IT i Nowe technologie Biznes i Przedsiędsiębiorczość

PTaQ LIX

location icon
Biuro firmy Cognifide Murawa 12-18, Poznań
calendar icon
Od 26 lut 18:00 do 26 lut 18:00

Zapraszamy was na pierwsze w tym roku, a w sumie już LIX spotkanie grupy PTaQ. Tym razem widzimy się 26 lutego (Wtorek) o godz. 18:00 w siedzibie firmy Cognifide. Tematem przewodnim spotkanie będzie OPENSOURCE. Usłyszycie o najnowszych wersjach dwóch narzędzi stworzonych w Cognifide - AET 3.0 i Bobcat 2.0, a na dokładkę dostaniecie kilka argumentów dlaczego warto open source'ować narzędzia testerskie. Przygotowaliśmy też dla was niespodziankę!!!!

Kiedy? 26 luty (Wtorek) godz. 18:00

Gdzie? Murawa 12-18, biuro firmy Cognifide


Open source - dlaczego by nie?

Wszyscy wiemy dlaczego warto open soruce'ować nasze projekty - by zdobyć sławę, zostać uznani za najlepszych ekspertów na świecie, a może po prostu, aby nie tylko być częścią społeczności testerskiej, ale też ją budować. Pewnie znajdziecie jeszcze wiele podobnych argumentów. Zbyszek natomiast w swojej prezentacji spojrzy na tą decyzje trochę inaczej, mniej egoistycznie, a bardziej biznesowo. W krótkiej prezentacji usłyszycie jakie problemy napotkaliśmy w Cognifide jak również co zyskalismy podejmując decyzje o otworzeniu naszych narzędzi na świat.

Zbyszek Moćkun - zwolennik rozsądku w automatyzacji, open source oraz metodyk zwinnych (woli Kanbana od Scrum'a). Wierzy, że developer to przyjaciel a nie wróg, od którego możemy się wiele nauczyć (ze wzajemnością). Współtwórca PTaQ (Poznań Testing and Quality Group) orazTesting Parrot (cykl testerskich podcastów), a od czasu do czasu prelegent. Obecnie pracuje na stanowisku Global Head of QA Practice w Cognifide oraz pomaga innym firmom w procesach transformacji

AET 3.0

AET to narzędzie open-source, które wspiera szybkie dostarczanie stron webowych poprzez zautomatyzowanie ich testowania.
Poza porównaniem wizualnym pozwala także kontrolować aktualny stan danej strony pod kątem accessibility, w3c, kodów odpowiedzi HTTP oraz błędów JS w podejściu CI/CD.
Narzędzie powstało i jest rozwijane w Cognifide od 2011 roku.
W trakcie prezentacji zaprezentujemy AET w działaniu w najnowszej wersji oraz pokażemy jak przy jego pomocy rozwiązujemy problemy, które napotykamy w codziennej pracy QA

Radek Lawgmin pracuje od ponad sześciu lat jako Lead Senior QA Engineer w Cognifide w projektach z wykorzystaniem Adobe AEM. Uprzednio zaangażowany w projekty e-learningowe i szerzenie idei uczenia się na odległość z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi. Jego zainteresowania to optymalizacja procesów, skuteczność a efektywność zapewniania jakości oprogramowania oraz nowe technologie.

Maciej Laskowski - specjalista w temacie integracji systemowych, skalowalności oraz wydajności aplikacji. Zafascynowany programowaniem reaktywnym, RxJava i lekką architekturą mikroserwisową (Vert.x). Współtwórca takich open source'owych narzędzi jak Knot.x (wspierający integrację systemów webowych) oraz AET (system automatycznych testów). Obecnie Principal Software Engineer w Cognifide, polsko-brytyjskiej firmie, tworzącej platformy webowe klasy enterprise.

Bobcat - historia prawdziwa, czyli od go live do wersji 2.0

Posiadanie własnego frameworku testowego wydaje się być czymś naturalnym dla poważnej, szanującej się firmy. Dodatkowe punkty łapiemy, kiedy owe narzędzie udostępnimy publicznie jako open-source.
Często jednak nie zwracamy uwagi na konsekwencje takiej inwestycji, a w danej chwili nie mamy wizji kilkuletniej roadmapy naszego nowego produktu.
Chcę opowiedzieć Wam, czego dowiedziałem się na temat projektowania API służącego szerszemu gronu, wspierania community, zarządzania dokumentacją, konsekwencji decyzji, które w trakcie podejmowania wydawały się najlepszym pomysłem na jaki wpadliśmy i innych ciekawostek, na jakie natknąłem się opiekując się naszym firmowym open-source'owym frameworkiem, Bobcatem.

Michał Krzyżanowski - An experienced QA Engineer. Test automation specialist, trainer, and evangelist. Technical testing, CI/CD, and Test/DevOps enthusiast. A QA Lead responsible for quality-related aspects throughout the project lifecycle, now also a consultant helping others with automating their work. He regularly searches how to improve even the good solutions.

Embraces his love of discussing things as one of the DebatQA co-hosts. Speaker at various meetups and conferences. Part of the TestWarez 2018 programme committee. Blogger at automatingguy.com.odaj opis wydarzenia

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet wstepu na PTaQ LIX
Wyprzedane Brak wolnych miejsc