Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna

Poruszyć ciało, ożywić emocje - SMUTEK - warsztaty pracy z ciałem dla kobiet

location icon
Dobre miejsce Słowackiego 72, Toruń
calendar icon
Od 19 lis 18:00 do 21 lis 13:00

Warsztaty rozwojowe dla kobiet
Poruszyć ciało, ożywić emocje - SMUTEK

"Kłopotliwe są te uczucia. Bywają nieprzyjemne, bolesne, wstydliwe, czasem sprawiają, że życie wymyka się spod kontroli. Ale bez nich nie byłoby także tych wszystkich magicznych chwil bliskości, euforii, momentów, których nie da się objąć rozumem.
(...) Nie da się oszukać smutku, rozpaczy. Udawać, że nie istnieją. Nie da się upchnąć gdzieś złości ani poczucia straty. One zawsze wracają. Nie da się zafałszować radości, euforii ani podziwu. Uczucia po prostu są. A do tego są mądre. Mówią nam wiele o nas samych, o innych ludziach, o ty, w czym żyjemy. (...) Do jednych szczególnie nam blisko, inne ledwo znamy. Pytanie, co z nimi zrobimy dalej. Czy oddamy im władzę nad sobą? Czy spróbujemy raczej je zrozumieć?" 
fragment z książki A. Jucewicz Czując. Rozmowy o emocjach

Warsztaty o smutku prowadzę w ramach cyklu "Poruszyć ciało, ożywić emocje". Chcę zaproponować doświadczanie różnych, konkretnych uczuć (lęk, wstyd, smutek, radość, zakochanie, gniew), które zauważone i przyjęte, mogą nas ożywiać, rozwijać i pomagać pełniej żyć. Podczas warsztatów "Poruszyć ciało..." będę korzystać z TRE® (metoda ćwiczeń uwalniających stres i napięcie z ciała).

Smutku nie trzeba się obawiać, a raczej go dostrzec, przyjąć i umieć się nim dobrze zaopiekować. Smutek potrzebuje się wysmucić, aby mogła zrobić się przestrzeń na prawdziwą radość. Alexander Lowen w jednej ze swoich książek "Przyjemność" pisał o tym, że człowiek, który nie potrafi przeżywać smutku i bólu, nie potrafi również przeżywać głębokiej radości. Stąd też smutek, jak każde inne uczucie, ma swoje miejsce w emocjonalnej, barwnej palecie naszych doświadczeń i warto się z nim oswoić. 

TERMIN: 19-21 listopada 2021

MIEJSCE: ul. Słowackiego 72, TORUŃ

Koszt: 400zł

prowadząca: Danuta Dybowska - trener warsztatów psychologicznych, psychoterapeuta DMT (psychoterapia terapia tańcem i ruchem), certyfikowany Provider TRE® (metoda ćwiczeń uwalniających stres i napięcie z ciała), doradca psychologiczny, pedagog. Więcej o prowadzącej na stronie: /https://danutadybowska.pl/

Metody pracy podczas zajęć:

  • DMT (psychoterapia tańcem i ruchem)
  • TRE® (metoda ćwiczeń uwalniających stres i napięcie z ciała)
  • wybrane techniki arteterapii, praca w grupie, w parach
  • refleksja osobista oraz to wszystko, co sprzyja doświadczeniu emocji różnymi zmysłami

Godziny zajęć: piątek18.30-20.30, sobota 9.30-16.00 z przerwą na obiad, niedziela 9.30-13.00

Jeśli masz pytania, potrzebujesz więcej informacji - skontaktuj się z prowadzącą:
danadybowska@gmail.com, tel. 604 263 879


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Koszt obejmuje udział w warsztacie i kawę, herbatę podczas przerw. dla uczestniczek warsztatów

Koszt obejmuje udział w warsztacie i kawę, herbatę podczas przerw.

już niedostępne 400,00 zł -