pikto. Laureatka konkursu TEDxRavaRiver na śląskie idee warte rozpowszechniania, reprezentantka Polski w trakcie wydarzenia Merit360, gromadzącego młodych ludzi zdeterminowanych do realizowania Zrównoważonych Celów Rozwoju ONZ. Członkini Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz aktywna obywatelka programu British Council - Active Citizens for Social Enterprise. W przyszłości planuje założyć szkołę dla przedsiębiorców i innowatorów społecznych. W głowie ma już kolejne pomysły na biznesy, które rozwiązują problemy społeczne.

Bogumiła Matuszewska - Prezes i założycielka firmy DrOmnibus zajmującej się tworzeniem multimedialnych rozwiązań wspierających terapię dzieci z autyzmem. Od lat związana ze światem biznesu i organizacji pozarządowych. Miłośniczka nowych technologii i aktywny społecznik walczący o równy start dla każdego człowieka. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność w najważniejszych rankingach polskich i zagranicznych (m.in. 30 under 30 Forbes czy New Europe 100: eastern Europe's emerging technology stars).

Agnieszka Osytek - Tłumaczka języka migowego, która z poczucia misji zainwestowała w startup, w którym pracowała. Dziś świadoma przedsiębiorczyni społeczna. W latach 2013-2016 z sukcesem budowała markę Migam. Teraz tworzy Deaf Respect - Agencję badawczo-marketingową i Akademię Rozwoju Głuchych. Doradczyni biznesu w zakresach: zarządzania misją społeczną, rozwijania wpływu społecznego, komunikacji, budowania marki i kultury organizacyjnej. Mentorka w międzynarodowym konkursie dla startupów społecznych Chivas Venture - w 2016 była jego pierwszą polską finalistką. Mentorka w programach: Founders Insitute, PwC Startup Collider, Startup Academy. Aktywnie wspiera rozwój ekosystemu przedsiębiorców z pozytywnym wpływem społecznym. 

Zapraszamy 7 czerwca o godzinie 18.00 do Strefy Centralnej w Katowicach! 

Zespół Social Movers Hub 


ORGANIZATOR:

Social Movers Hub 

Social Movers Hub to miejsce dla ludzi, którzy chcą prowadzić biznes i zmieniać świat na lepsze. Inspirujemy przedsiębiorców do podejmowania nowych inicjatyw, łącząc świat biznesu ze światem akcji społecznych. Wspieramy organizacje i startupy w budowaniu modeli biznesowych i tworzeniu efektywnych projektów rozwiązujących ważne problemy społeczne.

Więcej o nas: www.socialmovershub.com

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -