Południk21.pl: Otwock zapomniany i tajemnice świdermajerów

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 13 lut 10:00 do 13 lut 15:00

Zbiórka uczestników 13.02.2022 (w niedzielę) o godzinie 10.00 przed wejściem na dworzec PKP w Otwocku (od strony peronów).

Ze stacji wyruszymy na spacer, w trakcie którego poszukamy okruchów świetności podwarszawskiego Meranu! Na naszej trasie znajdzie się m.in. słynny lokal Pana Adamkiewicza, ul. Kościelna i ul. Reymonta - dom, w którym tworzył Władysław Reymont. Opowiemy o zamachu na szefa żandarmerii carskiej, zobaczymy budynek pensjonatu (nowego) Górewicza, tzw. kasyno i park miejski, gdzie czeka nas przerwa regeneracyjna w cukierni "Sosenka". Dalej nasza ścieżka będzie prowadziła sosnowymi lasami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, m.in. na cmentarz żydowski. Po jego zwiedzaniu wyruszymy drogę powrotną na stację PKP Otwock gdzie dotrzemy około godziny 15.00.

PKP OTWOCK - ul. KOŚCIELNA - ul. REYMONTA - PARK MIEJSKI - KIRKUT (ANIELIN) - PKP OTWOCK

SPACER PROWADZI: Adrian Pogorzelski


Do przejścia mamy około 10 km. Wyruszamy 13.02.2022 (niedziela) o g. 10:00 sprzed stacji PKP OTWOCK.

DOJAZD Z WARSZAWY: pociągi relacji WARSZAWA ZACHODNIA - OTWOCK, SKM.


CO WARTO ZABRAĆ: wygodne buty, termos z czymś rozgrzewającym, kurtkę przeciwdeszczową.


Spacer jest nieodpłatny (ewentualne napiwki dla przewodnika będą mile widziane).


REZERWACJA (niezbędna do wzięcia udziału w związku z ograniczoną liczbą miejsc): https://app.evenea.pl/event/otwockzapomnianyIItermin/


DODATKOWE INFORMACJE: info@wawagra.waw.pl lub tel. 511630598 (Adrian Pogorzelski)


WARUNKI I REGULAMIN:

- uczestniczyć w spacerze mogą osoby, które bezpośrednio przed rozpoczęciem złożą osobiście oświadczenie ("ustnie" ), że w ciągu 14 dni poprzedzających wyjazd nie miały żadnych niepokojących objawów wskazujących na chorobę oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub przebywającymi na kwarantannie.

- uczestnik, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura (powyżej 38 st. C), kaszel, duszności, nie będzie mógł wziąć udziału w spacerze.
DODATKOWE INFORMACJE:

- po zakończeniu realizacji spaceru firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosciDołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc