Program Boardmaker w rozwijaniu komunikacji osób z trudnościami w komunikowaniu się

location icon
Online Cała Polska
calendar icon
Od 12 wrz 9:00 do 12 wrz 9:00
ticket icon
Od 249,00 zł

Warsztat przeznaczony dla rodziców, nauczycieli i terapeutów pracujących z osobami mających problemy w porozumiewaniu się. Warsztaty przeznaczone są głównie dla tych, którzy z różnego powodu, nie mogą wybrać się na stacjonarne: rodziców, nauczycieli, terapeutów itd.

Warunek- posiadanie programu Boardmaker and Speaking Dynamically Pro lub praca na wersji demo programu.

Cele:

1. Poznanie możliwości programu Boardmaker and Speaking Dynamically Pro w pracy z dzieckiem z trudnościami w porozumiewaniu się (tworzenie znaków graficznych PCS, tworzenie papierowych tablic komunikacyjnych w zależności od poziomu komunikacyjnego użytkownika AAC). Praca z komórką i symbolem, praca z komórką symbolizowania- edytowanie symboli i etykiet.

2. Nabycie podstawowych umiejętności obsługi funkcji programu do tworzenia tablic dynamicznych programu Boardmaker and Speaking Dynamically Pro (tworzenie elektronicznych, interaktywnych pomocy komunikacyjnych i dydaktycznych). Funkcje podstawowe: powiedz komunikat, podgląd głosowy, wstawianie dźwięku i filmu, wyświetlanie wiadomości, czytanie z wyróżnieniem.

3. Metody dostępu dla użytkowników AAC dostępne w programie Boardmaker and Speaking Dynamically Pro.

4. Co powinna zawierać przykładowa książka osobista, na co musimy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

5. Tworzenie gry interaktywnej.

6. Tablica wyskakująca.

6. Praca ze zmienną.

Prowadzący: Joanna Pachutko

mgr Joanna Pachutko- Centrum Edukacji i Komunikacji Joanna Pachutko
Logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta zajęciowy, posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi z trudnościami w porozumiewaniu się z wieloraką niepełnosprawnością. Prowadzi prowadzi prywatną praktykę w Terapia mowy i komunikacji alternatywnej AAC Joanna Pachutko, założycielka grupy Grupa Terapia mowy i komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC, prowadząca szkolenia pt. "Zastosowanie programu Boardmaker and Speaking Dynamically pro w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się" oraz "Warsztat pracy terapeuty AAC".

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
11 Września 2020, 18:00 249,00 zł