Weekendowe warsztaty PROJEKTOWANIA z Grzybów Cykl - 2 Spotkania

location icon
Pracownia Bajkonur Al. Solidarności 95/99, Warszawa
calendar icon
Od 19 lut 11:00 do 20 lut 12:00

Jakie są elementy warsztatu projektanta?
Dlaczego poszukujemy nowych materiałów?
Jakie są nieodkryte zastosowania materiału z grzybów?
Zapraszamy na grzybowe warsztaty w nowej odsłonie! Tym razem zaczniemy od tablicy kreślarskiej by ostatecznie stworzyć zupełnie nowe formy oraz wypróbować nowe funkcje materiału z grzybów. W tej edycji wcielimy się w projektantów i wypróbujemy nowe możliwości, które niesie ten niesamowity materiał!

Warsztaty projektowania z grzybów mają formułę cyklu składającego się z dwóch spotkań:
Spotkanie 1. Projektowanie form - Sobota 19.02.2022 godz 11:00 ( 3-4 godz.)To spotkanie poświęcone jest zaprojektowaniu i wykonaniu form w których wyhodujemy wymyślone obiekty. Zaczniemy od narysowania i omówienia wymyślonych form i ich funkcji. Następnie wykonamy pozytyw z dostępnych materiałów takich jak glina, modelina, papier mache i innych. Używając próżniówki (maszyny, która używa próżni przy modelowaniu plastiku) zamienimy nasz pozytyw w funkcjonalną formę, którą wykorzystamy na następnym spotkaniu

Spotkanie 2. Zakładanie hodowli - Niedziela 20.02.2022 godz 11:00 (3 godz.) W tej części warsztatów poznamy kulisy pracy w laboratorium Mykologicznym (Nauka zajmująca się grzybami). Pozyskamy zarodniki i wyhodujemy z nich grzybnię. Założymy hodowlę grzybowych obiektów wykorzystując formy powstałe podczas pierwszego spotkania.


Koszt warsztatów (2 spotkania) 280 zł ( w tym 23% VAT)

Ilość uczestników: 10 miejsc

Zapisy przez link 

lub na maila lampyzgrzybow@gmail.com

Nauczymy się jak tworzyć użytecznie przedmioty, wykorzystując materiał, który jest wytrzymały, lekki, nie zawiera toksycznych substancji. Pozwala na tworzenie plastycznych kształtów o każdej formie.Jest to kompozyt, który bazuje na sile grzybni, tworzy sieć cienkich nitek i zachowuje się jak naturalne spoiwo. Nie zostawia żadnego śladu w środowisku. Może zostać zutylizowany w kompostowniku, żeby wzbogacić ziemię w twoim ogródku. W przeciwieństwie do powszechnych technologii produkcji kompozyt grzybowy korzysta z odpadów drewnianych i zmienia je w pełnowartościowy obiekt użytkowy, nie zużywając wiele energii, wody czy innych surowców. Zmieniające się warunki takie jak wybór gatunku, czas i temperatura wzrostu sprawiają, że każdy powstający obiekt jest wyjątkowy.Po wysuszeniu materiał staje się obojętny biologicznie i odporny na pleśnienie, dzięki naturalnej powłoce produkowanej przez grzybnię. Kompozyt bazujący na grzybni jest bezpieczny dla zdrowia.Projekt ma za zadanie przybliżyć przyszłość zrównoważonej produkcji. Łączy ze sobą projektowanie produktu, inżynierię materiałową i biologię.


uwaga! materiał rośnie 10-28 dni aby stworzyć w pełni użytkowy obiekt


Regulamin zwrotówUczestnikowi przysługuje zwrot 100% środków jeśli poinformuje organizatora o rezygnacji z udziału w warsztatach w ciągu 48 godzin o dokonania wpłaty. Po upływie 48 godzin uczestnikowi przysługuje zwrot 30% środków jeśli zrezygnuje do dnia poprzedzającego warsztaty, istnieje także możliwość zamiany na warsztaty w innym terminie. Reishidesign tworzy zgrany i wyrozumiały zespół, rozumiemy że mogą się przytrafić różne zdarzenia losowe dlatego jeśli pojawiają się problemy, nie możecie wziąc udziału w warsztatach - napiszcie do nas, pomożemy i znajdziemy wyjście z sytuacji :)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztaty Projektowania z Grzybów (cykl - 2 spotkania)
już niedostępne 280,00 zł -