Noc spadających gwiazd w Czernicy

location icon
calendar icon
Od 12 sie 21:00 do 12 sie 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy wszystkich na wspólne patrzenie w niebo! Już 12 sierpnia, jak co roku, przypada maksimum jednego z najbardziej znanych rojów meteorów widocznych z półkuli północnej - PERSEIDÓW! Perseidy są drobinkami kometarnej materii, pochodzą więc z komety 109P/Swift-Tuttle, która co 133 lata powraca w okolice Słońca. Topiąc się, kometa zostawia na swojej drodze rozległy warkocz - ogon składający się z miliardów malutkich drobinek skalnych, które przecinając orbitę naszej planety, obficie ją "bombardują" pozostawiając krótkotrwałą "pamiątkę" po swoim locie - świetlisty ślad, nazywany często "spadającą gwiazdą".

Perseidy najlepiej obserwuje się nieuzbrojonym okiem, wypatrując ich praktycznie na całym dostępnym do obserwacji kawałku nieba. Będą "nadlatywały" z kierunku, w którym widoczny jest gwiazdozbiór Perseusza, stąd ich nazwa. Dla własnego komfortu, zabierzcie ze sobą leżaki, rozkładane fotele, karimaty, materace itp.

Tego wieczoru będziemy mieć również okazję do podziwiania Księżyca, który już po godzinie 22:00 będzie rządził nieboskłonem, rozświetlając mroki nocy. Srebrny glob nie będzie osamotniony w tej wieczornej wędrówce po firmamencie, gdyż będzie widoczny w towarzystwie gazowych olbrzymów: Jowisza i Saturna.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość popatrzenia na Księżyc i planety przez jeden z naszych teleskopów.

Wielką gratką dla miłośników Kosmosu będzie niezwykłe zjawisko: wyłonienie się zza tarczy Jowisza jego największego księżyca - Ganimedesa! Na ten widok trzeba będzie poczekać do godziny 23:00.

Serdecznie zapraszamy!

Jako potwierdzenie rezerwacji biletu otrzymasz link do lokalizacji gdzie odbędą się obserwacje.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Potwierdź swoją obecność na wydarzeniu. Bilet obserwatora

Potwierdź swoją obecność na wydarzeniu.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc