Kultura i Sztuka

Sensoplastyka

location icon
Pracownia Jezuicka 22, Bydgoszcz
calendar icon
Od 24 sie 13:00 do 24 sie 15:00

Kolejna odsłona sensoplastyki w Pracowni!

Tym razem chciałabym zaskoczyć młodych odbiorców techniką action painting. Sposób ten w mojej aranżacji ma wspierać wszechstronny rozwój dziecka: pobudzać kreatywność, budować pozytywny obraz samego siebie (czyli dbamy o poczucie wartości!) raz zmieniać szkolne podejście do sztuk plastycznych. Dla uczestników ważna będzie radość z działania oraz nietypowe medium, które zostanie niespodzianką do czasu rozpoczęcia warsztatów. 

Druga część warsztatów to pobudzanie dziecięcych zmysłów - głównie jednego z nich - węchu. Przeniesiemy się do świata małej Mary z powieści "Tajemniczy ogród" Burnett'a. Jeden z fragmentów posłuży dzieciom do stworzenia własnego dzieła sztuki na zadany temat. W tym celu zamiast farb czy kredek będziemy używali... przypraw. Propozycja ta wielokrotnie spotykała się z entuzjazmem i zaangażowaniem dzieci. Będzie się działo! Będzie pachniało. Kontakt z literaturą buduje w młodym człowieku pozytywne nastawienie do książek oraz zachęca do ich częstszego sięgania. Dodatkowo, dziecko ma nieskrępowaną możliwość do eksperymentowania z tworzywem, z którego zazwyczaj nie może korzystać w taki sposób. Prosimy o wygodny strój dla dziecka. 

Ilość miejsc: maksymalnie 12 uczestników 

Wiek: 5 - 10(ważne aby dziecko w czasie trwania warsztatów nie potrzebowało nieustannego wsparcia rodzica) 

Czas trwania: ok. 1,5h 

Koszt: 15 zł / os

Serdecznie zapraszam! 

Prowadzącą warsztaty jest Wiktoria, krytyk artystyczny i pedagog specjalny. Pracuje z dziećmi w przedszkolu integracyjnym: prowadzi tam zajęcia z arteterapii/sensoplastyki. Możecie ze spokojną głową zostawić dzieci pod jej opieką i pójść na kawę.


__________

Photo by Alice Achterhof on Unsplash

#pracownia #bydgoszcz #makerspace #diy #sensoplastyka

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet Normalny
Wyprzedane 15,00 zł Wyprzedane