Pontonami po granicznym Bugu: dzika rzeka i eksploracja brzegów

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 30 maj 7:00 do 30 maj 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszam na wyprawę na granicę polsko - białoruską. Czeka nas spotkanie z przyrodą dzikiej rzeki i eksploracja jej brzegów. Płyniemy po jednym z najpiękniejszych odcinków Bugu. Na trasie m.in.: Neple (Niemcewiczów), dawna cerkiew w Krzyczewie i "Łysa Góra".


NEPLE - czeka nas wędrówka na wyniesienie górujące nad doliną Bugu i Krzny, tu spróbujemy rozwikłać zagadkę tajemniczej "kamiennej baby" (zagadkowy krzyż graniczny? ślad po dawnym cmentarzysku?). W urokliwych Neplach poszukamy śladów założenia parkowo - pałacowego, które należało m.in. do rodziny Niemcewiczów.


SPŁYW PONTONAMI NA ODCINKU: NEPLE (Krzna) - ujście Krzny od Bugu - KRZYCZEW - PRATULIN

Dystans: do przepłynięcia mamy około 18 km. Spływamy na odcinku, gdzie rzeka (główny nurt) stanowi granicę pomiędzy Polską a Białorusią. Spływ wraz z przebiegiem trasy zostaje uprzednio zgłoszony Straży Granicznej. Każdy uczestnik musi mieć ze sobą w czasie spływu dokument tożsamości.

Czym płyniemy: 5 i 7-osobowymi pontonami ratingowymi (wyposażeni w kamizelki ratunkowe i etui wodoodporne na telefony).

W czasie spływu zwiedzamy to, co skrywają brzegi Bugu. Na naszej trasie odwiedziemy m.in.:

KRZYCZEW - we wsi na skraju skarpy nadbużańskiej odwiedzimy dawną cerkiew-obecnie kościół rzymskokatolicki. Historia świątyni sięga 1683 roku.

PRATULIN - miejsce będące jednym z symboli obrony unii kościołów. W Pratulinie poznamy okoliczności carskiego pogromu dokonanego w styczniu 1874 roku na unitach broniących dostępu do cerkwi przed wprowadzonym przez władze carskie duchownym.

Ognisko integracyjne (w cenie wycieczki kiełbaski, warzywa i inne smaczne rzeczy).

Przejazd autobusem w kierunku Gnojna.

ŁYSA GÓRA - z perspektywy wysokiej skarpy spojrzymy na piękny Bug i położoną po jego wschodniej stronie Puszczę Mielnicką. Tu Bug "zagrał" Niemen w ekranizacji "Nad Niemnem" w reż. Zbigniewa Kuźmińskiego. Na skarpie spróbujemy "nakreślić" historię ludzi i "granicznej" rzeki na przestrzeni ponad 1000 lat.

Wyjazd w kierunku Warszawy. Planowane zakończenie wycieczki około godziny 21.00 przed Pałacem Kultury i Nauki.WYJAZD ZOSTANIE ZORGANIZOWANY PRZY GRUPIE MINIMUM 25 OSÓB


DODATKOWY REGULAMIN W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID 19:

- W trakcie przejazdu i w pomieszczeniach obowiązuje BEZWZGLĘDNY nakaz noszenia maseczki/przyłbicy/chusty etc.

- Z uczestnictwa w wycieczce mogą skorzystać osoby, które bezpośrednio przed wyjazdem złożą oświadczenie, że w ciągu 14 dni poprzedzających wyjazd nie miały żadnych niepokojących objawów oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub przebywającymi na kwarantannie (słownie przed wejściem do autokaru)

- Uczestnik, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura (powyżej 37,5 st. C), kaszel, duszności - nie będzie mógł wziąć udziału w wycieczce

- Uczestnicy są zobowiązani do dezynfekcji rąk każdorazowo przed wejściem do autokaru

CENA: 175 zł/uczestnik,


CENA ZAWIERA:

- transport: autokar klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD),

- koszt organizacji ogniska,

- opiekę pilota/przewodnika na całej trasie,

- koszt wypożyczenia pontonu (wraz z kamizelką etc.),

- ubezpieczenie NNW (Signal Iduna),

- opłaty: drogowe,

- koszt "ofiary" w odwiedzanych obiektach,


CENA NIE ZAWIERA: wydatków własnych uczestników,


REZERWACJA: https://app.evenea.pl/event/szwajcarianadbugiem/


INFORMACJE DODATKOWE:


- Po rejestracji przez portal Evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności oraz umowę (otrzymają je Państwo drogą mailową w ciągu 24h od momentu dokonania rezerwacji).

- Prosimy o dokonanie wpłaty (175 zł/uczestnik) za wycieczkę w ciągu 72 godzin. Wpłata stanowi potwierdzenie Państwa rezerwacji. W wypadku niedokonania wpłaty zadatku, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Numer konta oraz dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu (zostanie on wysłany w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji). Jeśli nie odnajdą Państwo wiadomości w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie spamu.

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: http://wawagra.waw.pl/.../16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/.

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci.

-zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji.


Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694

(WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Serdecznie zapraszamy!Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
26 Maja 2021