Narodziny Rodziny - Konferencja ODWOŁANA

location icon
Centrum Konferencyjne WPP Fabryczna 10, Wrocaw
calendar icon
Od 18 kwi 10:00 do 18 kwi 17:00

PROGRAM:

od 9:00 - rejestracja
10-10:45 - Jak być matką i zostać sobą - wykład  Tamara Kasprzyk
10:45-11:30 - Metoda Baby Led Weaning, czyli naturalny sposób wprowadzania pokarmów stałych do diety dziecka - wykład -  Anna Piszczek Alaantkowe BLW 
11:30-12:15 - przerwa
12:15-13:15 - Karmienie piersią od A do Z - wykład - Agata Aleksandrowicz Hafija
13:15-14:00 - przerwa
14:00-16:00 - Cienie i blaski rodzicielstwa bliskości - panel dyskusyjny
16:15-17:00 - Ja, Ty, my - o mocy relacji między rodzicami - wykład - Anita i Piotr Romanowscy


PRELEGENCI:
Hafija.pl ⭐ to jedyne takie miejsce w polskim internecie. Największe kompendium wiedzy o karmieniu piersią oraz rodzicielstwie.
Agata Aleksandrowicz - Z wykształcenia jestem specjalistą z zakresu komunikacji społecznej i PR oraz dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią. Edukuję się ciągle biorąc udział w udział w kursach i szkoleniach na temat kodeksu WHO i rezolucji WHA organizowanych przez Save the Children z Wielkiej Brytanii. W latach 2017 - 2018 brałam udział w projektach edukacyjnych dotyczących karmienia piersią realizowanych w ramach NPZ 2016-2020. Przez ostatnie sześć lat prowadziłam warsztaty w całej Polsce, a udział w nich wzięło ponad 3000 rodziców.
Jestem fundatorką i wiceprezeską Fundacja Promocji Karmienia Piersią i redaktor naczelną Kwartalnik Laktacyjny - magazynu o karmieniu piersią.
W swojej pracy przestrzegam postanowień Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece WHO oraz rezolucji dot. karmienia piersią WHA. Kieruję się aktualną wiedzą naukową oraz wytycznymi WHO i UNICEF.

⭐Anna Piszczek z Alaantkoweblw ⭐- pedagożka, propagatorka i edukatorka metody Baby Led Weaning i żywienia niemowląt. Współautorka najpoczytniejszego bloga na temat żywienia niemowląt i dzieci starszych www.alaantkoweblw.pl oraz bestsellerowych książek i ebooków kucharskich z przepisami dla dzieci. Prywatnie mama Antka i Toli

⭐Tamara Kasprzyk ⭐ - "Jestem mamą dwóch chłopców w wieku szkolnym, trenerką Family-Lab Polska, psycholożką.
Na moje życie zawodowe najbardziej znacząco wpłynęły dwa doświadczenia: pojawienie się w moim życiu dzieci i spotkanie z podejściem Familylabu. Oba te zdarzenia pomogły mi zweryfikować wiele "prawd" o człowieku, które nabyłam w toku wychowania oraz edukacji (w tym psychologicznej). Moja obecna perspektywa pozwala mi widzieć człowieka pełniej i lepiej rozumieć, co jest nam najbardziej potrzebne, żeby się harmonijnie rozwijać oraz daje mi i moim klientom dużo przestrzeni na bycie tym, kim jesteśmy TERAZ. Tutaj dzieją się najciekawsze rzeczy…"

⭐Anita Janeczek-Romanowska ⭐ - psycholog dziecięcy, współzałożycielka ośrodka Bliskie Miejsce, prowadzi stronę o psychologii i rodzicielstwie Być bliżej ・ Anita Janeczek-Romanowska (www.bycblizej.pl). Na co dzień i zawodowo praktykuje rodzicielstwo bliskości i wychowanie w empatii. Od kilkunastu lat współpracuje z przedszkolami i ośrodkami wspierającymi rodziny, prowadzi warsztaty dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi. Więcej o Anicie
http://bliskiemiejsce.pl/anita-janeczek-romanowska/

⭐Piotr Romanowski⭐ - psycholog i psychoterapeuta systemowy, od kilkunastu lat wspiera psychoterapeutycznie pary i rodziny w różnego rodzaju kryzysach. Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywał pracując w placówkach świadczących specjalistyczne wsparcie dla
dzieci i dorosłych (m.in. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. w Zagórzu,
Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Żoliborz oraz w Pogotowiu Opiekuńczym Nr 1 w Warszawie). Więcej o Piotrze http://bliskiemiejsce.pl/piotr-romanowski/


⭐Ula Liszcz⭐ - Doradczyni noszenia dzieci w chustach od prawie od czterech lat. Przez ten czas nauczyła wiązać dziesiątki przeróżnych rodziców - rodziców wcześniaków, rodziców bliźniaków, rodziców adopcyjnych. Rodziców dwójki dzieci i takich, którzy stali się rodzicami po raz pierwszy. I na tym głównie polega praca doradcy - na relacji z rodzicami. Aby lepiej ich wspierać, odbyła też kilka kursów z pielęgnacji neurorozwojowej niemowląt oraz kurs instruktorski z masażu Shantala. Wszystko to tworzy narzędzia harmonijnego wspierania dziecka na wczesnym etapie jego życia oraz pomaga rodzicom w wejście w ten czas pełen wyzwań.

W pracy czerpie również dużo z własnego macierzyństwa. Jest mamą dwójki chłopców, dzięki którym nabrała dużo pokory i zrozumienia wobec wszelkich trudów związanych z rodzicielstwem.

⭐Joanna Jamioł⭐Prywatnie mama czwórki dzieci. Poza szyciem pasjonuje się noszeniem w chustach i bliskościowym podejściem do życia. Od 2017 roku jest Doradcą Noszenia w Chustach i Nosidłach miękkich w Akademii Noszenia Dzieci oraz ma ukończony kurs prowadzenia grupy wsparcia w laktacji.

W listopadzie 2017 ukończyła szkolenie dla osób, które chcą prowadzić grupę wsparcia dla mam karmiących piersią. W październiku 2019 roku ukończyła kurs Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w 1 roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET DLA 1 OSOBY na konferencję 18.04.
już niedostępne 149,00 zł -
  BILET DLA DWÓCH OSÓB na konferencję 18.04
już niedostępne 275,00 zł -