I METROPOLITALNA KONFERENCJA "Odnajdź Siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy

location icon
PPNT Al. Zwycięstwa 96/98, gdynia
calendar icon
Od 27 maj 6:30 do 27 maj 16:30

Konferencja "Odnajdź siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy", powstała wraz z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku , International Coach Federation, pod Honorowym Patronatem Prezydentów Gdańska- Aleksandra Dulkiewicz, Gdyni i Sopotu w odpowiedzi na potrzeby uczniów, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacyjno - zawodowej. Nie mają jednak możliwości skonfrontowania swoich obaw, potrzeb, przemyśleń i możliwości z praktykami zawodów, którymi są zainteresowani.

Podczas wieloletniej współpracy ze szkołami, doradcami zawodowymi, nauczycielami i instytucjami wspierającymi rozwój nauczycieli powstała idea stworzenia przestrzeni, która będzie inspiracją i drogowskazem.

Charakter wydarzenia wpisuje się w DNA działalności Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku , które stało się aktywnym współorganizatorem wydarzenia dbając o wysoką wartość merytoryczną paneli dyskusyjnych.

Dzięki determinacji, zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi, którzy działają na rzecz rozwoju młodzieży, a także sprzyjającej atmosferze Trójmiasta mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję!

27 maja 2019 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym budynek III stanie się przestrzenią wiedzy, wymiany doświadczeń, networkingu, prezentacji wiodących firm Pomorza, dla których potencjał pracowników jest wymierną korzyścią w budowaniu organizacji. Wspólny czas do którego Państwa zapraszamy to nie tylko panele dyskusyjne, ale także prelekcje znakomitych autorytetów w dziedzinie motywacji,nauki, projektowania kariery, samodzielnego podejmowania decyzji, zrozumienia własnej wartości i potrzeb. To czas, który pozwoli zrozumieć młodzieży, że nie tylko dobre zaprojektowanie działań jest ważne, lecz podstawą do spełnienia w zawodzie i wykonywanie go bez szkody dla siebie jest pracowanie z pasją.

Przestrzeń konferencyjną wypełnią firmy z województwa pomorskiego, ponad 300 uczniów, przeszło 45 przedstawicieli szkół i jednostek samorządowych.

To czas w którym odbędzie się 6 paneli dyskusyjnych poświęconych 6 różnym branżom
LOGISTYKA
IT I NOWE TECHNOLOGIE
BUDOWNICTWO I ARCHITEKTURA
MARKETING REKLAMA SOCIAL MEDIA
AUTOMATYKA I INŻYNIERIA
KOSMETOLOGIA FRYZJERSTWO STEWARDESA STEWARD,

a także 8 prelekcji prowadzonych przez znakomitych Prelegentów, których wystąpienia mają za cel dostarczenie młodzieży wiedzy, ale także jest to zaproszenie do refleksji, poszukania inspiracji w trakcie prelekcji, na które zapraszają ludzie z pasją, gotowi na zmiany, dający sobie prawo do porażki, dzięki którym odnieśli i odnoszą sukcesy. Prelegenci w swoich wystąpieniach będą dzielić się swoją historią, zachęcać młodych do podejmowania odważnych decyzji, do wyborów na ich własnych warunkach, do dawania sobie prawa do porażki, budowania nawyku zwyciężania. 

Podczas prelekcji wystąpią:

Urszula Sowa | Temat:  By "Ż" nie okazało się za krótkie! Nie daj się pokonać samemu sobie

Długo zastanawiałam się jak najlepiej przedstawić własna osobę. Doszłam do wniosku że najlepiej określają mnie moje pasje. Pasje które wypełniają moje życie po brzegi.Pierwszą moją miłością jest lotnictwo. Spełniam się w nim zawodowo. Latam jako Kapitan na samolotach typu A-320 i A321. Jestem związana z lotnictwem od ponad 20 lat. Przygodę tą rozpoczęłam od szybowców poprzez szkołę lotniczą a skończyłam na samolotach komunikacyjnych.Drugą moją pasją, która mnie określa to taniec. Jako 5cio latka zaczęłam w zespole dziecięcym. Rozwijałam się poprzez taniec współczesny i nowoczesny . Zawodowo taniec jazzowy w teatrze tańca , folklor dla zabawy skończywszy na byciu instruktorem, założycielem i choreografem kilku zespołów tanecznych.Trzecią moją miłością jest sztuka. Ona zawsze wplatała się w moje życie. Zaczynałam odszkicu, przez malowanie obrazów, fotografię, tworzenie mebli aż do zawodu aranżera wnętrz.Czwartą miłością, która w tej chwili jest w stanie rozkwitu to miłość do staroci do przedmiotów z duszą . Odkrywam je na nowo i daje im drugie życie. Stare meble , kolekcjonerskie samochody, barwny folklor to są drobiazgi dopełniające moją codzienność.Moją osobowość określiło również kilka wydarzeń, które zadziały się w moim życiu.Najważniejsze z nich to ciężkie dzieciństwo, które nauczyło mnie samodyscypliny i stawiania sobie celów. Urodzenie syna obudziło we mnie pokłady miłości . Praca z dziećmi, dająca mi czystą energię. A zapatrzenie we mnie jednej z dziewczynek oraz jej wyznanie, że jak dorośnie to chce być taka jak ja uświadomiło mi, że mogę być inspiracją dla innych.Jestem osobą, która kocha życie i wie jak z niego korzystać, by "ż" nie okazało się za krótkie.Uwielbiam dzielić się swoją miłością do życia z innymi, inspirować ich do działania. Udowadniać, żekażde drzwi stoją dla nich otworem. Jako osoba energiczna i eteryczna, stawiającą sobie ambitne cele i rozliczającą się z ich realizacji, umiem zarażać swoją pasją innych.

Krótko mówiąc Urszula Sowa to osoba która żyje pasją !

Od szybowców do Airbus'a 

Od tancerki do choreografa 

Od artystki do projektanta wnętrz


Tomasz Więcek | Temat: Czy warto być przedsiębiorcą? Od pomysłu do realizacji

O Tomaszu: Założyciel Drago, absolwent Politechniki Gdańskiej. Swoją pierwszą firmę założył w wieku 21 lat na drugim roku studiów dziennych. Od 20 lat wraz z dwójką wspólników czynnie obserwuje "zieloną branżę". Dostrzega potrzebę stałego oraz konsekwentnego wprowadzania innowacji i znajdowania rozwiązań, które znakomicie uzupełniają pracę twórców terenów zielonych. W wolnych chwilach pasjonat kolarstwa oraz biegów długodystansowych. 


Marzena Grochowska | Temat: W głowie się jednak dużo mieści-neuroplastyczność mózgu w procesie uczenia się i pracy

O Marzenie: Trener Biznesu I stopnia PTP, Supervisor trenerski PTWP, Certyfikowany Trener DISC, Coach IIC&M, International Institute of Coaching and Mentoring NMC, Superwizor, Facylitator, twórca Metodyki Bezpiecznych Zachowań w pracy. Mentor, Współpracuje z Fundacją Grupy Ergo Hestia na rzecz Integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia, pełni funckję V-ce Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Marzena jest autorką książki "GPS szczęścia czyli jak wydostać się z czarnej d". Marzena udowadnia, że spełnienie w życiu zawodowym to nie tylko biznes, ale szczególnie uważność na drugiego człowieka.


Marek Wikiera | Temat: Granice są tylko w Twojej głowie!

O Marku: Przedsiębiorca, lider, trener biznesu, motywator, trener mentalny, 4 Deserts Grand Slammer, ultramaratończyk i triathlonista. Udowadnia, że granice są tylko w głowie. Od ponad 20 lat, z sukcesem tworzy projekty biznesowe. Zasiada w zarządach kliku spółek. Buduje i prowadzi programy rozwojowe dla firm. Dzieli się swoja wiedzą i doświadczeniem. Inspiruje i zaraża energią do działania. Motywuje i uczy determinacji. Pomaga ludziom szybciej i łatwiej osiągać to czego pragną - w biznesie, karierze i życiu osobistym. W 2014 roku, jako jedna z 47 osób na świecie, ukończył w ciągu jednego roku - 4 Deserts (4deserts.com), morderczy cykl 4 ultramaratonów, rozgrywany na 4 największych pustyniach świata - Sahara, Gobi, Atakama i Antarktyda. Jest współautorem książki "Wielki Pustynny Szlem. Jak przesuwać granice swoich możliwości."


Bartosz Cytrowski | Temat: Temat mojej prelekcji to: Nauka programowania, a praca programisty - jak uczyć się efektywnie i bezboleśnie zacząć karierę

O Bartoszu: Starszy inżynier oprogramowania w firmie Spartez i od 2015 roku trener w infoShare Academy, gdzie na sali szkoleniowej spędził ponad trzy tysiące godzin. Od 2006 roku związany z tworzeniem aplikacji internetowych. Pracował w projektach fullstackowych opartych na Javie, .Necie, PHP i Node.js m.in. dla firm Schibsted Tech Polska oraz Tidal. Zafascynowany funkcyjnym programowaniem reaktywnym, projektowaniem złożonych interfejsów użytkownika, wizualizacjami oraz przetwarzaniem danych. Specjalizuje się w języku JavaScript i bibliotece React. W przerwach od kodowania znajdziecie go przy stole do piłkarzyków.


Tomasz Manikowski | Temat: W życiu nie wszystko musi mieć ręce i nogi 

O Tomku: Jestem menedżerem i przedsiębiorcą z wieloletnim doświadczeniem, rekordzistą świata w pływaniu długodystansowym i kierowcą wyścigowym. Od urodzenia nie mam obu nóg i prawego przedramienia.
Jako coach pomagam stawać się lepszą wersją siebie. Moje życie jest piękne, pełne wyzwań i możliwości. Jak chcesz aby wyglądało Twoje?

Michał Kanarkiewicz | Temat: Kariera czy studia? Czyli jak strategicznie zaplanować swój rozwój i dać Szacha-Mata w życiu

O Michale: Wykładowca MBA, szachista, trener, autor 4 książek, mówca inspiracyjny TEDx Michał uczy myśleć strategicznie poprzez grę w szachy. Dzięki jego metodologii zespoły zaczynają myśleć skuteczniej i z szerszą perspektywą. Wykorzystuje strategie szachowych mistrzów do pokazywania sposobu, w jaki firma może urosnąć. W gronie jego klientów są międzynarodowe organizacje takie jak: Volvo, Heineken, Ernst & Young, PZU, UBS, Santander Bank Polska, BankZachodni WBK, Alior Bank i Luxmed. Regularnie występuje na największych scenach wydarzeń biznesowych oraz związanych z rozwojem osobistym i zawodowym. Wystąpił z Nickiem Vujicicem,przed publicznością liczącą 5000 osób.


Iwona Guzowska | Temat: Żyć z zachwytem czyli efekt WOW - wyzwania, odwaga, wybory

O Iwonie: Trener biznesowy i mentor rozwoju, certyfikowany szkoleniowiec Bazy Usług Rozwojowych, autorka książki"Najważniejsza decyzja", była posłanka na sejm, ale najbardziej znana jako mistrzyni świata i Europy w boksie i kick-boxingu. Zorientowana na dążenie do celu, ale zawsze trzymająca się zasad fair play i budowania dobrych relacji z otoczeniem. Doświadczenie, które zdobyła w ringu jest nieocenione w pracy czy codziennym życiu. Często spotyka się z pytaniami jak to jest, kiedy staje się twarzą w twarz z przeciwnikiem, co się wtedy czuje i jak sobie poradzić z tak ogromnym stresem. Jak skupić się na swoim zadaniu, gdy dookoła jest tak wiele odwracających uwagę i stresogennych czynników. Jak wierzyć w swoje możliwości, gdy cały czas czuje się oddech konkurencji. Wiele zaczerpniętych ze świata sportu mechanizmów radzenia sobie z tymi wyzwaniami,można z powodzeniem przenieść na życie codzienne. Walka jest nierozerwalną częścią życia człowieka i zrozumienie jej istoty, a przede wszystkim poznanie siebie samego, to droga do sukcesu w każdej dziedzinie.Atutami Iwony Guzowskiej są autentyczne zaangażowanie i unikalna wiedza, gdyż swoich umiejętności nie zawdzięcza akademickim kursom, a własnemu doświadczeniu. Potrafi pracować z ludźmi o zróżnicowanych temperamentach i silnych charakterach. Skupia się na budowaniu dobrych relacji, pielęgnowaniu skupienia i uważności, a także radzenia sobie z emocjami oraz ekstremalnym stresem, który w pracy zespołowej zawsze, w pewnym momencie realizacji projektu bierze górę.Uczestnicy jej szkoleń kończą swoje kursy z przekonaniem, że można i warto jest działać, że trzeba podnieść rękawicę.


Kamil Lizurej | Temat:Pewność Siebie się OPŁACA!

O Kamilu: Trener mentalny,certyfikowany coach i mówca.Twórca Klubu Rozwoju The Life Skillz,Absolwent m.in. Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Doradztwo Filozoficzne i Coaching oraz prestiżowej World Class Speaker Academy. Na co dzień́ pracuje głównie ze sportowcami,managerami oraz przedsiębiorcami.Pomaga ludziom zrozumieć́ swoją psychikę̨ i ciało oraz dzięki treningowi mentalnemu w pełni wykorzystywać́ ich potencjał.Autor warsztatów dla zespołów biznesowych i drużyn sportowych oraz wielu szkoleń otwartych. Prelegent konferencji o tematyce coachingowej i rozwojowej.Uzależniony od ciągłego rozwoju robi wszystko, aby ludzie, którzy z nim pracują stawali się lepszymi wersjami siebie każdego dnia.Wierzy, że każdy zasługuje na to, aby być szczęśliwym człowiekiem, a szczęście to nie cel, lecz droga sama w sobie.
Ten czas to przede wszystkim 6 godzin networkingu, możliwości zapoznania się z potencjalnymi pracodawcami, przedstawienia swojej wizji rozwoju i skonfrontowania jej z przedstawicielem organizacji, to czas na podjęcie współpracy ze szkołami branżowymi.


Naszą wartością nadrzędną w realizacji tego wydarzenia jest umożliwienie młodzieży wyjścia ze strefy teorii i przejście do praktyki, ale także podejmowanie właściwych decyzji edukacyjno- zawodowych przez młodzież. Dokonywanie wyborów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, pasjami, możliwościami, predyspozycjami.

Wierzymy, że samodzielna decyzja gwarantuje szansę na spełnienie w zawodzie, a samodzielna i świadoma decyzja w oparciu o wiedzę dotyczącą potrzeb rynku pracy jest podstawą do sukcesu zawodowego.


Jeśli Ty lub Twoje dziecko lub Uczeń podejmuje właśnie decyzję w jakim kierunku chce się rozwijać,

Jeśli masz już wiedzę teoretyczną, ale chcesz skonfrontować ją w praktykami zawodu,

Jeśli nie masz pomysłu na to co w życiu robić,

Jeśli brakuje Ci odwagi lub motywacji do działania i potrzebujesz energii

Ta konferencja jest właśnie dla Ciebie


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
27 maja 2019
PPNT Gdynia
Budynek III
BILET OTWARTY NA CAŁE WYDARZENIE

27 maja 2019
PPNT Gdynia
Budynek III

już niedostępne 50,00 zł -