RODZINNE WARSZTATY RENOWACJI MEBLI Z CYKLU "NIE KUPUJ - ODNAWIAJ!", dorosły + dziecko 10+ w cenie jednego biletu!

location icon
Folwark Edwardowo Bukowska 177, Poznań
calendar icon
Od 9 lip 10:00 do 9 lip 16:00

Folwark Edwardowo i firma Wegner zapraszają na cykl warsztatów pt. "Nie kupuj, odnawiaj!".

Tym razem będą to Rodzinne Warsztaty Renowacji Mebli / dorosły + dziecko 10+ w cenie jednego biletu /

Warsztaty poświęcone będą pracy z drewnem. Zajmiemy się wyłącznie odnowieniem i stylizacją elementów drewnianych. Podpowiemy, jak tchnąć nowe życie w stare meble, uratować je od zniszczenia lub nadać im zupełnie inny charakter.

Warsztaty obejmują zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy poznają techniki renowacji drewna - demontażu, usuwania starych powłok, wzmocnienia konstrukcji, wypełniania ubytków, wybarwienia i nakładania nowych warstw, a w efekcie końcowym samodzielnie odnowią swój mebel.

Warsztaty poprowadzi nasz mentor - profesor Marek Owsian - wykładowca akademicki, profesor sztuk plastycznych i technolog drewna, a przede wszystkim wybitny specjalista renowacji oraz Zespół Folwarku Edwardowo.

Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników umiejętności związanych z renowacją mebli, dlatego przywiązujemy uwagę do każdego etapu tego czasochłonnego procesu.

Warsztaty odbędą się 9 lipca (sobota) 2022 roku w godzinach od 10:00 do 16:00

Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177, Poznań

Koszt uczestnictwa: 220,00 zł ( osoba dorosła + dziecko 10+ w cenie jednego biletu)

Uwaga!

Każdy z uczestników przychodzi ze swoim meblem. Ze względu na ramy czasowe wydarzenia i szeroki zakres prac do wykonania, sugerujemy wybór drewnianego krzesła, stolika, podnóżka, niciaka lub szafki nocnej.

Podczas warsztatów nie będziemy zajmować się tapicerowaniem, jeśli jednak chcesz zabrać się za demontaż i odnowienie konstrukcji fotela - zapraszamy.

Ilość miejsc: 18

Wiek: 10+

Organizator:Folwark Edwardowo

Współorganizator: Wegner

Uwaga!

Podczas warsztatów korzystamy ze szlifierek, cyklin ostrych narzędzi itp. W czasie trwania wydarzenia opiekun odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo dziecka.


O Folwarku Edwardowo

Folwark położony jest w Poznaniu na Edwardowie, a jego początki sięgają połowy XIX wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów dworsko-folwarcznych na mapie Poznania. Właścicielem terenu, na którym zlokalizowany jest folwark oraz autorem przedsięwzięcia Projekt Edwardowo jest firma WEGNER, współorganizator wyżej wymienionego wydarzenia. Projekt zagospodarowania Folwarku został powołany do życia w 2015 roku jako spółka celowa, której zadaniem jest rewitalizacja i komercjalizacja byłych terenów dworu Edwardowo mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej. Spółka WEGNER mając na względzie zachowanie starego układu architektonicznego obiektu, opracowała koncepcję rozwoju tego terenu, umożliwiając stworzenie ciekawego kompleksu dla działań biznesowych charakteryzującego się wyjątkową architekturą.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet normalny
już niedostępne 220,00 zł -