Rozwój osobisty Polityka i Gospodarka Rodzina i relacje międzyludzkie

Wzmocnij relacje z dzieckiem poprzez nawiązanie relacji z sobą

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 29 lut 10:00 do 29 lut 14:00
ticket icon
Od 89,18 zł

Bycie rodzicem to jedna z ważniejszych ról, jakie pełnimy w życiu. Stajemy się odpowiedzialni za życie małego człowieka, który jest na początku niemalże uzależniony od nas. Z czasem ta bliska relacja nabiera dystansu. Pojawiają się negatywne emocje, nieporozumienia, czasem kłopoty wychowawcze. Naszym warsztatem chcemy wpłynąć na to, żeby komunikacja rodzic-dziecko budowała wzajemne szczęście. Bo bycie rodzicem to radość, wartość i budowanie razem wspólnego czasu, rozmów i wspierania siebie nawzajem. To bycie obok siebie, ale i dla siebie w tym samym czasie. To wzajemne wzrastanie i dzielenie się.


Kształt tej relacji ma ogromny wpływ na dalsze życie. Znając wagę tej, mimo wszystko wspaniałej odpowiedzialności, zapraszamy Cię na spotkanie, po którym będziesz mogła/mógł czerpać więcej satysfakcji z bycia rodzicem.


Spotkanie to będzie jednocześnie sposobem na zdiagnozowanie najczęstszych trudności wychowawczych, których poznanie pozwoli naszemu zespołowi na zaprojektowanie adekwatnych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i wyzwań współczesnych rodziców.


W trakcie spotkania będziesz mieć okazję do:

 • przyjrzenia się sobie w roli rodzica z dystansu
 • określenia swoich prawdziwych potrzeb związanych z rodzicielstwem,
 • zdefiniowania wizji swoich idealnych relacji z dzieckiem/ dziećmi,
 • zdiagnozowania zasobów oraz przeszkód na drodze do realizacji swojej wymarzonej wizji,
 • ustalenia konkretnych kroków realizacji swojej wizji satysfakcjonującego rodzicielstwa,
 • dyskusji i wymiany doświadczeń z innymi rodzicami i poszerzenia swojego punktu widzenia na rodzicielstwo, otrzymania wskazówek do udoskonalenie swoich relacji z dzieckiem/ dziećmi.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU:
 • Poszerzenie samoświadomości w roli rodzica w kierunku odkrycia swoich indywidualnych potrzeb w relacji z dzieckiem/ dziećmi
 • Wymiana doświadczeń z innymi rodzicami
 • Refleksja nad znaczeniem relacji rodzice-dzieci
 • Uświadomienie jak wpływam swoją postawą jako rodzic na dziecko
 • Pobudzenie do refleksji jak moja pewność siebie wpływa na komunikację z dzieckiem
 • Poszerzenie świadomości odnośnie efektywnej komunikacji z dzieckiem

PROGRAM WARSZTATU:

 1. WPROWADZENIE, ZAPOZNANIE
 2. GRA "PODRÓŻ BOHATERA" - odkrywanie bohatera-rodzica w sobie
  • Wprowadzenie w cele i konwencję gry
  • Rozgrywka - przejście przez 7 etapów planszy

I. Usłyszenie wezwania - dostrzeżenie zmiany w zakresie relacji z dzieckiem, która wymaga lub budzi potrzebę dokonania zmiany w sobie, określenie wizji i skonkretyzowanie celu.

II. Przekroczenie progu - nabieranie odwagi do realizacji ważnego celu.

III. Lustro wody - przyglądanie się sobie, tym kim chce się stać oraz swoim wartościom.

IV. Zasoby - analiza dostępnych zasobów.

V. Przeszkody i demony - docieranie do barier wewnętrznych i zewnętrznych, mogących stawać na drodze do realizacji celu.

VI. Strategia - wybór wariantu działania w kontekście celu.

VII. Nagroda - uświadomienie sobie wartości, jaką przyniesie nam realizacja celu.

  • Domknięcie i zebranie refleksji, potrzeb, planów
     3. DYSKUSJA I ANALIZA WYZWAŃ W RELACJACH Z DZIEĆMI

4. WYMIANA DOBRYCH PRAKTYK W ZAKRESIE SZCZĘŚLIWYCH RELACJI Z DZIEĆMI


PROWADZENIE:
Katarzyna Kaźmierczak

Trener, coach, psycholog społeczny (SWPS). Pasjonatka i praktyk rozwoju osobistego od ponad 10 lat. Pracuje z grupami od 2010 r. Ma na swoim koncie ok. 1500 godzin na sali szkoleniowej. Prowadziła warsztaty dla różnych grup: począwszy od młodzieży gimnazjalnej, przez specjalistów, menedżerów i seniorach skończywszy. Prowadziła własną firmę szkoleniową K2 Training. Pełniła także rolę Mł. Menedżera ds. Szkoleń w Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, gdzie pracowała nad rozwojem menedżerskim m.in. kierowników drogerii Hebe oraz zarządzała pracą 5-osobowego zespołu trenerek. Tematykę relacji rodzice-dzieci zgłębia od czerwca 2019, jednak mając świadomość jak wielką wagę odgrywają w dorosłym życiu, chce wnieść swój wkład w poprawę jakości życia zarówno rodziców, jak i dzieci :) Na spotkaniu będzie pełniła rolę moderatora oraz Mistrza Gry "Podróż Bohatera".

Agnieszka Mazur

Kierowała międzynarodowymi działami jakości, badań i rozwoju oraz ustalała strategię w firmie produkcyjnej z branży FMCG. Autorka kilku aplikacji patentowych. Moderatorka Design Thinking i Scrum Master Agile oraz uczestniczka programu Leaders are Trainers. Licencjonowany trener mentalny i mama nastolatki, wyczynowej łyżwiarki figurowej. Łączy pracę trenera i mentora z rodzicielstwem i wsparciem mentalnym młodego sportowca. Kocha kreatywność, otwarte spojrzenie na świat i indywidualność każdego człowieka. Na spotkaniu będzie pełniła rolę moderatora oraz współprowadzącej spotkanie.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu
już niedostępne 89,18 zł -