Narodziny Rodziny - Konferencja ODWOŁANA

location icon
Centrum Konferencyjne WPP Fabryczna 10, Wrocaw
calendar icon
Od 18 kwi 10:00 do 18 kwi 17:00

KONFERENCJA ODWOŁANA

Dziękujemy Wam wszystkim za zainteresowanie naszą konferencją. W obliczu wirusa, działań prewencyjnych, wzajemnej odpowiedzialności i potrzeby, by każdy z Was mógł zadbać o siebie i swoich najbliższych - odwołujemy naszą konferencję. To dla nas trudne doświadczenie, pierwsza taka sytuacja, razem z Wami uczymy się funkcjonowania w zmienionej rzeczywistości. Ale..., że nasza konferencja nazywa się Narodziny Rodziny, to zakładamy, że teraz jest czas na to, żeby właśnie i tego doświadczać. Bez konferencji i warsztatów, ale w domu, z bliskimi. Wspólnie wykorzystując ten czas na pielęgnowanie relacji i dbanie o siebie samych i siebie nawzajem:).
Od strony organizacyjnej - wszystkim osobom, które zakupiły bilety na naszą konferencję, będziemy zwracać środki. Niestety z uwagi na to, że obsługująca nas evenea boryka się z ogromem podobnych sytuacji zwrot środków na Wasze konto może chwilę potrwać, za co z góry przepraszamy.


Fundacja Wychowanie w szacunku łączy siły wraz #Nicminiewisi i zaprasza serdecznie na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się już 18 kwietnia 2020r. we Wrocławiu.

Zapraszamy wszystkich rodziców małych dzieci, którzy dopiero zaczynają swoją rodzicielską przygodę, wrażliwych na potrzeby dzieci, otwartych na dyskusję i kontakt, którzy szukają rzetelnych informacji i którym bliskie są idee związane z wychowaniem dziecka:

💜w empatii,
💜zrozumieniu
💜budowaniu relacji.

Podczas konferencji będzie można:
💛 posłuchać wykładów profesjonalistów związanych z nurtem wychowania dzieci w szacunku m.in o karmieniu piersią, żywieniu dziecka,
💛wziąć udział w panelu dyskusyjnym,
💛skorzystać z bogatej oferty wystawców
💛mieć okazję do spotkania z innymi rodzicami i specjalistami z zakresu wychowania.
PROGRAM KONFERENCJI 18.04.2020r. SOBOTA

od godz 9:00 - Rejestracja

10:00 - 10:45 - Jak być mamą i zostać sobą? - wykład - Tamara Kasprzyk

10:45 - 11:30 - Metoda Baby Led Weaning, czyli naturalny sposób wprowadzania pokarmów stałych do diety dziecka. - wykład - Anna Piszczek Alaantkowe BLW

11:30 - 12:15 - przerwa

12:15 - 13:15 - Karmienie piersią od A do Z - wykład - Hafija Agata Aleksandrowicz

13:15 - 14:00 - przerwa obiadowa

14:00 - 16:00 - Cienie i blaski rodzicielstwa bliskości - panel dyskusyjny

16:15 - 17:00 - Ja, Ty, my - o mocy relacji między rodzicami- wykład - Anita i Piotr Romanowcy


PROGRAM WARSZTATÓW 19.04.2020R. NIEDZIELA

10:00 - 16:00 -  "Między rodzicami, między partnerami" - warsztaty dla par wspólnie wychowujących dziecko - Anita i Piotr Romanowscy

10:00 - 12:00 - Chustonoszenie

12:00 - 14:00 - Chustonoszenie 


Warsztaty "Między rodzicami, między partnerami" 19.04 (niedziela)

Nasze warsztaty będą miały profilaktyczny charakter, a ich celem będzie ukazanie pewnych pułapek, które mogą stanowić zagrożenie dla relacji rodziców oraz wskazanie na narzędzia, które pomogą te pułapki omijać.

Warsztaty bazować będą na aktualnej wiedzy psychologicznej i doświadczeniu prowadzących, którzy wspierają rodziców w ich codzienności, ale też w kryzysach i wyzwaniach rodzinnych.

Podczas warsztatów omówimy następujące zagadnienia:

Jakie znaczenie dla funkcjonowania całej rodziny mogą mieć relacje między rodzicami?
Jak znaleźć równowagę i zatroszczyć się o wzajemne potrzeby, kiedy jesteśmy rodzicami?
Jak szukać pomysłu na autentyczność i współdziałanie w rodzicielstwie? Czy warto zawsze być jednogłośnym i konsekwentnym? Czy "wspólny front rodzicielski" służy rodzinie, czy niekoniecznie?
Jak rozumieć rodzinę jako pojemny zbiór różnych od siebie "elementów"?
Czym są małżeńskie/partnerskie kryzysy i co możemy z nimi zrobić?


Warsztaty chustonoszenia 19.04 (niedziela)

Chcesz zacząć nosić swoje dziecko w chuście, ale nie wiesz jak i w czym robić to bezpiecznie i zdrowo? A może już nosisz, ale potrzebujesz profesjonalnego wsparcia i upewnić się, że robisz to prawidłowo? Zapraszamy na warsztaty z chustonoszenia, gdzie dowiesz się wszystkiego na temat zdrowego i bezpiecznego motania Twojego bobasa. Wszystko pod okiem dwóch doświadczonych doradczyń noszenia.

Na spotkaniu z dowiecie się jak prawidłowo i zdrowo nosić swoje maluszki w wiązaniu Kangur, a na drugim - w Kieszonce.

Warsztaty rozpoczniemy od omówienia rozwoju dziecka i zasad prawidłowej pielęgnacji i bezpiecznego układania dzieci w chuście. Omówimy także rodzaje chust tkanych. Na warsztaty zapraszamy wszystkich rodziców chętnych rozpocząć chustonoszenie swoich pociech oraz kobiety w ciąży i ich partnerów. Zapewniamy chusty dla wszystkich uczestników, którzy nie posiadają własnych.PRELEGENCI:
Hafija.pl ⭐ to jedyne takie miejsce w polskim internecie. Największe kompendium wiedzy o karmieniu piersią oraz rodzicielstwie.
Agata Aleksandrowicz - Z wykształcenia jestem specjalistą z zakresu komunikacji społecznej i PR oraz dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią. Edukuję się ciągle biorąc udział w udział w kursach i szkoleniach na temat kodeksu WHO i rezolucji WHA organizowanych przez Save the Children z Wielkiej Brytanii. W latach 2017 - 2018 brałam udział w projektach edukacyjnych dotyczących karmienia piersią realizowanych w ramach NPZ 2016-2020. Przez ostatnie sześć lat prowadziłam warsztaty w całej Polsce, a udział w nich wzięło ponad 3000 rodziców.
Jestem fundatorką i wiceprezeską Fundacja Promocji Karmienia Piersią i redaktor naczelną Kwartalnik Laktacyjny - magazynu o karmieniu piersią.
W swojej pracy przestrzegam postanowień Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece WHO oraz rezolucji dot. karmienia piersią WHA. Kieruję się aktualną wiedzą naukową oraz wytycznymi WHO i UNICEF.

⭐Anna Piszczek z Alaantkoweblw ⭐- pedagożka, propagatorka i edukatorka metody Baby Led Weaning i żywienia niemowląt. Współautorka najpoczytniejszego bloga na temat żywienia niemowląt i dzieci starszych www.alaantkoweblw.pl oraz bestsellerowych książek i ebooków kucharskich z przepisami dla dzieci. Prywatnie mama Antka i Toli

⭐Tamara Kasprzyk ⭐ - "Jestem mamą dwóch chłopców w wieku szkolnym, trenerką Family-Lab Polska, psycholożką.
Na moje życie zawodowe najbardziej znacząco wpłynęły dwa doświadczenia: pojawienie się w moim życiu dzieci i spotkanie z podejściem Familylabu. Oba te zdarzenia pomogły mi zweryfikować wiele "prawd" o człowieku, które nabyłam w toku wychowania oraz edukacji (w tym psychologicznej). Moja obecna perspektywa pozwala mi widzieć człowieka pełniej i lepiej rozumieć, co jest nam najbardziej potrzebne, żeby się harmonijnie rozwijać oraz daje mi i moim klientom dużo przestrzeni na bycie tym, kim jesteśmy TERAZ. Tutaj dzieją się najciekawsze rzeczy…"

⭐Anita Janeczek-Romanowska ⭐ - psycholog dziecięcy, współzałożycielka ośrodka Bliskie Miejsce, prowadzi stronę o psychologii i rodzicielstwie Być bliżej ・ Anita Janeczek-Romanowska (www.bycblizej.pl). Na co dzień i zawodowo praktykuje rodzicielstwo bliskości i wychowanie w empatii. Od kilkunastu lat współpracuje z przedszkolami i ośrodkami wspierającymi rodziny, prowadzi warsztaty dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi. Więcej o Anicie
http://bliskiemiejsce.pl/anita-janeczek-romanowska/

⭐Piotr Romanowski⭐ - psycholog i psychoterapeuta systemowy, od kilkunastu lat wspiera psychoterapeutycznie pary i rodziny w różnego rodzaju kryzysach. Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywał pracując w placówkach świadczących specjalistyczne wsparcie dla
dzieci i dorosłych (m.in. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. w Zagórzu,
Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Żoliborz oraz w Pogotowiu Opiekuńczym Nr 1 w Warszawie). Więcej o Piotrze http://bliskiemiejsce.pl/piotr-romanowski/


⭐Ula Liszcz ⭐Doradczyni noszenia dzieci w chustach od prawie od czterech lat. Przez ten czas nauczyła wiązać dziesiątki przeróżnych rodziców - rodziców wcześniaków, rodziców bliźniaków, rodziców adopcyjnych. Rodziców dwójki dzieci i takich, którzy stali się rodzicami po raz pierwszy. I na tym głównie polega praca doradcy - na relacji z rodzicami. Aby lepiej ich wspierać, odbyła też kilka kursów z pielęgnacji neurorozwojowej niemowląt oraz kurs instruktorski z masażu Shantala. Wszystko to tworzy narzędzia harmonijnego wspierania dziecka na wczesnym etapie jego życia oraz pomaga rodzicom w wejście w ten czas pełen wyzwań.

W pracy czerpie również dużo z własnego macierzyństwa. Jest mamą dwójki chłopców, dzięki którym nabrała dużo pokory i zrozumienia wobec wszelkich trudów związanych z rodzicielstwem.

⭐Joanna Jamioł ⭐Prywatnie mama czwórki dzieci. Poza szyciem pasjonuje się noszeniem w chustach i bliskościowym podejściem do życia. Od 2017 roku jest Doradcą Noszenia w Chustach i Nosidłach miękkich w Akademii Noszenia Dzieci oraz ma ukończony kurs prowadzenia grupy wsparcia w laktacji.

W listopadzie 2017 ukończyła szkolenie dla osób, które chcą prowadzić grupę wsparcia dla mam karmiących piersią. W październiku 2019 roku ukończyła kurs Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w 1 roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego. 

⭐Basia Lorek ⭐"Nazywam się Basia Lorek, jestem psychologiem rodzinnym, terapeutą systemowym oznacza to, że tworzę przestrzeń, warunki i oferuję swoje wsparcie w trakcie dokonywania życiowych zmian, zarówno w pracy indywidualnej 👩, grupowej, par 💏 ale przede wszystkim całych rodzin 👪.

Prowadzę inicjatywę dla przyszłych i obecnych rodziców oraz opiekunów, którzy chcieliby rozwijać się i wspierać wzajemnie w duchu rodzicielstwa bliskości Bliska Wioska - rodzice w centrum. Jest to projekt bezpłatnych spotkań plenerowych w atmosferze akceptacji i szacunku, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem Wrocławian.

Kolejny duży obszar mojej pracy, to edukacja alternatywna. Pracuję z dziećmi 👧👦w wieku szkolnym w oparciu o autorskie metody, które mają na celu samodzielne odkrywanie zasobów, potencjału, silnych stron, a głównie poznawanie siebie, swojej tożsamości i niepowtarzalności, które są fundamentem silnego poczucia własnej wartości. Wspieram kadry szkół alternatywnych jako superwizor.

Przede wszystkim jestem szalenie zakochaną "bliską" mamą już prawie dwuletniej Blanki i żoną taty Grzegorza 👨. Aktualnie oczekujemy Kalinki, która na przełomie kwietnia i maja będzie już z nami . To dzięki nim każdego dnia odkrywam siebie, swoje granice, siły, emocje i jeszcze więcej pokładów miłości."STREFA WYSTAWCÓW

Już od godziny 9:00 będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wystawców. Podczas konferencji możecie spotkać:

WYDAWNICTWO MAMANIA - Wydawnictwo Mamania powstało z myślą o tych wszystkich, dla których rodzicielstwo to jedna z najważniejszych przygód życia. Narodziny dziecka to wielka zmiana, piękne momenty, ale i ogromne wyzwanie. Wydajemy książki, które skłaniają do refleksji, wspierają świadome rodzicielstwo i inspirują do własnych poszukiwań. https://mamania.pl/


WYDAWNICTWO FORMAT - Format to ludzie, którzy mają wysokie mniemanie o czytelnikach i uważają, że odbiorca książki, także ten mały (a może zwłaszcza ten mały), zasługuje na poważne traktowanie i że takiego traktowania oczekuje. Starają się sprostać tym oczekiwaniom, tworząc książki wyjątkowe. To misyjniacy. ("Lampa" 07/2012)  http://wydawnictwoformat.pl/


WYDAWNICTWO MIND - Wydajemy książki o profilu pedagogicznym i psychologicznym. Wydawnictwo MiND jest polskim wydawcą książek JESPERA JUULA, jednego z największych europejskich autorytetów w dziedzinie wychowania. Bliska nam jest tematyka edukacji, rodzicielstwa i wychowania z szacunkiem dla dziecka. https://wydawnictwomind.pl/

UWAŻNOŚĆ W EDUKACJI - Program Kosmos i Kajo to holistyczny program wspierający rozwój dziecka. Zależy nam by dzieci miały szanse posiąść umiejętności, które są niezbędne do pełnego i szczęśliwego życia. Umiejętności, które są bazą do budowania swojego życia tu i teraz. - http://uwaznoscwedukacji.pl/

MILOWE - MILOWE to karty, gry i zabawy rozwojowe, których celem jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka. https://milowe.pl/

MAMOVE - Mamove to marka stworzona przez dwie mamy - jedną z zacięciem graficznym, drugą z kreatywnym. Takie połączenie gwarantuje, że nasze produkty są ciekawe, niepowtarzalne i profesjonalne. Mamove promuje idee związane z wychowaniem w szacunku, miłości i bliskości, nierzadko łącząc je z humorem i dystansem.

I INNIKONTAKT:

kontakt@wychowaniewszacunku.pl

tel. 605202284

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET DLA 1 OSOBY na konferencję 18.04.
już niedostępne 149,00 zł -
  BILET DLA DWÓCH OSÓB na konferencję 18.04
już niedostępne 275,00 zł -