Zostań cyfrowym lingwistą z #POPCode - HTML, CSS, JS - ostatnia szansa na udział w bezpłatnych warsztatach programowania

location icon
Centrum Projektów Polska Cyfrowa Spokojna 13a, Warszawa
calendar icon
Od 7 gru 9:30 do 7 gru 9:30

Zostań cyfrowym lingwistą z #POPCode

Myślisz o zmianie pracy? Kuszą Cię większe zarobki? A może chcesz rozszerzyć dotychczasową wiedzę, ale nie wiesz, gdzie zacząć? Zostań cyfrowym lingwistą z Centrum Projektów Polska Cyfrowa dzięki nowej serii warsztatów #POPCode.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przeprowadzamy serię spotkań, dzięki której wejście w świat języków programowania staje się płynny, przyjemny i przede wszystkim świadomy.

#POPCode to cykl warsztatów, podczas których poznaliśmy 5 języków programowania. Dzięki zajęciom praktycznym ze specjalistami fascynujący świat cyfrowej kreacji w końcu jest w zasięgu ręki. Java, Ruby on Rails, HTML, Python i JavaScript - jedno spotkanie, jeden język programowania. Zapraszamy i zachęcamy do udziału!

#POPCode - HTML i CSS z elementami JavaScript

Ostatnie już w tym roku spotkanie w ramach #POPCode, na które serdecznie zapraszamy!, odbędzie się...

Kiedy? 7 grudnia, od godz. 09:30 do godz. 17:30.

Gdzie? Siedziba Centrum Projektów Polska Cyfrowa, ul. Spokojna 13a, Warszawa.

Kto? Szkolenie jest dedykowane osobom, które nie mają doświadczenia w programowaniu i chcą zdobyć nowe umiejętności.

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu #POPCode Centrum Projektów Polska Cyfrowa poświęcone będzie językom front-endowym. Tym razem koncentrujemy się na HTML, CSS i elementach JavaScript. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

HTML i CSS

Hyper Text Markup Language czyli HTML. To w tym języku napisana jest każda strona internetowa, więc już to świadczy o znaczeniu i wadze tego narzędzia.

CSS (Cascading Style Sheets) jest językiem, który pozwala zadbać o część wizualną każdej strony. Bez niego byłyby "kanciaste" i nieprzyjazne w odbiorze. CSS to nic innego jak lista reguł, która pozwala ustalić, jak przeglądarka internetowa ma wyświetlać poszczególne elementy strony.

Jeśli chcemy stworzyć stronę - musimy znać oba języki - są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dzisiaj stosuje się już HTML5 oraz CSS3. Dzięki nowym technologiom można tworzyć proste animacje bez użycia Flasha.

JavaScript

Jest skryptowym językiem programowania. Działa po stronie przeglądarki internetowej, najczęściej wykorzystywany jest we front-endzie. To właśnie JS odpowiada za interaktywność strony.

Pierwsza wersja JavaScript powstała w latach 90. Język wciąż się rozwija - obecnie korzysta się z wersji 7.

Dlaczego warto?

JavaScript silnie wpływa na wypieranie Flasha. Dzisiaj korzysta się z tego narzędzia, żeby tworzyć chociażby gry przeglądarkowe. To język stosunkowo prosty, idealny do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Kod JS nie wymaga kompilacji, dzięki temu do jego tworzenia wystarczy notatnik lub przeglądarka. To również jeden z najpopularniejszych w ogóle języków programowania. Pod koniec 2018 roku niemal 12 mln programistów specjalizowało się w JS.

Programuj razem z nami!

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz znajomość programowania. Na zajęciach potrzebny będzie własny komputer przenośny.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) to instytucja rządowa, której zadaniem jest obsługa środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Budujemy nowoczesną, cyfrową Polskę - przyjazną wszystkim obywatelom. CPPC umożliwia organizacjom, instytucjom i firmom pozyskiwanie środków z funduszy Unii Europejskiej na realizację projektów, które przenoszą Polskę z ery papierowej do ery cyfrowej. CPPC finansuje budowę infrastruktury, dzięki której każdy z nas, w każdym miejscu naszego kraju będzie miał dostęp do szybkiego internetu, walczy z biurokracją i wspiera rozwój e-usług w administracji oraz edukuje Polaków z zakresu najnowszych technologii. Eksperci CPPC obecnie są odpowiedzialni za wdrażanie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w latach 2014 - 2020, stąd też nazwa naszej inicjatywy #POPCode!

Klauzula informacyjna:

Uprzejmie informujemy, że szkolenie finansowane będzie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oś Pomoc Techniczna. Administratorem Państwa danych osobowych będzie Minister Inwestycji i Rozwoju, z którym mogą się Państwo skontaktować pod adresem ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa. Administrator powołał również Inspektora Ochrony Danych, z którym kontakt możliwy jest pisemnie na adres administratora lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem IOD@miir.gov.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu potwierdzenia kwalifikowalności wydatków, raportowania o nieprawidłowościach, ewaluacji, monitoringu, kontroli, audytu, sprawozdawczości oraz działań informacyjno-promocyjnych. Państwa dane do Ministra Inwestycji i Rozwoju zostaną przekazane za pośrednictwem Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, niemniej konieczne do udziału w szkoleniu. Szczegółowe informacje o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych znajdą Państwo pod adresem: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/ogolne-zasady-przetwarzania-danych-osobowych-w-ramach-funduszy-europejskich/.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zgłoś swoją chęć uczestnictwa!
Wyprzedane Brak wolnych miejsc