Poludnik21.pl: Tajemnice Kujawskich Piramid

location icon
Warszawa (parking przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki)
calendar icon
Od 19 wrz 7:00 do 19 wrz 21:00

Nie tylko piramidy w Egipcie skrywają tajemnice, które spędzają sen z powiek badaczom. Zapraszamy na fascynującą wyprawę, w czasie której poznamy historię megalitycznych grobowców (tzw. polskich piramid, które uchodzą za starsze niż egipskie) sprzed ponad 5000 lat.

Wyjazd poprowadzi popularyzator archeologii - Adrian Pogorzelski


PROGRAM WYJAZDU


19.09.2021 (niedziela)

Zbiórka uczestników o godzinie 7.00 przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki, wyjazd z Warszawy o godzinie 7.05, podróż w kierunku Wietrzychowic.

WIETRZYCHOWICE - zwiedzanie rezerwatu archeologicznego utworzonego na terenie cmentarzyska megalitycznego związanego z ludnością kultury pucharów lejkowatych (kultury pierwszych rolników na ziemiach obecnej Polski). Kujawskie grobowce mają długość dochodzącą do 150 metrów. Czy pełniły wyłącznie funkcję grobowców? Jak je wzniesiono? W trakcie wędrówki po rezerwacie opowiemy Państwu o wierzeniach i zwyczajach pogrzebowych i rewolucji kulturowej sprzed 5500, która dała początek kształtowi dzisiejszej cywilizacji! W megalitach spoczęła elita społeczności pierwszych rolników.

SARNOWO - w otoczeniu lasu czeka nas spacer na cmentarzysko megalityczne z odnalezionym pochówkiem kobiecym i domniemanymi śladami rytualnego kanibalizmu z okresu budowy kujawskich megalitów. Spróbujemy rozwikłać zagadkę tego zjawiska w pradziejach!

DŁUGIE - malowniczo położona wieś nad jeziorem Długie z pomnikiem upamiętniającym miejsce urodzenia matki Fryderyka Chopina - Justyny Krzyżanowskiej.

BRDÓW - w czasie zwiedzania zobaczymy zespół klasztorny ojców paulinów ufundowany staraniem Władysława Warneńczyka w 1436 roku, dom, w którym w młodości lato spędzała Pola Negri, stary cmentarz w Brdowie z grobem Jakuba Krzyżanowskiego (dziadka Fryderyka Chopina) i mogiłą powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Nowinami Brdowskim. Tu poznamy historię jednego z najbitniejszych powstańców styczniowych

Planowany powrót do Warszawy około godziny 21.00.

Uwaga! Wydarzenie zostanie zorganizowane przy grupie minimum 20 uczestników.


W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 19.09.2021.


TERMIN: 19.09.2021

CENA: 140 zł/uczestnik

CENA ZAWIERA: transport autokar lub bus (autokar klasy turystycznej), opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenia NNW (Signal Iduna), opłaty drogowe, parkingowe

CENA NIE ZAWIERA: wydatków własnych uczestników.


Ważne informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletu

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-u.... oraz dodatkowy regulamin obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki (przedstawiony powyżej)

- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:

https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Serdecznie zapraszam!


Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne 140,00 zł -