Obietnica, TEATR PRZEDMIEŚCIE, RZESZÓW (Nocne Teatralia Strachy)

location icon
scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza Kolejowa 1, Krosno
calendar icon
Od 10 wrz 18:30 do 10 wrz 18:30

18:30

Obietnica - Teatr Przedmieście, Rzeszów /spektakl/


miejsce: Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1
Reżyseria i scenariusz: Aneta Adamska-Szukała
Muzyka: Jakub Adamski
Dźwięk i światło: Mirosław Kiełbasa
Obsada: Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała


Są historie w naszym życiu, które wymykają się wszelkim definicjom. Są wydarzenia przełomowe, które z biegiem lat urastają do momentów symbolicznych i najważniejszych. Są opowieści, które opowiada się całe życie, nie po to, aby zrozumieć, ale po to, żeby w tej opowieści ożyć od nowa.

Aneta Adamska, autorka i reżyserka sztuki mówi: "Moja matka opowiada historię poczęcia i narodzenia, a potem chwilowej śmierci swojego dziecka przynajmniej raz w roku. Od ponad trzydziestu lat zanurza mnie w mitycznej krainie swoich przeżyć i drżącego głosu, odsłaniając za każdym razem kolejną zasłonę tajemnicy, która się kiedyś wydarzyła. Moja matka płacze, za każdym razem, kiedy wyruszamy w opowieść o oczekiwaniu, walce, chorobie, aniołach i przeznaczeniu.

Przyszedł moment, żebym ja sama nasiąknięta tą historią po brzegi opowiedziała ją po swojemu. Tak się złożyło, że w tej wędrówce i pracy towarzyszy mi mój starszy syn, który jest w spektaklu i w życiu moim oddechem, moją nadzieją. Wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat nabrały ponownego sensu. Oddając się we władanie tej opowieści odzyskałam spokój i pewność, że wszystko było tak, jak miało być …".


Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach 14. edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy są bezpłatne. Jednak widzowie po każdym z nich będą mogli skorzystać z okazji do wsparcia działalności Festiwalu dowolną, wybraną przez siebie kwotą (PAY WHAT YOU WANT).

"Pay What You Want" to zasada polegająca na tym, że idąc do teatru płacimy wybraną przez nas sumę dopiero po zakończeniu przedstawienia. Za bilet widz płaci tyle, ile uzna za stosowne, w zależności od zasobności jego portfela i tego, jak podobało mu się przedstawienie.


Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy

www.nocneteatralia.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na spektakl - bezpłatny
już niedostępne -