"O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINEA dla rodziców, dziadków i specjalistów

location icon
on-line
calendar icon
Od 20 lut 15:00 do 20 lut 18:30
ticket icon
Od 159,00 zł

"O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINEA dla rodziców, dziadków i specjalistów

20.02.2021 (sobota), godz. 15:00, czas trwania 3,5 hrs.

Samoświadomość i potrzeby to niezwykle ważne tematy nie tylko dla osób w spektrum, bez poznania których tak na dobrą sprawę wszyscy "utkniemy w miejscu".

Jednak nie zrozumiemy potrzeb innych, gdy najpierw nie odgadniemy swoich.… Dlaczego jest to tak ważne?

"Osoby w spektrum często mają problemy nawet ze znajomością swoich prawdziwych emocji, granic i możliwości...", dlatego właśnie tak ważne jest wspieranie dzieci w budowaniu ich samoświadomości, by ostatecznie móc wzmocnić w nich poczucie własnej wartości. Samoświadomość i poczucie własnej wartości pomogą w byciu samodzielnym - by tak się stało, to najpierw dorośli - przede wszystkim rodzice - muszą zrozumieć dlaczego wspieranie samodzielności ma szczególny wpływ na rozwój dzieci w spektrum autyzmu.

Ale zaraz, zaraz! Czy przypadkiem my dorośli nie mamy kłopotów z określeniem swoich potrzeb? Czy jesteśmy ich świadomi? Czy jesteśmy na nie uważni i otwarci? Wbrew pozorom ta "trudna sztuka" z wiekiem bywa nawet bardziej kłopotliwa do opanowania, a niemogący podążać za swoimi potrzebami rodzic, na pewno nie wskaże właściwej drogi zagubionemu dziecku.

Nauczyciele chcąc lepiej zrozumieć potrzeby uczniów, zwłaszcza tych o specjalnych potrzebach edukacyjnych, nie powinni bać się otwartości na inne postrzeganie świata. Czasem bywa trudno, to fakt, jednak uważność na potrzeby innych sprawi, że zaczną otwierać się również na swoje.

Czego się dowiecie na tym szkoleniu?

- Poznacie piramidę potrzeb i dowiecie się czym tak naprawdę jest

- Dlaczego zaspokojenie nieoczywistych potrzeb jest tak ważne dla osób w spektrum autyzmu?

- Czemu uważność jest ważna?

- Jak skutecznie nawiązać relacje (rodzicielskie, nauczycielskie, koleżeńskie) z osobami w spektrum?

- Dlaczego rodzice nie powinni się bać szczerości w okazywaniu i przeżywaniu swoich emocji oraz jak ogromny ma to wpływ na rozwój ich dziecka?

Dla kogo jest to szkolenie?

Zapraszamy rodziców, dziadków, nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi w spektrum autyzmu

Prowadzący - Marek Stankiewicz

Marek to niezwykła osoba, dorosły w spektrum (samorzecznik), nauczyciel, pedagog, fotograf, biolog terenowy.
Piekielnie inteligentny, nad wyraz przenikliwy i spostrzegawczy, otwarty na inne perspektywy, a więc tym samym chętnie dopuszczający inny punkt widzenia, zakładając tym samym, że nie tylko jedna strona ma zawsze rację.

To za co szczególnie cenimy Marka to sposób w jaki odsłania siebie i swoje trudne czasem doświadczenia, bo wie, że tylko w ten sposób jest w stanie jak najlepiej pomóc rodzicom dzieci w spektrum.

A co sam Marek mówi o sobie? "Co mogę o sobie powiedzieć?
Najkrócej: Biolog terenowy z powołania, fotograf z pasji życiowej i Aspi - mam zespół Aspergera, ASD, "jestem w spektrum autyzmu", jakkolwiek to zwać.
Przez fotografię staram się pokazać ludziom jak widzę i dobieram świat.
Od pewnego czasu zajmuję się również pomaganiem osobom z autyzmem (między innymi pracuję w szkole dla dzieci z ASD), i jestem autorem bloga "Photography and Asperger".
Marek dołączył do zespołu fundacji Aleklasa jako ekspert w dziedzinie badań w zakresie edukacji oraz wpływie pasji na rozwój dzieci i młodzieży w spektrum.

KAŻDY Z UCZESTNIKÓW OTRZYMA DROGĄ MAILOWĄ LINK DO PLATFORMY ZOOM, NA KTÓREJ ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE.

W TRAKCIE SZKOLEŃ UCZESTNICY DZIELĄ SIĘ OSOBISTYMI PRZEŻYCIAMI, DLATEGO SZKOLENIA NIE BĘDĄ NAGRYWANE I UDOSTĘPNIANE.

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW:

I. DEFINICJE:

Organizatorzy: Organizatorami promocyjnej sprzedaży biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Sprzedający: Podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Kupujący: osoba fizyczna lub osoba prawna dokonująca zakupu biletów promocyjnych na konferencję, za pośrednictwem Internetu.

Regulamin: niniejszy dokument stanowiący regulamin sprzedaży biletów promocyjnych na szkolenie "O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka", za pośrednictwem evenea.pl, określający zasady, zakres i warunki korzystania z promocji.

II. ZASADY OGÓLNE:

Sprzedaż biletów promocyjnych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem evenea.pl

Bilety promocyjne nie mogą być sprzedawane przez inne podmioty niż Fundacja Aleklasa

Sprzedaż promocyjna trwa do wyczerpania puli biletów promocyjnych, tj. 12 sztuk.

Koszt biletów w promocji wynosi 139 PLN i nie podlega zmianie.

III. WARUNKI PROMOCJI:

Organizatorzy przedstawiają do sprzedaży promocyjnej ograniczoną pulę biletów na szkolenie "O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka"

Pula biletów promocyjnych wynosi 12 sztuk, z puli 20 ogółem dostępnych na szkolenie "O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka"

Bilety zakupione w ramach promocji są bezzwrotne.

Bilety promocyjne obejmują udział w szkoleniu "O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka"

Organizator w ramach opłaty nie zapewnia w szczególności dojazdu ani noclegu.

IV. PRZEBIEG TRANSAKCJI:

Kupujący zamawia bilet lub bilety promocyjne przez sklep internetowy evenea.pl

Po uiszczeniu opłaty, Kupujący otrzymuje informację o zakończeniu transakcji oraz otrzymuje drogą mailową bilet.

Nazwisko Kupującego automatycznie jest zapisywane w bazie uczestników szkolenia.

V. INFORMACJE KOŃCOWE:

Do wszelkich spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie będą miały zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Kupujący ma zawsze prawo złożyć dowolne zapytanie do Organizatora drogą mailową, na adres: biuro@fundacja-aleklasa.eu

Administratorami danych osobowych Kupujących są Organizatorzy - Fundacja AleKlasa.

https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Polityka prywatności https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
"O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINE, 20.02.2021, godz. 15:00, bilet dla 1os. , bezzwrotny "O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINE, 20.02.2021, godz. 15:00, bilet dla 1os. , bezzwrotny

"O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINE, 20.02.2021, godz. 15:00, bilet dla 1os. , bezzwrotny

już niedostępne 139,00 zł -
"O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINE, 20.02.2021, godz. 15:00, bilet dla 1os. "O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINE, 20.02.2021, godz. 15:00, bilet dla 1os.

"O potrzebach w spektrum autyzmu, czyli o budowaniu samoświadomości i wspieraniu samodzielności dziecka" - szkolenie ON-LINE, 20.02.2021, godz. 15:00, bilet dla 1os.

już niedostępne 159,00 zł -