Wokół Bagna Całowanie - wycieczka rowerowa

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 23 maj 9:00 do 23 maj 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na wycieczkę do lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i na (i wokół) Bagna Całowanie. Czeka nas ożywcze, wiosenne spotkanie z przyrodą i spora dawka historii Mazowsza! Na trasie opowiemy m.in. o nielegalnym kasynie, historii otwockiego kirkutu, schronach przedmościa warszawskiego, łowcach reniferów, ochronie mokradeł, mariawitach, cudownej rzeźbie czy historii ziemniaków z Całowania!

TRASA: PKP ŚRÓDBORÓW - ANIELIN (kirkut) - "TORFY" - BUNKRY NA DĄBROWIECKIEJ GÓRZE (historia przedmościa warszawskiego) - PODBIEL (Kobyla Góra i historia łowców reniferów) - BAGNO CAŁOWANIE (ścieżka edukacyjna wśród bagien) - POGORZEL (opuszczony kościół po mariawicki) - WARSZAWICIE (drewniany kościół wzniesiony przez marszałka F. Bielińskiego z gotycką rzeźbą Matki Bożej Radwankowskiej) - CAŁOWANIE (historia rodziny Drewitzów) - PKP ŚRÓDBORÓW (na zakończenie czekają nas zabytki związane z historią dawnego letniska).

DYSTANS: do przejechania mamy około 60 km, będziemy starali się unikać dróg asfaltowych (na ile będzie to możliwe), dominować będą leśne, śródpolne drogi, prosimy pamiętać o odpowiednim rowerze. Szacunkowy czas trwania wycieczki (wraz ze zwiedzaniem) około 7 - 8h.

ZBIÓRKA: spotykamy się około g. 9.00 na stacji w Śródborowie (dokładną godzinę podamy w początku maja, jest ona uwarunkowana rozkładem jazdy pociągów).

Wycieczkę prowadzi: Adrian Pogorzelski

DOJAZD Z WARSZAWY: pociągi linii WARSZAWA ZACHODNIA - DĘBLIN. Bilet na pociąg można kupić online na stronie https://www.mazowieckie.com.pl/ lub w kasie/biletomacie przed odjazdem pociągu.

CO WARTO ZABRAĆ: prowiant, zapasową dętkę, zapięcie do roweru etc.

Wycieczka jest nieodpłatna (ewentualne napiwki dla przewodnika będą mile widziane).

DODATKOWE INFORMACJE: info@wawagra.waw.pl lub tel. 511630598 (Adrian Pogorzelski)

WARUNKI I REGULAMIN:

- Udział w wycieczce jest dobrowolny i każdy jej uczestnik ponosi odpowiedzialność za siebie i swoje zachowanie na drodze

- Udział w wycieczce osób niepełnoletnich wyłącznie pod opieką osób dorosłych

DODATKOWE INFORMACJE:

- po zakończeniu realizacji spaceru firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
23 Maja 2021, 08:00