Sprzedaż

Sales Angels w lipcu: Co warto wiedzieć o modelach biznesowych, by zwiększyć sprzedaż?

location icon
Streaming online z sali
calendar icon
Od 13 lip 18:00 do 13 lip 20:00
ticket icon
Od 79,00 zł

Zapraszamy Was na spotkanie społeczności w lipcu

Naszym gościem będzie....

Agnieszka Węglarz - Strateg i praktyk biznesowy B2B z doświadczeniem w dużych firmach.
Niezależny konsultant, ekspert ds. rozwoju biznesu B2B, mówca i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym.


Polskie firmy MŚP mają wysoki potencjał - mają wysokie kompetencje inżynierskie i technologiczne, potrafią tworzyć dobre produkty i świadczyć wysokiej jakości usługi.Jednak we współczesnym świecie to często już nie wystarcza do tego, by wygrywać na rynku i rozwijać stabilnie sprzedaż i firmę. Czy spotykacie się w ostatnim czasie z takimi wyzwaniami jak:

- walka cenowa
- malejący popyt na Wasze oferty
- spadająca marża na sprzedaży?

Ta tendencja będzie postępować na rynku jaki mamy teraz.

🔴W obecnych czasach firmy coraz częściej konkurują na modele biznesowe.🔴

Dokonują nie tylko innowacji w produktach czy usługach, a zmieniają całkowicie koncepcję tego co sprzedają, w jaki sposób to sprzedają, a także jak na tym zarabiają. Dzięki temu zyskują przewagę konkurencyjną.

Podczas swojego wystąpienia Agnieszka opowie o przykładach takich transformacji. Poda przykłady interesujących modeli biznesowych również z branż mniej oczywistych - takich jak m. innymi branża budowlana.

Właśnie ze względu na to, że firmy konkurują na modele biznesowe, właściciele firm MŚP oraz ich menedżerowie odpowiedzialni za rozwój biznesu i sprzedaży powinni doskonalić się w umiejętnościach zarządzania modelami biznesowymi swoich firm.

Kiedy ostatnio zastanawialiście się czy Wasz model biznesowy sprzyja biznesowi czy go wstrzymuje przed rozwojem?

  • Jak się tego dowiedzieć?

Podczas spotkania Sales Angels Agnieszka Węglarz wskaże gdzie szukać rozwiązań tych problemów i skupi się na:

- definicji i analizie różnych modeli biznesowych

- wskazaniach, gdzie usprawniać, a być może nawet transformować Wasze modele biznesowe
- opowie o przydatności modelu biznesowego w podejmowaniu takich decyzji biznesowych jak wybór klientów, projektowanie ofert, modeli sprzedażowych, kanałów dystrybucji
- opowie o nieoczywistych zastosowaniach modelu biznesowego w takich obszarach jak pricing, czy rekrutowanie nowych pracowników


Agnieszka przedstawi również kilka przykładów transformacji modeli biznesowych np.

  • producent pojazdów działający na wysoko konkurencyjnym rynku, z wysokimi kosztami i koniecznością ciągłego poszukiwania nowych klientów - jak można zmienić taki model biznesowy i jak wpłynie to na wyniki firmy?
  • dystrybutor działający na wysoko konkurencyjnym rynku walczącym ceną, z wysokimi kosztami i ryzykiem spadku marży - jaką zmianę zrobił w modelu biznesowym i jak istotnie wpłynęło to na jego wzrost sprzedaży?

- Ekspertka pokaże również kilka pytań, które warto sobie na początek zadać, aby zobaczyć, czy Wasz model biznesowy wymaga przemyślenia.


AGNIESZKA WĘGLARZ

Jest ekspertem od strategii i biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.
Jej specjalizacja to strategia biznesowa, modele biznesowe, segmentacja klientów, oferta wartości, a także sprzedaż doradcza.

Przez lata pracowała jako menedżer w firmach MŚP i korporacjach. Była m.in. Dyrektorem Departamentu Strategii Marketingowej w Polkomtelu, Dyrektorem Marketingu w Sygnity.

Współpracuje również z Google for Startups jako mentor w międzynarodowych programach wspierających rozwój modeli biznesowych startupów.

Pracowała dla wielu marek międzynarodowych i polskich w takich sektorach jak branża spożywcza, finanse, media. Od ponad 10 lat jest związana zawodowo z nowymi technologiami, pracując najpierw u operatora sieci komórkowej, następnie w polskiej firmie IT, aż wreszcie prowadząc projekty konsultingowe dla firm z sektora tele-informatycznego. Ma doświadczenie zarówno w branżach związanych z rynkiem masowym, jak i z rynkiem Business-to-Business.

Od 2014 roku prowadzi własną firmę świadczącą usługi doradcze dla właścicieli i zarządów firm MŚP, zarówno z sektora B2B jak i B2C. Pomaga klientom budować strategie rozwoju ich biznesów metodą warsztatową.

Ma wieloletnie doświadczenie w edukacji menedżerów - prowadząc własną firmę doradczą współpracuje jednocześnie od lat z wiodącymi firmami szkoleniowymi na polskim rynku jako wykładowca i konsultant.

Z wykształcenia jest ekonomistką. Skończyła Wydział Nauk Ekonomicznych na UW, jest stypendystką University College Galway oraz Sussex University.Każdy kto zajmuje się sprzedażą niech czuje się zaproszony! - nawet Ci, którzy nie wiedzą, że "wszyscy jesteśmy sprzedawcami" ;)

Sales Angels to największa społeczność ludzi sprzedaży w Polsce, którą łączy wspólna idea #SprzedawanieToPomaganie. Co miesiąc spotykamy się na 2-godzinne spotkania z wybranymi Ekspertami, a 5-ciu najwyżej ocenionych zapraszamy co roku na całodniowy Finał Sales Angels, nazywany prawdziwym Świętem Sprzedaży.

Przerabiamy tematy, dzięki którym możecie po prostu lepiej sprzedawać i pomagać swoim klientom. Ogólna wartość każdego spotkania jest mierzona przez Wasze oceny, które przyznajecie po każdym spotkaniu, skala od 1 do 10.

Do zobaczenia!

Zespół Sales Angels

https://salesangels.pl

https://www.facebook.com/SalesAngels/?fref=ts

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Transmisja online
już niedostępne 79,00 zł -
  Bilet stacjonarny na sali - limitowane!
już niedostępne 99,00 zł -