Biznes i Przedsiędsiębiorczość Rozwój osobisty

Warszawa: Kawa i otwarte godziny na Złotej 75A - Spotkanie #7

location icon
Wirtualne Biuro Złota 75A lok. 7 (1 piętro) Warszawa - Biznes Hub Złota 75A lok. 7 (1 piętro), Warszawa
calendar icon
Od 23 cze 13:00 do 23 cze 15:00
ticket icon
Od 9,99 zł

Kawa i otwarte godziny na Złotej 75A w Warszawie

Przedsiębiorczość jest trudna.

Jednocześnie jakieś duże przełomowe innowacje, we wszystkich obszarach ludzkiego życia, przeważnie pojawiają się, ponieważ jakieś zmotywowane, przedsiębiorcze jednostki lub małe grupy zbierają się razem, żeby powołać do życia szalony, pozornie głupi pomysł i zarobić na nim pieniądze. W przygodzie przedsiębiorcy uczymy się głównie na swoich błędach i przeważnie jest to nauka bardzo kosztowna.

Największe wyzwania pojawiają po pierwszych 2-3 latach działania - biznes Ci się kręci, jednak Twój kalendarz pęka w szwach. Nie oduczyłeś/aś się robienia wielu rzeczy samodzielnie, nie delegujesz, nie outsourcujesz, nie korzystasz z wiedzy specjalistów. Kupujesz książki i kursy, których nie przerabiasz. Dodatkowo odczuwasz samotność przedsiębiorcy, bo ciężko jest zrozumieć Twoje problemy pracownikom lub członkom rodziny.

Rozwój własnego biznesu ma wiele etapów - m.in. tworzenie, wchodzenie na rynek, przeobrażanie się, skalowanie czy "żniwa". Wiedza o tym, czego można się na każdym z tych etapów spodziewać oraz jakie podjąć działania, żeby ominąć czyhające pułapki, jest bardzo cenna i zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu.

Zamiast błądzić samemu, najczęściej najtaniej jest po prostu zapłacić i umówić się na godzinę lub dwie ze specjalistą.

Jak to działa?

Celem naszych otwartych comiesięcznych spotkań na Złotej 75A w Warszawie będzie umożliwienie poznania zarówno nas - wspólników Współpracowni, jak i doświadczonych przedsiębiorców, specjalistów i mentorów, z których wiedzy korzystaliśmy budując nasze firmy.

Mamy nadzieję, że spotkania te zachęcą chcących poszerzyć swoją wiedzę i skuteczność działania przedsiębiorców, do korzystania z komercyjnej oferty mentoringowej - czy to naszej, czy zgromadzonych wokół nas specjalistów.

Ponadto w trakcie spotkania każdy z uczestników będzie też miał okazję zaprezentować swoje aktualne projekty lub wyzwania i sprawdzić, jak podeszliby do nich nasi mentorzy i inni doświadczeni przedsiębiorcy.

Agenda spotkania:

13:00 - 13:30 - Przywitanie gości, nieoficjalne otwarcie, kawa i pierwsze rozmowy w kuchni
13:30 - 13:45 - Przejście do salki konferencyjnej, oficjalny start, rundka na przedstawienie się
13:45 - 14:15 - Prezentacja prowadzona przez gościa specjalnego
14:15 - 14:45 - Pomysły, Problemy i Potrzeby - ogólna dyskusja z gościem specjalnym i resztą uczestników
14:45 - 15:00 - Rundka zamykająca i informacje zwrotne
15:00 - PUNKTUALNIE, koniec spotkania

Wydarzenie jest limitowane do 6-8 osób i prowadzone jest w języku polskim.

Gość specjalny: Mariusz Stankiewicz
Temat przewodni spotkania: Przedsiębiorca idzie do sądu

Na spotkaniu Mariusz opowie dlaczego zetknięcie z Sądami, to zazwyczaj dla przedsiębiorcy parada niechcianych atrakcji. Dlaczego przedsiębiorcy w sądzie mają najgorzej? Dlaczego wszystko tak długo trwa? Dlaczego sędziowie albo dopuszczają wszystkie dowody jak leci albo nie dopuszczają żadnych i nie chcą nikogo słuchać? Dlaczego specyfikę branży w której pracujemy trzeba komunikować sędziom jak dziecku? Mariusz opowie także o tym, czym różni się walka z prestiżową kancelarią, a prawnikiem bez większej reputacji. Ponadto wyjaśni, dlaczego sądy to nienajlepsze miejsce do wyrównywania rachunków, zaspokajania ambicji oraz szukania sprawiedliwości. Porozmawiamy także o nerwach i stresie związanym ze sprawą i wystąpieniem w sądzie.

Mariusz Stankiewicz jest specjalistą w zakresie prowadzenia sporów sądowych, którymi zajmuje się od początku swej obecności w Palestrze. Zajmuje się również polubownym rozwiązywaniem sporów, negocjacjami oraz oceną ryzyka. Reprezentuje klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych jak również karnych. Ze swymi klientami przechodzi przez wszystkie instancje, kilkukrotnie występował z sukcesem przed Sądem Najwyższym. Ekspert w procesach na tle prawa przewozowego i konwencji CMR. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych. Reprezentuje pracodawców i pracowników w sporach. Do jego głównych zainteresowań należą dziedziny objęte szeroko rozumianym prawem nowoczesnych technologii (m. in. prawo autorskie, wdrażanie projektów IT).

Ze strony organizatorów, obecni będą:

Piotr Grabowski - przedsiębiorca, wspólnik Współpracowni i innych spółek z naszego holdingu, współzałożyciel pierwszego w Polsce akceleratora startupów w branży spożywczej - foodtech.ac, prywatnie miłośnik festiwali muzycznych, żeglarstwa i rowerowych podróży po Polsce w poszukiwaniu urokliwych miejsc celem złapania oddechu na chwilę lub dwie.

Jak się zarejestrować?

Kliknij "Zarezerwuj bilety" na górze tej strony.

Kto powinien wziąć udział?

 • Każdy, kto chciałby przedstawić się dla twórczej społeczności, chciałby otrzymać informację zwrotną od mentorów i doświadczonych przedsiębiorców;
 • Każdy, kto rozwija swój projekt, ale utknął w którymś miejscu i nie wie, jak pchnąć go dalej do przodu;
 • Każdy, kto zastanawia się nad jeszcze lepszą grupą docelową swojej firmy, w stosunku do tej, jaką obecnie obsługuje;
 • Każdy, kto szuka kontaktów do wysokiej jakości podwykonawców, specjalistów od marketingu internetowego, rachunkowości, prawa, pozyskiwania finansowania, szkoleń, wdrożeń IT;
 • Każdy, kto szuka wspólników do współpracy;
 • Każdy, kto myśli nad transformacją cyfrową swojego biznesu, wchodzeniem na nowe rynki;
 • Każdy, kto chciałby się dowiedzieć więcej o dobrych praktykach w prowadzeniu biznesu w formie spółki z o.o. (ład korporacyjny, nadzór właścicielski);
 • Każdy, którego interesuje co ciekawego dzieje się w Warszawie, ale też interesują go trendy gospodarcze, jakie aktualnie dzieją się w Polsce i na Świecie, szuka projektów, w jakie można zainwestować.

Główne korzyści?

 • Gotowe mikrootoczenie dla Twojego biznesu i kontakty do rzetelnych specjalistów;
 • Interesujące i godne zaufania osoby, aktywni "fani", a może nawet przyszli wspólnicy.
 • Ciekawe projekty, jakie dzieją się dookoła i sposoby na pojawiające się problemy.

Nasze spółki i inicjatywy w ramach grupy Współpracownia:

Współpracownia - mentorzy strategii biznesu
Złota 75A - wirtualne biuro w samym centrum Warszawy
Warszawska 6 - butik inwestycyjny, family office, wirtualne biuro w Białymstoku
Biuro Rachunkowe EXPERT - Twoje nowoczesne biuro rachunkowe online
Współka - darmowy raport o tym jak prowadzić spółkę z o.o. w kilka osób
Agencja Rozwoju Metropolii Białostockiej
S42 - biura serwisowane i coworking 300m2 w Białymstoku

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Biznes
już niedostępne 14,90 zł -
  Startup
już niedostępne 9,99 zł -
  Inwestor
już niedostępne 29,99 zł -