Nordic Talking Festival 5 | Norsk språkkafé - La oss snakke om vikingenes historie | Kawiarenka językowa

location icon
Muzeum Miasta Gdynia Zawiszy Czarnego 1, Gdynia
calendar icon
Od 28 maj 17:00 do 28 maj 18:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Po norwesku o wikingach, historii, nordyckiej kulturze i podróżach po Skandynawii... - O wszystkim, co kojarzy się z Północą, będziemy rozmawiać w języku norweskim - zapowiadają lektorzy szkoły językowej Trolltunga, prowadzący festiwalową, norweską kawiarenkę językową.

Kawiarenka językowa to świetna okazja, by porozmawiać w obcym języku, przełamać bariery językowe, odświeżyć słownictwo czy po prostu osłuchać się z językiem obcym. - W Kawiarence każdy może się wypowiedzieć, bez względu na poziom znajomości języka. Dużo ważniejsza od poprawności gramatycznej czy zasobu słownictwa jest tutaj sama próba podjęcia rozmowy oraz wzajemny wysiłek włożony w komunikację. W tym momencie warto przypomnieć, że istnieje też coś takiego jak komunikacja pozawerbalna, z której na codzień korzystamy i która w codziennym życiu bardzo nam ułatwia zarówno przekazywanie, jak i odczytywanie komunikatów. O tej komunikacji warto pamiętać również wtedy, gdy mówimy w obcym języku. I tego właśnie w kawiarence chcemy uczyć - swobody komunikacji - wyjaśniają lektorzy ze szkoły Trolltunga. 

W tym roku w norweskiej kawiarence językowej goście kawiarenki rozmawiać będą o historii wikingów. 

Limit miejsc: 30 osób


* * *

O PROWADZĄCYCH


Trolltunga  - nieszablonowa szkoła, która już od 2016 roku skutecznie uczy Polaków języka norweskiego. Ideą szkoły jest przełamywanie barier językowych poprzez indywidualne treningi językowe. 


* * *

O FESTIWALU


Nordic Talking Festival to interdyscyplinarny festiwal adresowany do wszystkich miłośników Północy. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, warsztaty, wystawy, pokazy oraz prelekcje. Gośćmi festiwalu są eksperci w tematyce nordyckiej - artyści oraz wykładowcy z Polski i Skandynawii.


W ramach tegorocznej, 5 edycji Festiwalu chcemy pochylić się nad historią, folklorem i dziedzictwem kulturowym krajów nordyckich. Będziemy podążać śladami wikingów, poznawać zwyczaje ludności tubylczej, zamieszkującej północne rubieże Europy oraz odkrywać tajemnice bohaterów i wielkich rodów Północy opisywanych przez islandzkich skaldów. Przyjrzymy się strojom ludowym, zatańczymy norweską polkę, nauczymy się czytania run, poznamy sagi z wyspy lodu i ognia.

Spotkajmy się 28 i 29 maja w Gdyni!

Pełny program Festiwalu znajdziesz na naszej stronie www.nordic-talking.pl


* * *

Organizatorami wydarzenia są Miasto Gdynia oraz Fundacja Art of Freedom, a partnerem głównym Fundusze Norweskie i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Fundusze Norweskie i EOG to forma bezzwrotnej pomocy finansowej, jaką Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyznają 15 państwom członkowskim UE, zyskując w zamian dostęp do rynku wewnętrznego UE, mimo ze nie są jej członkami. Głównym celem Funduszy Norweskich i EOG jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem. Wartość wsparcia dotychczas przyznanego Polsce wynosi blisko 2 mld euro. Środki przeznaczone są m.in. na: badania naukowe, edukację, kulturę, zdrowie, środowisko, przedsiębiorczość, rozwój lokalny, dialog społeczny.

* * *

Partnerzy

Partner Główny: Fundusze Norweskie i EOG, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Partnerzy: Uniwersytet Śląski Centrum Badań Nordystycznych i Staroislandzkich, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni, Trolltunga - kursy norweskiego, Dalarna - kursy szwedzkiego, Skandynawistyczne Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego

Patroni honorowi:

Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Królestwa Szwecji, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Finlandii, Konsulat Honorowy Islandii, Konsulat Honorowy Szwecji, Polsko-Szwedzka Izba Handlowa.

Partnerzy medialni:

TVP KULTURA, WP.PL, TROJMIASTO.PL, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, mojanorwegia, jezykowasilka, dziejesiewnorwegi.pl, Prestiż Trójmiasto, Zew Północy

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Kawiarenka językowa
już niedostępne -