Języki programowania Polityka i Gospodarka

PHPers Silesia #14

location icon
Biuro Boldare Królowej Bony 13, Gliwice
calendar icon
Od 12 lut 18:00 do 12 lut 18:00

Zapraszamy na 14 spotkanie śląskich PHPersów! Spotkanie odbędzie się 12 lutego 2020 r. o godzinie 18:00, w siedzibie Boldare przy ul. Królowej Bony 13. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale prosimy o rejestrację ze względów bezpieczeństwa firmy udostępniającej lokal.

Agenda

Piotr Pasich: Test automation in backend projects - 100% code coverage it's just a beginning.

Często spotykam się ze stwierdzeniem, że wprowadzenie testów automatycznych kodu w projekcie nie jest łatwe. Zwykle nie ma na to czasu, klienci nie rozumieją dlaczego to ważne albo nie wszyscy w zespole są tak samo zaangażowani w testowanie. Brzmi znajomo? Pewnie wielokrotnie też słyszeliście, że nie ma sensu dążyć do 100% code coverage w testach. A czy przekonam Was, że tak naprawdę jest to dopiero początek drogi, którą trzeba przebyć, by móc cieszyć oko dobrze napisanymi testami i ze spokojem puścić deploy na produkcję w piątkowe popołudnie? Chciałbym opowiedzieć historię półtorarocznego projektu, w którym przeszliśmy drogę od totalnego braku testów, przez decyzję o ich wprowadzeniu i dotarciu do 100% code coverage, aż po problemy z zarządzaniem danymi i opisami testów. A to wszystko po to, by w końcu osiągnąć dojrzałe testy i przygotować plan dalszych działań, przy jednoczesnym rozwoju funkcjonalnym produktu.


Kamila Gawrońska: Co mnie wkurza w Behavior-Driven Development

Skrótowiec BDD (czyli Behavior Driven Development) prawie wszyscy znają, spora część wykorzystuje, a reszta głosi dobre słowo w community: że w komunikacji pomoże, że testy automatyczne usprawni, że pogodzi zwaśnione strony zespołu technicznego i biznesu.
Wszyscy mają, mam i ja! Aż wstyd nie mieć w projekcie testów zapisanych w formacie Given, When, Then. Przecież mówili, że BDD to lek na całe zło.
Tylko czy na pewno? Dla niektórych będzie kontrowersyjnie, ale zamierzam dość krytycznym okiem spojrzeć na BDD, które cieszy się dobrą opinią w community.
W trakcie prezentacji:
- dowiecie się czym BDD nie jest i czym jest,
- kiedy BDD nie ma sensu, a kiedy przynosi korzyści,
- kilka przykładów z życia wziętych za i przeciw BDD.


Marcin Pilśniak: Deptrac - czyli, jak stale utrzymywać architekturę aplikacji na wysokim poziomie

W prezentacji przedstawię użycie narzędzia "deptrac" w roli ochroniarza naszej architektury. Opowiem jak uchronić naszą starannie zaprojektowaną architekturę przed deadlinami, asapami, nieupilnowanymi stażystami czy pokusami szybkich fixów.
Przejdziemy przez:
- instalację narzędzia,
- używanie go w codziennej pracy,
- integrację z Continous Integration (Travis, GitHub Actions czy AWS CodeBuild),
- wykorzystanie go do dokumentowania naszej architektury.


Integracja

Od razu po prezentacjach zapraszamy na integrację przy pizzy i piwie :)


PHPers

PHPers to seria meetupów poświęconych językowi programowania PHP, technologiom z nim związanym, oraz metodykom wytwarzania oprogramowania. Spotkania odbywają się cyklicznie w jedenastu miastach w Polsce. Spotkania są bezpłatne, organizowane przez społeczność programistów PHP.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Rejestracja jest bezpłatna i dobrowolna, ale niezbędna do udziału w wydarzeniu. Bezpłatna rejestracja na PHPers Silesia 14

Rejestracja jest bezpłatna i dobrowolna, ale niezbędna do udziału w wydarzeniu.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc