Języki programowania Biznes i Przedsiędsiębiorczość Polityka i Gospodarka

No Exceptions Meetup #2: PHP Edition

location icon
Siedziba Boldare (Moreflow cooworking space) ul. Hubska 52/14, Wrocław
calendar icon
Od 16 kwi 18:00 do 16 kwi 21:00

Cześć! 👋

Druga edycja No Exceptions przed nami! Jeśli jesteście entuzjastami, wyjadaczami i profesorami backendu - zapraszamy! Dlaczego "No Exceptions"? Tak jak wy, nie lubimy jak nam wyskakują wyjątki w kodzie... ;)


️🎯 Co będzie? ️🎯

Same konkrety - postawiliśmy na wymianę wiedzy na temat najlepszych praktyk i standardów w kodowaniu, prezentowanie konkretnych case'ów z projektów i budowę zaangażowanej społeczności speców od backendu. Pierwsza edycja poświęcona będzie tematom wokół PHP/Symfony.


️🎯 Gdzie i jak będzie?️ 🎯

Spotykamy się już 16 kwietnia o 18.00 w siedzibie Boldare, we Wrocławiu (ul. Hubska 52/14)


Agenda:

☑️ 18.00 - 18.15 - Wprowadzenie
☑️ 18.15 - 19.00 - Prooph CQRS/ES w PHP - prezentacja Adriana Walera
☑️ 19.00 - 19.10 - Przerwa
☑️ 19.10 - 19.25 - Circuit Breaker - pomoc przy rozmowie z serwerami - lighting talk z Mateuszem Rośkiem 
☑️ 19.25 - 19.30 - Przerwa
☑️ 19.30 - 20.15 - GraphQL w Symfony - prezentacja Mariusza Bąka
☑️ 20.15 - 21.00 - Networking


️🎯 Słowo o prelegentach ️🎯

Adrian Waler, PHP Developer

PHP developer od prawie 4 lat. Podczas tej podróży back-endowej zawsze fascynowała mnie architektura aplikacji. W czasie swojego wystąpienia chciałbym przedstawić Wam komponenty, które znacząco ułatwiają tworzenie aplikacji w zgodzie wzorcami CQRS/ES. Opowiem pokrótce o każdym z nich, pokażę jak wygląda kod oraz "jak to się je" z Symfony.

Mateusz Rosiek, Senior PHP Developer

Developer PHP od ponad 7 lat. W codziennej pracy staram się skupić na tym, jak działanie aplikacji odbierane jest przez użytkownika. Dlatego też w czasie mojego lightning talk'a przedstawię Wam mechanizm, który pomoże naszym użytkownikom zaoszczędzić czas w sytuacji, gdy coś "pod" naszą aplikacją nie działa.

Mariusz Bąk, Senior PHP Developer

Zawodowo programuję od 9 lat. Współtworzyłem projekty małe i duże, monolityczne i złożone z kilkunastu komunikujących się ze sobą aplikacji, samodzielnie i w większych zespołach. W projektach wykorzystuję najczęściej Symfony. Opowiem o o GraphQL - języku zapytań stworzonym przez inżynierów Facebooka, którego poza nim używają GitHub, Pinterest, Shopify czy Twitter. Powstał wokół niego bogaty ekosystem bibliotek i narzędzi - również takich, z których można korzystać w aplikacjach bazujących na PHP. Pokażemy jak łatwo można zaimplementować wykorzystujące GraphQL API w aplikacji Symfony, przedstawimy rozwiązania kilku najczęściej spotykanych problemów oraz omówimy słabe i mocne strony tego rozwiązania.

Pamiętaj o zapisach i do zobaczenia 16 kwietnia!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Wejście jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego jeśli zamierzasz przyprowadzić znajomych, poproś ich, by również zapisali się na wydarzenie :) No Exceptions Meetup #2: PHP Edition

Wejście jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego jeśli zamierzasz przyprowadzić znajomych, poproś ich, by również zapisali się na wydarzenie :)

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc