Rozwój osobisty Grafika i Sztuki Wizualne

Portret studyjny z Adamem Wawrzyniakiem

location icon
Fabryka Studio Tęczowa 57, Wrocław
calendar icon
Od 28 maj 10:00 do 28 maj 16:00

Studyjne techniki oświetlenia portretowego.
Notopstryk.pl i Profoto zapraszają na praktyczny warsztat z Adamem Wawrzyniakiem,
czyli duża dawka wiedzy, piękne studio i dobrze spędzony czas.

Fotografia portretowa jest jedną z najprzyjemniejszych w realizacji i najbardziej pożądanych dziedzin fotograficznych, jednocześnie przed wieloma fotografami i hobbystami stawia przed spore wyzwanie. Jeśli rozwijasz się jako zawodowy fotograf, lub po prostu marzysz o tym, aby robić piękne zdjęcia i chcesz spróbować pracy z błyskiem, chcesz sprawdzić jak szerokie i nieograniczone możliwości daje praca studyjna ? Chcesz poznać techniki i tricki oświetleniowe, lub zastanawiasz się jakie modyfikatory będą najefektywniejsze w dziedzinie fotografii którą uprawiasz ? Zapraszamy na spotkanie warsztatowe na którym, pod okiem zawodowego fotografa, pracując na zaaranżowanym planie zdjęciowym rozwiejemy te wątpliwości.

Spotkanie odbędzie się 28 maja (sobota) we wrocławskiej Fabryce Studio. Podczas spotkania, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z koncepcjami jakie przyświecają Adamowi, zapoznać się z technikami studyjnej pracy Adama, oraz przećwiczyć w praktyce sposoby oświetlania zaaranżowanego loftowego planu. Przekonasz się jak przyjemna i efektywna może być praca z błyskiem. Jakie są jej mocne strony i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Adam Wawrzyniak, od wielu lat zawodowo zajmujący się realizacją sesji i szkoleń fotograficznych, opowie o swoim stylu pracy, sposobach współpracy z modelami i kierowania planem zdjęciowym. Przedstawi przykładowe zdjęcia i omówi sposoby ich oświetlenia, natomiast w praktycznej części spotkania, spróbujemy odtworzyć takie ustawienia, z użyciem różnych modyfikatorów wykonać wcześniej zaplanowane zdjęcia.

Na zaaranżowanych planach przećwiczymy kilka najefektywniejszych sposobów oświetlania modela. Prowadzący, przedstawiając efekty pracy z jedną, dwiema oraz trzema lampami błyskowymi, przeprowadzi nas przez zasady oświetlenia malarskiego i równie ciekawego stosowanego w technikach filmowych. Podczas sesji wykorzystamy różne rodzaje modyfikatorów światła. Sprawdzimy w praktyce gdzie i kiedy stosować miękkie i twarde światło. Jaki charakter oświetlenia dostarczy nam ta sama lampa, gdy zastosujemy duże, lub małe modyfikatory. Sofboxy, Octy, parasole oraz reflektory, podłączymy każde z tych narzędzi obserwując występujące różnice oświetlenia. Dowiemy się które techniki stosować przy fotografii biznesowej a które w ujęciach beauty. Na spotkaniu będziemy fotografowali osoby dorosłe (na warsztaty z fotografii dziecięcej zaprosimy w innym terminie).

Bardzo ważnym elementem pracy w studio jest odpowiedni kontakt i kierowanie planem i zarządzanie fotografowanymi osobami, o czym najpierw opowie Adam wykonując zdjęcia a następnie każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem i sugestiami ze strony prowadzącego. Podczas sesji będzie można skorzystać i przetestować nie tylko różnorodne lampy Profoto np. B10X, czy D2, ale również pracować na obiektywach SIGMA z linii ART.

Agenda spotkania:

10:00 - 10:30 powitanie i prezentacja Profoto,
10:30 - 11:30 warsztat pracy Adama,
11:30 - 11:45 przerwa,
11:45 - 12:30  techniki oświetlenia ustawienia lamp i aparatów, rodzaje modyfikatorów światła,
12:30 - 15:45 praca na planie zdjęciowym z przerwami na zmianę ustawień,
15:45 - 16:00 podsumowanie i zakończenie spotkania,

Spotkanie odbędzie się 28 maja (sobota) w Fabryka Studio Wrocław, ul.Tęczowa. Każdy uczestnik otrzyma specjalną ofertę na zakup sprzętu Profoto i SIGMA. 

Jeśli masz pytania, wątpliwości pozostajemy do dyspozycji info@profotopolska.pl lub 660 543 879.

Umiejętności, które należy posiadać: podstawowa znajomość obsługi własnego aparatu, zorientowanie w zarządzaniu ekspozycją.
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania spotkania, ze zwrotem należności dla osób już zapisanych. Ilość miejsc jest ograniczona do maksymalnie 10 osób.

     
Adam Wawrzyniak jest dobrze znanym kreatywnym fotografem, dzielącym swój czas pomiędzy rodzinę a fotografowanie i postprodukcję. Fotografią zajął się, gdy na świat przyszedł jego synek Dawidek. Odtąd w tę pasję zaangażowała się cała rodzina. Po siedmiu latach intensywnego doskonalenia i rozwoju warsztatu zajął się także prowadzeniem autorskich szkoleń studyjnych, plenerowych i postprodukcji, cieszących się niezmienną popularnością i uznaniem. Uczestnicy warsztatów uczą się podejścia do fotografii oraz obróbki wykonanych zdjęć. Rozpoznawalny głównie jako fotograf dziecięcy, chętnie zajmuje się także fotografią krajobrazu, makro czy fotomontażem. Laureat wielu nagród i wyróżnień, nieustannie rozwija swoje umiejętności.


                                                                                   

Fot: Adam Wawrzyniak

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Warsztaty fotograficzne Notopstryk.pl z Adamem Wawrzyniakiem. Bilet

Warsztaty fotograficzne Notopstryk.pl z Adamem Wawrzyniakiem.

już niedostępne 390,00 zł -