Polityka i Gospodarka

Etnograf na końcu świata. Rozmowa o Bronisławie Piłsudskim #opartenafaktach

location icon
Księgarnia Naukowa Podwale 6, Kraków
calendar icon
Od 19 lis 18:00 do 19 lis 18:00

Najnowsza książka Pawła Goźlińskiego to niezwykła opowieść o Bronisławie Piłsudskim - etnografie zajmującym się kulturami dalekiego wschodu. Autor przedstawia jego historię - dzieciństwo, dorastanie i czas studiów, udział wraz z bratem Józefem w nieudanym zamachu na cara, wyrok śmierci zamieniony na piętnaście lat katorgi, pobyt na Sachalinie, prowadzone tam badania etnograficzne, odnaleziony wśród Ajnów drugi dom, aż po okazję powrotu do pozostawionej przed laty rzeczywistości.

Cykl #opartenafaktach oraz Wydawnictwo Agora zapraszają na spotkanie z Pawłem Goźlińskim - autorem książki "Akan". Już 19 listopada w Księgarni Naukowej. Początek o godzinie 18:00.

Rozmowę poprowadzi Paulina Małochleb - krytyczka i badaczka literatury, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Paweł Goźliński (ur. 1971) - teatrolog, redaktor, dziennikarz i pisarz, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora. Autor książek "Bóg Aktor", "Jul" oraz "Dziady". Były szef "Dużego Formatu", reporterskiego magazynu "Gazety Wyborczej" oraz były redaktor naczelny "Książek. Magazynu do czytania". W 2010 roku wraz z Mariuszem Szczygłem i Wojciechem Tochmanem założył Instytut Reportażu. Studiował w Warszawie na Akademii Teatralnej, Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wajdy oraz w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, gdzie obronił doktorat pisany pod opieką prof. Marii Janion.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION, TERMOKAWA).


Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION

http://nonfiction.pl/

Księgarnia 3.0

http://ksiegarnia30.pl/

Grupa Manta

http://grupamanta.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Etnograf na końcu świata. Rozmowa o Bronisławie Piłsudskim #opartenafaktach

dostępnych: 89

już niedostępne -