Rodzina i relacje międzyludzkie

Warsztaty Shibari - Fundamenty Kinbaku (part 1 & part 2) - Kraków - Marzec 2020

location icon
VRCafe dolnych młynów 10, kraków
calendar icon
Od 14 mar 9:00 do 15 mar 16:00

Krótki opis:
Warsztaty 'Fundamenty Kinbaku' to idealny sposób, aby rozpocząć naukę japońskiej sztuki wiązania shibari. W przyjaznej atmosferze pokażemy Wam elementy wiązań, które będziecie mogli spokojnie wykorzystać sami w domu. Przekażemy jak bawić się bezpiecznie. Opowiemy o korzeniach tej sztuki.
Shibari to droga na całe życie, zgodnie z japońskim podejściem i filozofią tak właśnie je traktujemy, wspólnie możecie podróżować doskonalić się i szukać.
Warsztaty te są również idealne dla osób, które same rozpoczęły naukę wiązania i potrzebują ustrukturyzowania wiedzy. Dowiecie się na przykład gdzie kłaść linę luźniej, a gdzie ciasno, tak żeby było bezpiecznie. Wytłumaczymy podstawowe węzły, nauczymy prowadzenia liny. Zakończymy warsztaty tłumacząc zasadę działania najbardziej ikonicznego pełnego wiązania - Takate Kote, znów podkreślamy, tak żeby było bezpiecznie i wygodnie. Poświęcimy też sporo czasu na analizę zachowania TK'a w momencie gdy działa na niego siła z góry, z dołu lub z boku (TK - uprząż górnej części tułowia).
Całość składa się w niezbędne fundamenty do wykorzystania w półpodwieszeniach lub podwieszeniach. Dzięki nim sami zbudujecie pierwsze atrakcyjne wiązanie.
Główny nacisk warsztatów położony jest na technikę, ale również będziemy omawiać tematy związane z podstawową komunikacją w linach i przekazywaniem emocji.
Celowo nie nazywamy warsztatów podstawowymi, bo uważamy, że nie tak należy o tym myśleć. Na tych warsztatach budujesz bazę, którą będziesz wykorzystywał w swojej dalszej drodze.

Podstawowe informacje:
* są to weekendowe warsztaty dwudniowe
* tylko dla par
* VRCafe w centrum Krakowa, Dolnych Młynów 10
* w oba dni startujemy o 10:00 i kończymy o 17:00
* UWAGA: drugi dzień warsztatów wymaga już własnych lin.

Plan warsztatów:
Dzień pierwszy: Historia Shibari * bezpieczeństwo w linach * Wiązanie dwukolumnowne (i przykłady użycia w zabawie) * Contra-tensions i kiedy ich używać? poprawne prowadzenie liny * podstawowe węzły * Wiązanie jedno-kolumnowe * Takate Kote * podstawowe uprzęże (monoblock / futomomo / ashi-shibari )
Dzień drugi: łączenie liny stropowej * wykończenia liny stropowej * progresje na przykładzie 3 pozycji (syrenka, half-ebi oraz pełnego ebi z pierwszym przejściem) * co to jest struktura w wiązaniu * koncepcja czasu i wyczerpania

Dla kogo są te warsztaty?
Te warsztaty są zaplanowane dla par wszystkich płci i orientacji, dla osób początkujących oraz tych, które mają już doświadczenie w shibari i chcą ustrukturyzować swoją wiedzę

Często zadawane pytania:
Q: Czy na warsztaty mogę przyjść sam/sama?
A: Niestety nie. To są warsztaty. Siedzenie i patrzenie nie pomoże Ci w nauce. Zachęcamy do umieszczenia pod warsztatami ogłoszenia, że szukasz partnera/partnerki. Często zgłaszają się do nas osoby z takim pytaniem.

Q: Jakiego TK'a uczycie?
A: Na tych ćwiczeniach będziemy pokazywać TK zaprojektowanego przez Riccardo Wildties z Kinbaku Luxuria, deshi'ego Akira Naka. I tak - jesteśmy certyfikowani przez Riccardo, żeby nauczać jego TK'a :)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Dwudniowy Bilet dla pary - fundamenty kinbaku
Wyprzedane 500,00 zł Wyprzedane