Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców społecznych

location icon
Pizzeria Emilia Romagna Plac Wolności 5, Racibórz
calendar icon
Od 16 lis 8:00 do 16 lis 10:00

Już 16 listopada w Pizzerii Emilia Romagna w Raciborzu odbędzie się śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców społecznych. W programie przewidziano wykład Urszuli Szwed Prezeski Zarządu spółdzielni Parostatek, która opowie, jak przedsiębiorstwo społeczne może reagować na zmiany. Zapraszamy już od 8:00 - zaczynamy od pysznego poczęstunku i aromatycznej kawy. 

Spotkanie rozpocznie krótkie wprowadzenie przedstawicieli OWES, którzy przedstawią ideę spotkania, zasady networkingu oraz opowiedzą o tym, dlaczego warto budować sieć kontaktów biznesowych. W dalszej części spotkania o swoich doświadczeniach przy wprowadzaniu zmian w przedsiębiorstwie społecznym opowie Urszula Szwed - dowiemy się jakie były początki Studia Ilustratorsko-Projektowego DINKSY (które powstało w związku z kryzysem innego przedsięwzięcia biznesowego) i poznamy odpowiedź na kilka pytań:
- co ciekawego może wyjść z kryzysu?
- kiedy podjąć decyzję (i na bazie jakich danych) o dokonaniu zmiany w naszych działaniach biznesowych?
- po czym poznać, że rzeczywistość biznesowa się zmieni (albo zmienia) tak, aby wychwycić to zanim będzie za późno?
- co konkretnie można zrobić (jakie działania podjąć), kiedy chcemy coś zmienić (ale nie do końca wiemy od czego zacząć i jakie są w ogóle możliwości)?

Po wykładzie każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować w krótkim 45-sekundowym wystąpieniu swoje przedsiębiorstwo, ofertę oraz wspomnieć jakich klientów lub partnerów biznesowych poszukuje. Po tej ekspresowej prezentacji będzie już nieco więcej czasu na indywidualne rozmowy. Zakładamy, że w spotkaniu weźmie udział około 20 osób, dlatego warto zabrać ze sobą co najmniej tyle wizytówek. Jeśli część networkingowa okaże się za krótka będzie możliwość przedłużenia spotkania.

Plan spotkania:
8:00-8:30
  | Rejestracja gości, rozpoczęcie śniadania (kawa + poczęstunek)
8:30-8:40  | Otwarcie spotkania
8:40-9:10  | Urszula Szwed - Jak przedsiębiorstwo społeczne może reagować na zmiany
9:10-9:30  | 45 sekund dla każdego gościa na zaprezentowanie swojej oferty lub swojego przedsiębiorstwa
9:30-10:00| Networking w praktyce - czas kiedy się poznajemy i wymieniamy wizytówkami

Urszula Szwed
Od blisko 10 lat Prezeska Zarządu Parostatek Spn. S., odpowiedzialna za rozwój biznesowy tego podmiotu ekonomii społecznej. Doradczyni biznesowa dla przedstawicieli podmiotów kultury, ekonomii społecznej i sektorów kreatywnych. Współzarządzająca Studiem Ilustratorsko-Projektowym DINKSY. Współautorka narzędzia Otwarte Karty pomagającego tworzyć skuteczniej działające zespoły. Jest również współautorką strategii wprowadzającej to narzędzie na rynek. Nagrodzona nagrodami Śląska Rzecz oraz nagrodą Fundacji Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych za zaprojektowanie innowacyjnych modeli biznesowych. Uczestniczka misji handlowych (wraz ze Stowarzyszeniem Serfenta ) do Korei Południowej i na Islandię, podczas których były nawiązywane relacje biznesowe w obszarze produktów z kategorii dziedzictwo kultury. Współautorka podcastu "Korki z excela", o liczeniu w małym biznesie.

***
Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców społecznych
data:
16 listopada 2022 r. | godz.: 8:00-10:00
miejsce: Pizzeria Emilia Romagna (Plac Wolności 5, Racibórz)


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapisz się na bezpłatne konsultacje
Wyprzedane Brak wolnych miejsc