Biznes i Przedsiędsiębiorczość Rozwój osobisty

Warszawa: Kawa i otwarte godziny na Złotej 75A #3

location icon
Wirtualne Biuro Złota 75A Warszawa - Biznes Hub Złota 75A/7, Warszawa
calendar icon
Od 17 lut 11:30 do 17 lut 13:30
ticket icon
Od 9,99 zł

Obiad i otwarte godziny na Złotej 75A w Warszawie

Przedsiębiorczość jest trudna.

Jednocześnie jakieś duże przełomowe innowacje, we wszystkich obszarach ludzkiego życia, przeważnie pojawiają się, ponieważ jakieś zmotywowane, przedsiębiorcze jednostki lub małe grupy zbierają się razem, żeby powołać do życia szalony, pozornie głupi pomysł i zarobić na nim pieniądze. W przygodzie przedsiębiorcy uczymy się głównie na swoich błędach i przeważnie jest to nauka bardzo kosztowna.

Największe wyzwania pojawiają po pierwszych 2-3 latach działania - biznes Ci się kręci, jednak Twój kalendarz pęka w szwach. Nie oduczyłeś/aś się robienia wielu rzeczy samodzielnie, nie delegujesz, nie outsourcujesz, nie korzystasz z wiedzy specjalistów. Kupujesz książki i kursy, których nie przerabiasz. Dodatkowo odczuwasz samotność przedsiębiorcy, bo ciężko jest zrozumieć Twoje problemy pracownikom lub członkom rodziny.

Rozwój własnego biznesu ma wiele etapów - m.in. tworzenie, wchodzenie na rynek, przeobrażanie się, skalowanie czy "żniwa". Wiedza o tym, czego można się na każdym z tych etapów spodziewać oraz jakie podjąć działania, żeby ominąć czyhające pułapki, jest bardzo cenna i zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu.

Zamiast błądzić samemu, najczęściej najtaniej jest po prostu zapłacić i umówić się na godzinę lub dwie ze specjalistą.

Jak to działa?

Celem naszych otwartych comiesięcznych spotkań na Złotej 75A w Warszawie będzie umożliwienie poznania zarówno nas - wspólników Współpracowni, jak i doświadczonych przedsiębiorców, specjalistów i mentorów, z których wiedzy korzystaliśmy budując nasze firmy.

Mamy nadzieję, że spotkania te zachęcą chcących poszerzyć swoją wiedzę i skuteczność działania przedsiębiorców, do korzystania z komercyjnej oferty mentoringowej - czy to naszej, czy zgromadzonych wokół nas specjalistów.

Ponadto w trakcie spotkania każdy z uczestników będzie też miał okazję zaprezentować swoje aktualne projekty lub wyzwania i sprawdzić, jak podeszliby do nich nasi mentorzy i inni doświadczeni przedsiębiorcy.

Agenda spotkania:

11:15 - 11:30 - Przywitanie gości i nieoficjalne otwarcie
11:30 - 12:00 - Kawa, pierwsze rozmowy w kuchni
12:00 - 12:15 - Przejście do salki konferencyjnej, oficjalny start, rundka na przedstawienie się
12:15 - 12:30 - Prezentacja prowadzona przez gościa specjalnego
12:30 - 13:15 - Pomysły, Problemy i Potrzeby - ogólna dyskusja z gościem specjalnym i resztą uczestników
13:15 - 13:30 - Rundka zamykająca i informacje zwrotne
13:30 - PUNKTUALNIE, koniec spotkania

Wydarzenie jest limitowane do 6-8 osób. Używamy języka polskiego, ale gdy pojawiają się goście z zagranicy, przechodzimy na język angielski.

Gość specjalny: Piotr Grabowski
Temat przewodni spotkania: Jak znaleźć dobrego wspólnika?

Poszukiwanie dobrego wspólnika to temat, który nieustannie powraca do Piotra jak boomerang. Jak sam żartuje - ma na tym polu 100% skuteczności w tym przynajmniej 50% szczęścia, któremu można (i trzeba!) dopomóc. W ciągu ostatnich 10 lat wraz z osobami, które spotkał na swojej drodze zbudował kilka spółek. Dodatkowo w ramach prowadzonego akceleratora startupów foodtech.ac - wsparł zbudowanie kolejnych kilkunastu. Na spotkaniu opowie o rzeczach, na które warto zwrócić uwagę zarówno przy poszukiwaniu wspólników jak i późniejszym układaniu relacji z nimi. Ze spotkania wyjdziesz z checklistą rzeczy, na które należy uwagę przy dobieraniu sobie partnerów na długodystansowy biznesowy maraton.

Piotr to człowiek żyjący wyzwaniami. Wraz z kolegą z SGH - Michałem Piosikiem założył pierwszy akcelerator branży spożywczej w Polsce - foodtech.ac. Wyszukują, szkolą i pomagają finansować startupy, które zmienią branżę spożywczą na zdrowszą i bardziej przyjazną środowisku. W portfolio mają takie m.in. produkty jak roślinna alternatywa mięsa z kurczaka, mikroliście i zioła z farm wertykalnych, wegańskie jogurty na bazie fasoli czy pełnowartościowe posiłki w proszku. Wierzą, że mogą uratować ziemię przed katastrofą ekologiczną zmieniając wielki przemysł.

Piotr pomaga także rozwijać HubHub - europejską sieć przestrzeni coworkingowych zlokalizowanych w Warszawie, Bratysławie, Pradze, Budapeszcie i Londynie. Ponadto w rodzinnym Białymstoku a od 2021 roku także w Warszawie wraz ze wspólnikami prowadzi hub biznesowy Współpracownia świadczący szereg usług dla przedsiębiorców w zakresie tj. wirtualne biuro, księgowość, zakładanie i układanie spółek z o.o. czy ubezpieczenia.

Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej ze specjalizacją w rynku nieruchomości.

Ważnym projektem w jego życiu jest Kazimiernikejszyn - pełny przygód i muzyki festiwal w Kazimierzu Dolnym, na terenie którego dostępne jest jedynie wegetariańskie i wegańskie jedzenie. Ponadto przez 8 lat współtworzył SnowShow - największą polską firmę organizującą wyjazdy w Alpy na narty i snowboard.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa, snowboardu, rolek, łyżew i rowerowych podróży po Polsce w poszukiwaniu urokliwych miejsc celem złapania oddechu na chwilę lub dwie.

Jak się zarejestrować?

Kliknij "Zarezerwuj bilety" na górze tej strony.

Kto powinien wziąć udział?

 • Każdy, kto chciałby przedstawić się dla twórczej społeczności, chciałby otrzymać informację zwrotną od mentorów i doświadczonych przedsiębiorców;
 • Każdy, kto rozwija swój projekt, ale utknął w którymś miejscu i nie wie, jak pchnąć go dalej do przodu;
 • Każdy, kto zastanawia się nad jeszcze lepszą grupą docelową swojej firmy, w stosunku do tej, jaką obecnie obsługuje;
 • Każdy, kto szuka kontaktów do wysokiej jakości podwykonawców, specjalistów od marketingu internetowego, rachunkowości, prawa, pozyskiwania finansowania, szkoleń, wdrożeń IT;
 • Każdy, kto szuka wspólników do współpracy;
 • Każdy, kto myśli nad transformacją cyfrową swojego biznesu, wchodzeniem na nowe rynki;
 • Każdy, kto chciałby się dowiedzieć więcej o dobrych praktykach w prowadzeniu biznesu w formie spółki z o.o. (ład korporacyjny, nadzór właścicielski);
 • Każdy, którego interesuje co ciekawego dzieje się w Warszawie, ale też interesują go trendy gospodarcze, jakie aktualnie dzieją się w Polsce i na Świecie, szuka projektów, w jakie można zainwestować.

Główne korzyści?

 • Gotowe mikrootoczenie dla Twojego biznesu i kontakty do rzetelnych specjalistów;
 • Interesujące i godne zaufania osoby, aktywni "fani", a może nawet przyszli wspólnicy.
 • Ciekawe projekty, jakie dzieją się dookoła i sposoby na pojawiające się problemy.

Nasze spółki i inicjatywy w ramach grupy Współpracownia:

Współpracownia - mentorzy strategii biznesu
Złota 75A - wirtualne biuro w samym centrum Warszawy
Warszawska 6 - butik inwestycyjny, family office, wirtualne biuro w Białymstoku
Biuro Rachunkowe EXPERT - Twoje nowoczesne biuro rachunkowe online
Szkoła Spółek - program edukacyjny dla właścicieli spółek z o.o.
Współka - darmowy raport o tym jak prowadzić spółkę z o.o. w kilka osób
Agencja Rozwoju Metropolii Białostockiej
S42 - biura serwisowane i coworking 300m2 w Białymstoku
Noc Zajawki - jedna noc, idei moc!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Biznes

dostępnych: 2

już niedostępne 14,90 zł -
  Startup

dostępnych: 1

już niedostępne 9,99 zł -
  Inwestor

dostępnych: 4

już niedostępne 29,99 zł -