Grafika i Sztuki Wizualne Projektowanie

Kurs obsługi i projektowania na ploterze laserowym - wieczorowy od podstaw

location icon
FabLab Kraków ul. Królewska 65a, Kraków
calendar icon
Od 10 mar 18:00 do 10 mar 18:00
ticket icon
Od 200,00 zł

Ploter laserowy od podstaw, czyli od zera do makera. Opanuj kluczowe umiejętności projektowania do prototypowania i wytwarzania na ploterze laserowym w FabLab Małopolska!

Nauczymy Cię jak korzystać z plotera laserowego do każdego projektu, który chcecie wykonać w sklejce, akrylu i materiałach grawerskich. Dowiesz się w jakich programach i jak projektować oraz prawidłowo przygotowywać pliki do produkcji. Poznasz zasady bezpiecznej pracy i zasad użytkowania plotera laserowego, jak unikać podstawowych błędów podczas pracy z laserem i wykorzystać maksimum mozliwości. 

*Zakończenie kursu jest równoważne z uzyskaniem szkolenia stanowiskowego na ploter laserowy w FabLab Małopolska, co daje Wam możliwość samodzielnej pracy na tym urządzeniu w ramach naszych abonamentów;)

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

Gdzie i kiedy:
FabLab Małopolska ul. Królewska 65a Kraków

Czas trwania warsztatu: 9 godziny zegarowych
Liczba miejsc ograniczona: 8
Cena biletu: 200 zł

Sklejki do testowych cięć i grawerów w pakiecie uczestnika.

TERMINARZ SPOTKAŃ:

10.03.2020 wtorek w godzinach 18:00 do 21:00

17.03.2020 wtorek w godzinach 18:00 do 21:00

24.03.2020 wtorek w godzinach 18:00 do 21:00

CZEGO RAZEM SIĘ NAUCZYMY?

10.03.2020

- Zapoznamy się z naszym ploterem laserowym cnc oraz zadami BHP i P.Poż. Poznamy jego ogólną budowę oraz urządzenia peryferyjne potrzebne do jego prawidłowej pracy.

- Przedstawimy materiały jakich możemy używać . Pokażemy cięcie i grawerowanie w różnych materiałach (filc, sklejka. plexi , laminat grawerski).

17.03.2020

- Poznamy programy z jakich możemy korzystać tworząc projekty.

- Podstawy projektowania w programie Qcad oraz wspomaganie się programem Inkscape.

- Ten dzień poświęcimy na zapoznanie się z programem typu CAD do projektowania . Nauczymy się jak wektoryzować pliki graficzne.

24.03.2020

- Jak poprawnie przygotować pliki do plotera laserowego i praca na ploterze laserowym

- Nauczymy Was obsługi programu RD Works czyli niezbędnego narzędzia do komunikacji z naszym ploterem laserowym.Jak poprawnie obsługiwać laser:

Zwrócimy uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas wycinania czy też grawerowania. Następnie przystąpimy do szkolenia stanowiskowego na ploterze laserowym. Po tym etapie wszyscy zainteresowani uczestnicy otrzymać mogą prawo do samodzielnego korzystania z lasera i zostanie zaliczone szkolenie stanowiskowe.

PROWADZĄCY: Dominik Kulpiński, wieloletni pasjonat modeli RC, konstruktor CAD, modelarz profesjonalista w zakresie dronów, fablabowy majster CNC

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Uczestnictwo w kursie projektowania i obsługi na ploter laserowy - wieczorowy od podstaw
już niedostępne 200,00 zł -