Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna Sport

Pozytywnik - piszemy dobre emocje (grupa online)

location icon
Online
calendar icon
Od 30 lis 20:30 do 19 gru 21:15

Potrzebujesz czasu dla siebie w przedświątecznej gorączce? Doświadczasz obecnie jakichś trudności i przydałaby Ci się odrobina przyjemnych, wzmacniających emocji? Dołącz do Pozytywnika online - grupy pisania terapeutycznego, skoncentrowanego na dobrych emocjach.

Pisanie może poprawiać samopoczucie, a ja zauważyłam, że to, co dla nas dobre, pożyteczne i uzdrawiające nie zawsze przychodzi łatwo...

Tak właśnie może być z pozytywnym pisaniem terapeutycznym - jeśli trudno jest Ci znaleźć motywację do prowadzenia dziennika lub siadasz przed czystą kartką i masz pustkę w głowie, bo nie wiesz, o czym pisać, Pozytywnik jest dla Ciebie! Przed nami ostatnia w 2021 roku edycja programu, który zgromadził wyjątkową społeczność wspierających się osób.

Pozytywnik obejmuje 9 45-minutowych spotkań na żywo, realizowanych przez 3 tygodnie, podczas których wspólnie piszemy, wykorzystując metodę pozytywnego pisania terapeutycznego. Każdy tydzień dedykowany jest konkretnej emocji, która będzie tematem przewodnim przygotowanych przeze mnie ćwiczeń. W każdy z tygodni tematycznych wprowadzę Cię krótkim wykładem o emocji, którą będziemy zajmować się przez kolejne 3 sesje. Ćwiczenia będą proste, aby każda uczestnicząca w programie osoba mogła się w nich odnaleźć, ale bardzo treściwe. Podczas poprzednich 8 edycji grupa pracowała m.in. z wdzięcznością, radością, akceptacją, miłością...

Spotkania odbywają się we wtorki, czwartki i niedziele na platformie Zoom.

Osoby uczestniczące w poprzedniej edycji deklarowały znaczną poprawę samopoczucia oraz redukcję stresu i lęku. Pojawiły się też głosy, że praca w grupie jest doskonałym uzupełnieniem terapii. Z jednej strony jest to zasługa aktu pisania jako działania porządkującego, a z drugiej - skupienia i pracy wokół przyjemnych emocji, których być może na co dzień nie pielęgnujemy i nie zauważamy. Część osób odnotowała też poprawę w obszarze umiejętności rozpoznawania emocji i mówienia o nich.

Zapisując się do programu, dodatkowo otrzymasz dostęp do dodatkowych ćwiczeń przeznaczonych do samodzielnej pracy, publikowanych na grupie na Facebooku lub wysyłanych do Ciebie mailem w poniedziałki, środy i piątki w trakcie trwania Pozytywnika.


Harmonogram:

Tydzień 1

30.11.2021, godz. 20:30

2.12.2021, godz. 20:30

5.12.2021, godz. 20:30

Tydzień 2

7.12.2021, godz. 20:30

9.12.2021, godz. 20:30

12.12.2021, godz. 20:30

Tydzień 3

14.12.2021, godz. 20:30

16.12.2021, godz. 20:30

19.12.2021, godz. 20:30


Dlaczego postanowiłam założyć Pozytywnik?

W maju 2020 roku ukończyłam kurs pisania terapeutycznego, który przygotował mnie do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tej metody oraz stosowania tego narzędzia w praktyce w procesie terapii. Podczas warsztatów i spotkań indywidualnych przekonałam się, że takie pisanie działa i przynosi pozytywne zmiany.

Choć sama często piszę po kilka godzin dziennie, bo to duża część mojej pracy, zauważyłam, że brakuje mi motywacji, aby praktykować pisanie dla lepszego samopoczucia. Postanowiłam więc stworzyć grupę, a więc pewnego rodzaju rytuał i zobowiązanie, których wiele osób potrzebuje, aby zadbać o swój dobrostan.

Do tej pory w Pozytywniku wzięło udział ponad sto różnych osób osób, a wiele z nich zdecydowało się kontynuować udział w projekcie przez wszystkie edycje. Stworzyłam tym samym przestrzeń, krąg, w którym nie tylko angażujemy się we wspólne pisanie, ale też dzielimy przemyśleniami i doświadczeniami w atmosferze całkowitego wsparcia i różnorodności dla naszych historii.


FAQ

1. Nie uważam się za osobę kreatywną i nie umiem ładnie pisać. Czy mogę dołączyć do Pozytywnika?

Pozytywnik nie jest kursem pisania. Podczas niego nie tworzymy dzieł literackich, nie będę więc uczyć Cię składania pięknych zdań, tworzenia postaci, konstruowania świata przedstawionego. Dam Ci za to narzędzia i przestrzeń, aby wprowadzić do codziennej rutyny pozytywne emocje - Twoimi słowami i tak, jak potrafisz. To, co przelejesz na papier lub ekran pozostaje Twoje. Nie musisz uważać się za osobę kreatywną, aby skorzystać z pozytywnego pisania terapeutycznego.

2. Nie jestem w stanie uczestniczyć we wszystkich sesjach. Czy będzie można obejrzeć je później w formie nagrania?

Spotkania nie będą nagrywane ani udostępniane po zakończeniu sesji. Nie udostępniam też treści ćwiczeń osobom, które nie pojawiły się na zajęciach - bez wyjątków. Tylko udział w sesjach na żywo pozwala na najpełniejsze korzystanie z Pozytywnika.

3. Co będzie mi potrzebne podczas spotkania?

Coś, co umożliwi Ci pisanie/utrwalanie swoich myśli - może to być papier i ołówek, notatnik i długopis, maszyna do pisania, komputer, urządzenie mobilne. Osoby niewidzące również mogą wykonywać ćwiczenia przy pomocy urządzeń rejestrujących mowę.

Niestety, nie jestem w stanie zapewnić symultanicznego przekładu spotkania na polski język migowy, natomiast tematy ćwiczeń, które stanowią większą część sesji, będą wyświetlane na ekranie. Obiecuję też dokonać wszelkich starań, aby osobom czytającym z ruchu warg ułatwić odbiór wideo.

Dodatkowo potrzebny będzie stabilny dostęp do internetu oraz aktualna wersja bezpłatnego programu Zoom.

4. Czego mogę spodziewać się podczas sesji?

Podczas spotkań wykonujemy 1 krótkie ćwiczenie wprowadzające w sesję oraz 3 ćwiczenia wokół emocji, której poświęcony jest dany tydzień. Po każdym ćwiczeniu jest czas na podzielenie się refleksjami i wymianę myśli oraz doświadceń. Udział w dyskusji jest całkowicie dobrowolny, natomiast obiecuję Ci, że zostaniesz wysłuchanx z empatią i bez oceniania, jeśli zdecydujesz się zabrać głos.

5. Wykupiłxm dostęp, ale nie mam linków do logowania. Co robić?

Linki do logowania zostaną wysłane najpóźniej 30.11.2021. Jeśli do godz. 15:00 tego dnia nie otrzymasz wiadomości, sprawdź, czy email z linkami nie trafił do folderu spam lub zakładki "Społeczności". Nadal nie możesz znaleźć wiadomości? Napisz na: pozytywnik@proseksualna.pl.

6. Chcę dołączyć do grupy, ale koszt uczestnictwa przekracza moje możliwości finansowe. Jak mogę wziąć udział w programie? 

Nie chcę, aby finanse były przeszkodą w dostępie do dobrego samopoczucia. Jeśli czujesz, że możesz skorzystać na udziale w Pozytywniku i masz zamiar pojawiać się jeśli na wszystkich, to na większości sesji, a zakup biletu w pełnej cenie przekracza obecnie Twoje możliwości, skontaktuj się ze mną.


Grupę poprowadzi Natalia Grubizna - doradczyni, edukatorka, trenerka, obecnie w trakcie certyfikacji terapeutycznej. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, grup i sesji indywidualnych. Jest autorką bloga proseksualna.pl.

Uwaga! Program zostanie uruchomiony, gdy do grupy zapisze się co najmniej 5 osób.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilet ze zniżką early bird dla osób, które lubią planować z wyprzedzeniem.

Liczba miejsc ograniczona.

Wybierając ten bilet, otrzymujesz dostęp do wszystkich spotkań Pozytywnika oraz dodatkowych ćwiczeń publikowanych w grupie na Facebooku lub wysyłanych do mailem.
Pozytywnik - bilet early bird

Bilet ze zniżką early bird dla osób, które lubią planować z wyprzedzeniem.

Liczba miejsc ograniczona.

Wybierając ten bilet, otrzymujesz dostęp do wszystkich spotkań Pozytywnika oraz dodatkowych ćwiczeń publikowanych w grupie na Facebooku lub wysyłanych do mailem.

już niedostępne 85,00 zł -
Wybierając ten bilet, otrzymujesz dostęp do wszystkich spotkań Pozytywnika oraz dodatkowych ćwiczeń publikowanych w grupie na Facebooku lub wysyłanych do mailem. Pozytywnik - bilet regularny

Wybierając ten bilet, otrzymujesz dostęp do wszystkich spotkań Pozytywnika oraz dodatkowych ćwiczeń publikowanych w grupie na Facebooku lub wysyłanych do mailem.

już niedostępne 95,00 zł -