Od konfliktu do bliskości - rozmowy naprawcze w relacji - Gdynia

location icon
ul. Chylońska 130B/0.2, Gdynia
calendar icon
Od 24 kwi 16:00 do 26 kwi 14:00

Gdy następuje trudne zdarzenie w relacji stajemy przed dylematem "co dalej".
Powiedzieć, że dla mnie nie jest ok?
Przemilczeć, bo to może drobnostka?
A może od razu wykrzyczeć, że to ta druga osoba jest winna całej sytuacji? 

Takie drobne zdarzenia, które "leżą na wątrobie" mogą się zdarzyć w każdym związku, w każdej przyjaźni, w każdej rodzinie. Pytanie brzmi - Co chcemy z takimi sytuacjami robić? Zwyczajowo gramy w grę "kto ma rację", bo to może ona/ on powinien mnie przeprosić i będzie spokój. Bo to może ja się za mocno przejmuje, a ona/ on działają racjonalnie. A może wrzeszczałam/ wrzeszczałem, bo miałem dobre powody i nie ma do czego wracać.

To, do czego chcemy Was zaprosić, to spróbowanie innej metody. To, że nas coś "boli" to bardzo ważny sygnał o naszych potrzebach. Coś dla nas nie działa. Jeśli takich wkurzających/ smucących/ trudnych sytuacji "pod dywanem" zbierze się cała kupka, to trudno nam będzie patrzeć na drugą osobę bez złości, żalu, czy chociaż poczucia bycia niezrozumianą/ nierozumianym. Jeśli z kolei wiemy, że coś co zrobiliśmy nie było dla bliskiego nam człowieka okej, to warto mieć sposób, który pozwoli nam wrócić do rozmowy, wrócić do relacji bez bagażu bólu / żalu związanego ze zdarzeniem. 

Nie kłócimy się o rzeczy, które nie są dla nas ważne i nie kłócimy się z ludźmi, którzy nie są ważni. Konflikt jest drogą do kontaktu, zrozumienia i bliskości. Brakuje nam tylko narzędzi, by to się mogło zadziać. Takie narzędzie poznasz na naszych warsztatach.

Na warsztatach przyjrzymy się w jakim modelu działamy. Czy częściej unikamy mówienia o tym, co dla nas ważne, czy raczej mówimy prosto z mostu, co nas boli. 
Poznamy model 4 kroków Porozumienia bez Przemocy, by za pomocą tych narzędzi przyjrzeć się sytuacji, która jest dla nas trudna. Będziemy eksplorować naszą perspektywę i perspektywę drugiej strony. Spróbujemy spojrzeć na zdarzenie z naprawczej strony, spróbujemy usłyszeć się wzajemnie, uznać ból/ złość /  uczucia, które się pojawiają. 
Wszystko po to, by na koniec przećwiczyć rozmowę, w której możemy wrócić do trudnej dla nas sytuacji i spróbować znaleźć rozwiązanie, które będzie działało dla obu stron.

Na warsztaty można przyjść samodzielnie lub w parze. 

Planujemy kameralną grupę (max 10 osób), w której komfortowo będziemy mogli przećwiczyć jak radzić sobie w konkretnych, życiowych sytuacjach uczestników.Trenerka: Joanna Zwierzchowska
Miejsce: ul.Kasprowicza 6 m 2, Toruń
Terminy: 28.02 piątek 16:00 - 19:00
               29.02 sobota 10:00 - 16:00
               01.03 niedziela 10:00 - 14:00
Ilość osób: max 10

Więcej o mnie na stronie www: https://naszaprzestrzen.com/about/#Joanna


Ile to kosztuje?

Mamy nietypowe podejście do płatności. Chcemy by mogły zadziać się poniższe rzeczy naraz: 
1. Chcemy aby warsztaty się odbył i abyśmy my jak i wszyscy chętni uczestnicy mogli wynieść wspierające doświadczenia.
2. Chcemy aby warsztaty były dostępne niezależnie od zasobów finansowych uczestników - wierzymy, że to co proponujemy zmienia jakość relacji. Chcemy by jak największa ilość osób mogła z tego skorzystać.
3. Chcemy móc utrzymywać się z naszych działań, aby móc dzielić się jak najdłużej tym, co ufamy i doświadczamy że wspiera w życiu. 
4. Chcemy, aby było Ci łatwo podjąć decyzję, jaki chcesz i możesz wnieść wkład.

OPCJE:
a) Jeśli potrzebujesz przede wszystkim łatwości, wybierz jedną z poniższych trzech kwot:

450 PLN - jeśli chcesz pokryć standardowe koszty warsztatów

250 PLN - jeśli chcesz skorzystać z warsztatów i jednocześnie aktualnie jesteś w sytuacji wyzwania w kwestii zasobów finansowych

700 PLN - jeśli masz stabilność wynagrodzenia i poczucie bezpieczeństwa finansowego, oraz chcesz wesprzeć naszą pracę i/lub osoby o mniejszych zasobach

b) Jeśli żadna z tych kwot nie działa do Ciebie, to skontaktuj się z nami, aby znaleźć opcję, która działa dla nas wszystkich (np. raty, wsparcie organizatora przed i w czasie szkolenia). Bądź skontaktuj się, by dobrać kwotę, która zaspokaja potrzeby organizatorów i trenerów oraz jest w zgodzie z Twoją chęcią i możliwością wnoszenia wkładu. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zadzwoń do nas: 690 090 335
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia i oddania wartości biletów w przypadku, gdy grupa będzie miała mniejszą liczebność niż 4 osoby.

Rejestracja i udział w warsztatach stanowi akceptację Polityki Prywatności.
Image by lambhappiness from Pixabay

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Twój bilet :)
już niedostępne 450,00 zł -
  Twój bilet :)
już niedostępne 250,00 zł -
  Twój bilet :)
już niedostępne 700,00 zł -