Polityka i Gospodarka

WZMOCNIJ RELACJE Z DZIECKIEM POPRZEZ NAWIĄZANIE RELACJI Z SOBĄ

location icon
Collegium Civitas Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1 (wejście od Marszałkowskiej), Warszawa
calendar icon
Od 16 lis 10:00 do 16 lis 14:00

Bycie rodzicem to jedna z ważniejszych ról, jakie pełnimy w życiu. Stajemy się odpowiedzialni za życie małego człowieka, który jest na początku niemalże uzależniony od nas. Z czasem ta bliska relacja nabiera dystansu. Pojawiają się negatywne emocje, nieporozumienia, czasem kłopoty wychowawcze. Naszym warsztatem chcemy wpłynąć na to, żeby komunikacja rodzic-dziecko budowała wzajemne szczęście. Bo bycie rodzicem to radość, wartość i budowanie razem wspólnego czasu, rozmów i wspierania siebie nawzajem. To bycie obok siebie, ale i dla siebie w tym samym czasie. To wzajemne wzrastanie i dzielenie się.

Kształt tej relacji ma ogromny wpływ na dalsze życie. Znając wagę tej, mimo wszystko wspaniałej, odpowiedzialności, zapraszamy Cię na spotkanie, po którym będziesz mógł czerpać więcej satysfakcji z bycia rodzicem.

Spotkanie to będzie jednocześnie sposobem na zdiagnozowanie najczęstszych trudności wychowawczych, których poznanie pozwoli naszemu zespołowi na zaprojektowanie adekwatnych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i wyzwań współczesnych rodziców.


W trakcie spotkania będziesz mieć okazję do:

 • przyjrzenia się sobie w roli rodzica z dystansu
 • określenia swoich prawdziwych potrzeb związanych z rodzicielstwem,
 • zdefiniowania wizji swoich idealnych relacji z dzieckiem/ dziećmi,
 • zdiagnozowania zasobów oraz przeszkód na drodze do realizacji swojej wymarzonej wizji,
 • ustalenia konkretnych kroków realizacji swojej wizji satysfakcjonującego rodzicielstwa,
 • dyskusji i wymiany doświadczeń z innymi rodzicami i poszerzenia swojego punktu widzenia na rodzicielstwo, otrzymania wskazówek do udoskonalenie swoich relacji z dzieckiem/ dziećmi.

WARTOŚĆ WARSZTATU
 • Poszerzenie samoświadomości w roli rodzica w kierunku odkrycia swoich indywidualnych potrzeb w relacji z dzieckiem/ dziećmi
 • Wymiana doświadczeń z innymi rodzicami
 • Refleksja nad znaczeniem relacji rodzice-dzieci
 • Uświadomienie jak wpływam swoją postawą jako rodzic na dziecko
 • Pobudzenie do refleksji jak moja pewność siebie wpływa na komunikację z dzieckiem
 • Propozycje rozwiązań problematycznych sytuacji wychowawczych
 • Poszerzenie świadomości odnośnie efektywnej komunikacji z dzieckiem

PROGRAM WARSZTATU
 1. WPROWADZENIE, ZAPOZNANIE 
 2. GRA "PODRÓŻ BOHATERA" - odkrywanie bohatera-rodzica w sobie
 3. DYSKUSJA I ANALIZA WYZWAŃ W RELACJACH Z DZIEĆMI
 4. WYMIANA DOBRYCH PRAKTYK W ZAKRESIE SZCZĘŚLIWYCH RELACJI Z DZIEĆMI

PROWADZENIE
Katarzyna Kaźmierczak

Trener, coach, psycholog społeczny (SWPS). Pasjonatka rozwoju osobistego od ponad 10 lat. Pracuje z grupami od 2010 r. Ma na swoim koncie ok. 1500 godzin na sali szkoleniowej. Prowadziła warsztaty dla różnych grup: począwszy od młodzieży gimnazjalnej, przez specjalistów, menedżerów i seniorach skończywszy. Tematyką relacji rodzice-dzieci zainteresowana od niedawna, jednak mając świadomość jak wielką wagę odgrywają w dorosłym życiu, chce wnieść swój wkład w poprawę jakości życia zarówno rodziców, jak i dzieci :) Na spotkaniu będzie pełniła rolę moderatora oraz Mistrza Gry "Podróż Bohatera".

Agnieszka Mazur

Kierowała międzynarodowymi działami jakości, badań i rozwoju oraz ustalała strategię w firmie produkcyjnej z branży FMCG. Autorka kilku aplikacji patentowych. Moderatorka Design Thinking i Scrum Master Agile oraz uczestniczka programu Leaders are Trainers. Licencjonowany trener mentalny i mama nastolatki, wyczynowej łyżwiarki figurowej. Łączy pracę trenera i mentora z rodzicielstwem i wsparciem mentalnym młodego sportowca. Kocha kreatywność, otwarte spojrzenie na świat i indywidualność każdego człowieka. Na spotkaniu będzie pełniła rolę moderatora oraz współprowadzącą spotkanie.

Dominika Frid
Psycholog, HR-ka i koordynatorka projektów szkoleniowych. Wg niej psychologia to królowa nauk :) Tematykę towarzyszenia dzieciom w ich rozwoju zgłębia od kilku lat. Jej największe autorytety w tym obszarze to Jesper Juul, Ken Robinson, Alfie Kohn,Andre Stern, Tamara Kasprzyk, Małgorzata Stańczyk, Janusz Korczak. Według niej dzieci są kompletne od urodzenia, a to czego przede wszystkim potrzebują od nas dorosłych to życzliwe przewodnictwo oraz uważna i empatyczna obecność. W naszym projekcie pełni rolę konsultanta merytorycznego i wspiera działania organizacyjne. Podczas warsztatu poprzez obserwację i udział w dyskusji będzie zbierać informacje pomocne do zaprojektowania dalszych działań rozwojowych dedykowanych rodzicom i dzieciom.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na spotkanie
już niedostępne -