Zarządzanie ryzykiem walutowym w czasie dużej zmienności kursów walut

location icon
Szkolenie online Dostęp zdalny, Dla uczestników
calendar icon
Od 17 sty 9:00 do 17 sty 11:00

Każda firma prowadząca działalność gospodarczą na rynkach zagranicznych (import/eksport) narażona jest na ryzyko walutowe. Aby zneutralizować takie ryzyko, należy w prawidłowy sposób zarządzać pozycją walutową. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób to robić.


Podczas szkolenia:

  • przedstawiony zostanie przegląd bieżącej sytuacji na rynku walutowym: EUR/PLN oraz USD/PLN (prognozy, cykliczność oraz sezonowość kursów walut, zalecania oraz plan działań dla importerów i eksporterów),
  • przedstawiony zostanie Stochastic - wskaźnik analizy technicznej, pomocny w wyborze momentu do przeprowadzenia zaplanowanych transakcji wymiany walut.

Informacje o prelegencie

Szkolenie poprowadzi Jacek Maliszewski - Główny Ekonomista w Niezależnym Domu Maklerskim S.A. Z rynkami finansowymi związany od 30 lat. Pierwsze swoje inwestycje na rynku kapitałowym przeprowadzał w 1992 r. Z rynkiem walutowym związany od 25 lat. W latach 1996-1999 był szefem zespołu zarządzania ryzykiem rynkowym w Pomorskim Banku Kredytowym S.A. ze Szczecina. Równolegle od 1994 roku do 2001 był pracownikiem naukowym w Katedrze Ekonometrii i Statystyki na Uniwersytecie Szczecińskiem. Jako pracownik naukowy zajmował się badaniami rynków finansowych z wykorzystaniem narzędzi matematycznych i statystycznych. Od 20 lat pomaga importerom oraz eksporterom w profesjonalny sposób zarządzać ryzykiem walutowym. Na przestrzeni 20 lat przeprowadził kilkaset szkoleń stacjonarnych oraz webinarów internetowych z zakresu zarządzania ryzykiem kursowym.


Jak przebiegać będzie rejestracja na szkolenie?

Każdy uczestnik, który wypełni formularz rejestracyjny otrzyma link dostępu do szkolenia online realizowanego przez współorganizatora szkolenia - Niezależny Dom Maklerski S.A. wraz z dalszą instrukcją postępowania.


Udział w szkoleniu online jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych szkoleniach osobom, które nie wzięły udziału w szkoleniach, na które dokonały zgłoszenia i nie odwołały swojego uczestnictwa (przynajmniej na dzień przed szkoleniem do godz. 12.00).

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na szkolenie online "Zarządzanie ryzykiem walutowym w czasie dużej zmienności kursów walut", 17.01.2022 r., godz. 9.00-11.00.
już niedostępne -