Wykłady na Targach Mamaville Wrocław

location icon
Hala Stulecia ul. Wystawowa 1, Wrocław
calendar icon
Od 4 wrz 11:00 do 4 wrz 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Ruszamy z zapisami na wykłady dla rodziców na Targach Mamaville Wrocław ! 

Termin: 4 września (sobota), godz. 11-19

Miejsce: Hala Stulecia Wrocław

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona. Pamiętaj o konieczności posiadania biletu wstępu na Targi na sobotę na 4.09.2021.


WYKŁADY DLA RODZICÓW

  11:15 - 12.15 - "Pierwsza pomoc u niemowląt i małych dzieci " 

  Na warsztatach dowiecie się m.in. jak zachować się podczas stanów nagłych u dzieci. Podczas wykładu poruszone zostaną tematy takie jak: różnice anatomiczne i fizjologiczne pomiędzy noworodkiem a niemowlakiem, postępowanie w niewydolności oddechowej, resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci i niemowląt, zespół nagłej śmierci niemowląt, postępowanie w zadławieniu, a także co robić w przypadku wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego. Kurs jest skierowany do przyszłych rodziców, rodziców małych dzieci oraz osób zajmujących się małymi dziećmi (opiekunki, dziadkowie itp.).

  PROWADZENIE: Doświadczony czynny zawodowo ratownik medyczny Jakub Koch ze Specjalistycznego Ośrodka Szkoleniowego SOS, wykładowca akademicki i współautor podręcznika PZWL Wydawnictwo Lekarskie "Stany nagłe u dzieci"

12:30 - 13:30   Noszenie dzieci - chusta czy nosidło?

Zapraszamy na wykład dotyczący noszenia dzieci w chustach i nosidłach ergonomicznych. 

Dowiecie się na nim jak wybrać swoją pierwszą chustę, czy dla noworodka lepsza chusta czy nosidełko? Co to jest nosidło ergonomiczne? Na co zwrócić uwagę wybierając nosidełko dla Waszego dziecka?

Będzie można zobaczyć kilka podstawowych wiązań chusty, zaprezentuję jakie są różnice pomiędzy nosidełkami klamrowymi i hybrydowymi. Na miejscu będzie można także zobaczyć podstawowe wiązania chusty, przekonać się, że chustowanie to świetny sposób na szczęśliwe rodzicielstwo. Przekonacie się też, jak szybko i wygodnie zakłada się nosidła hybrydowe GATTNER. Do zobaczenia!

  PROWADZENIE: Angelika Gattner-Chowańska

  14:00 -15:00  Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka głęboko- spacerowego ?

  PROWADZENIE : Izabela Wciórka kierownik Centrum Dziecięcego U Kubusia we Wrocławiu

Zakup wózka głęboko-spacerowego to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. Zdajemy sobie sprawę z powagi problemu. Rynek wózków dziecięcych jest tak zróżnicowany, że często ciężko podjąć ostateczną decyzję. Przy wyborze nie powinniśmy się kierować głównie walorami estetycznymi wózka, choć to ważne, aby podobał nam się on wizualnie. Radzimy, na co w szczególności zwrócić uwagę:

1. Wielkość kół i rodzaj ich wypełnienia Zanim wybierzemy się w poszukiwania wymarzonego wózka dla swojej Pociechy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakiej nawierzchni będzie on najczęściej użytkowany. Jeżeli poszukujemy wózka typowo miejskiego - rozmiar kół i rodzaj tworzywa nie ma większego znaczenia. Wystarczą niewielkie koła piankowe. W przypadku wózka "do zadań specjalnych" użytkowanego na nierównym, wyboistym, czy piaszczystym terenie- to kwestia już dość istotna. Duże, bezobsługowe, żelowe koła, czy takie wypełnione powietrzem, będą naszym sprzymierzeńcem. 

2. Wielkość gondoli Jeżeli termin porodu przypada w okresie jesienno-zimowym gondola powinna być dość sporych rozmiarów. Komfort dziecka jest najważniejszy! 

3. Waga wózka i jego rozmiary po złożeniu. To ważne, aby po złożeniu wózek był kompaktowy i nie ważył zbyt dużo. Po spełnieniu tych warunków będziemy mogli cieszyć się wspólnymi podróżami z dzieckiem , a wnoszenie wózka na piętro nie sprawi nam żadnego problemu. 

4. Dodatkowe akcesoria Folia przeciwdeszczowa, torba na akcesoria, czy uchwyt na kubek to praktyczne akcesoria, które powinny znaleźć się na wyposażeniu wózka. Koniecznie przed zakupem sprawdź, czy znajdziemy w zestawie dodatkowe akcesoria, czy istnieje konieczność ich dokupienia.

Zapraszamy na targi Mamaville, podczas których nasz ekspert - Izabela Wciórka, kierownik Centrum Dziecięcego U Kubusia we Wrocławiu, odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT ZAKUPÓW I WYKŁADÓW NA TARGACH MAMAVILLE

Dokładamy wszystkich starań, żeby odwiedziny na Targach Mamaville były komfortowe i przede wszystkim bezpieczne, tak aby odwiedzający i wystawcy czuli się zabezpieczeni jak podczas regularnych zakupach w sklepie czy centrum handlowym

 • obsługa i każdy uczestnik targów jest zobowiązany do zakrycia ust i nosa za pomocą maseczki
 • Hala Stulecia to ponad 5000m2 a każda alejka pomiędzy rzędami wystawców będzie mieć minimum 4m szerokości
 • Sale wykładowe maja ponad 300m2 i zachowana będzie bezpieczna odległość 1,5m
 • Na bieżąco będzie kontrolowana ilość osób, aby zapewnić komfort odwiedzania i możliwość zastosowania wymaganego dystansu.
 • Będą osobne drogi wejścia i wyjścia na teren targowy. Nasza obsługa będzie kierowała ruchem
 • Przy wejściu oraz w oznaczonych miejscach będą  płyny do dezynfekcji rąk
 • Przy stoisku organizacyjnym i przy stoiskach targowych będą umieszczone oznaczenia ułatwiające utrzymanie odpowiedniego dystansu podczas zakupów
 • bilety sprzedawane są wyłącznie w formie online, aby uniknąć niepotrzebnych kolejek i tłumów
 • zdecydowana większość wystawców będzie umożliwiała płatność bezgotówkową na swoich stoiskach
 • na terenie targów będzie profesjonalna ekipa medycznaDołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Sob 04.09 // 11.15-12.15 // " "Pierwsza pomoc u niemowląt i małych dzieci "
już niedostępne -
  Sob 04.09 // 12.30 - 13.30 // "Noszenie dzieci w chustach i nosidłach"
już niedostępne -
  Sob 04.09 // 14.00-15.00 // "Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka głęboko- spacerowego ? " //
już niedostępne -