Wykłady na Targach Mamaville Wrocław

location icon
Hala Stulecia ul. Wystawowa 1, Wrocław
calendar icon
Od 1 paź 11:00 do 2 paź 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Ruszamy z zapisami na wykłady dla rodziców na Targach Mamaville Wrocław!

Termin: 1 i 2 Października 2022  godz. 11-19

Miejsce: Hala Stulecia Wrocław

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona. Pamiętaj o konieczności posiadania biletu wstępu na Targi na dzień w którym odbywają warsztaty na sobotę na 1.10. 2022 lub na niedzielę 2.10.2022. Bilety możesz zakupić na miejscu w kasie lub na stronie: https://goingapp.pl/.../targi-rzeczy.../pazdziernik-2022


WARSZTATY  SOBOTA 1.10.2022 


  11:15 do 12.15 - "Karmienie naturalne - najczęstsze problemy laktacyjne i ich rozwiązanie" prowadzenie: Magdalena Łosik, NENO

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład! Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

  • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym - która opcja jest dla mnie ?
  • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie - kiedy pierwsze karmienie?
  • Nawał laktacyjny - co robić?
  • KPI - co to jest i czy może jest dla mnie ?
  • Gdzie szukać pomocy jeśli będzie potrzeba ?
  • Jak wybrać odpowiedni laktator ?
  • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie ?


  Prowadzenie: Magdalena Łosik, Doświadczona położna, położna rodzinna, ekspert ds. problemów laktacyjnych, właścicielka wielu szkół rodzenia, autorka książek akademickich i artykułów naukowych. Propagatorka tematów związanych z ciążą, macierzyństwem, porodem, połogiem i seksem - bez tabu.

  https://neno.pl/


13:45 do 14:45 - "Brzuch po ciąży" - jak go pielęgnować i bezpiecznie ćwiczyć?

Podczas wykładu dowiesz się:

 1. Jak zmieniają się powłoki brzuszne w czasie ciąży i po porodzie.
 2. Jakie czynniki mają wpływ na tempo regeneracji i wygląd powłok brzusznych po ciąży.
 3. Czym jest kresa biała i rozejście mięśni prostych brzucha - diagnostyka, profilaktyka, postępowanie naprawcze.
 4. Od jakich ćwiczeń rozpocząć odbudowę poporodową. Poznasz sprawdzone i bezpieczne metody treningowe wzmacniające CORE.
 5. Jak pielęgnować skórę brzucha po ciąży?
 6. Jak się odżywiać, aby wesprzeć tkanki miękkie w odbudowie poporodowej. 

Prowadzenie:  Katarzyna Iwanicka trener medyczny i trener personalny, FEMIPLACE 

https://www.femiplace.com.pl/

15:00 do 16:00 - "Noszenie dzieci w chustach i nosidłach" 

Zapraszamy na wykład, którego tematem będzie noszenie dzieci. Dowiecie się na nim między innymi:

 • w czym bezpiecznie nosić dzieci, co wybrać: chustę czy nosidło,
 • od kiedy można nosić,
 • czy dziecko przyzwyczaja się do noszenia, a może to jest jego naturalna potrzeba?
 • Dlaczego warto umówić się z doradcą na naukę noszenia w chuście,
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze chusty i nosidła,
 • Jak ubierać siebie i dziecko do chusty i nosidła

Na miejscu będzie można także zobaczyć podstawowe wiązania chusty, przekonać się, że chustowanie to świetny sposób na szczęśliwe rodzicielstwo. Przekonacie się też, jak szybko i wygodnie zakłada się nosidła hybrydowe oraz klamrowe marki GATTNER. Do zobaczenia!

Prowadzenie: Angelika Gattner-Chowańska, Katarzyna Rengifo-Diaz, GATTNER i FOXY WRAPS

www.gattner.pl


16:00 do 17:00 - "Pierwsza Pomoc u niemowląt i małych dzieci."

Pierwsza pomoc, to nie tylko zatrzymanie krążenia czy zadławienia. Jeśli nie wiesz co zrobić, kiedy Twoje dziecko ma szczekający kaszel, drgawki albo doszło u niego do silnej reakcji alergicznej zapraszamy do nas. Nasi wykwalifikowani instruktorzy pomogą Ci się przygotować na te zdarzenia.

Prowadzenie: Kuba Koch, Ratownik medyczny w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu. Ratownik wodny z międzynarodowym doświadczeniem (Belgia, Holandia, Niemcy). W latach 2011-2013 kierownik sekcji wodnej oraz zastępca szefa grupy operacyjnej dolnośląskiego WOPR, w latach 2013-2015 wiceprezes oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej we Wrocławiu. Autor wielu publikacji z zakresu ratownictwa medycznego oraz wodnego. Sternik jachtowy, sternik motorowodny. W latach 2014-2017 ratownik medyczny Arbeiter-Samariter-Bund w Berlinie, a od 2017 roku DRK Rettungsdienst Westpfalz.

https://sos-kursy.pl/

WARSZTATY NIEDZIELA 2.10.2022

11:30 do 12:30 - "Opieka położnej po porodzie oraz pierwszy tydzień opieki nad noworodkiem, problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi" 


Na warsztatach omówimy pierwszy tydzień opieki nad noworodkiem i karmienia piersią, co Cię zaskoczy? Omówimy fakty i mity. Opowiemy również o niezbędnych elementy wyprawki w okresie połogu.

 Czy będę w stanie wykarmić swoje dziecko? Ile to jest wystarczająca ilość pokarmu?

- co w przypadku wklęsłych brodawek?

- ból brodawek przy karmieniu, co wtedy?

- kryzys w laktacji, jak pobudzić laktacje?

- zastój pokarmu - co wtedy?

- nawał pokarmu - co wtedy?

- okłady z kapusty i inne popularne metody, czy to działa?

Prowadzenie :  Magdalena Łosik, Doświadczona położna, położna rodzinna, ekspert ds. problemów laktacyjnych, właścicielka wielu szkół rodzenia, autorka książek akademickich i artykułów naukowych. Propagatorka tematów związanych z ciążą, macierzyństwem, porodem, połogiem i seksem - bez tabu.


https://neno.pl/


12:45 do 13:45 - "Jak łagodnie stawiać granice dzieciom?" 

Jesteś rodzicem i nie raz doświadczasz tego, że dzieci nie trzymają się ustalonych zasad?

Zastanawiasz się, czy stawianie granic małym dzieciom w ogóle ma sens?

Szukasz równowagi między ,,bezstresowym wychowaniem'' a nadmiernym ograniczaniem dziecka?

A dodatkowo chciał/abyś zadbać także o siebie?

Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których:

Dowiesz się, jak stawiać granice w sposób życzliwy i stanowczy jednocześnie,

Jak komunikować się z dzieckiem w sposób, który zachęci je do współpracy,

Jak zadbać o siebie, by móc w pełni cieszyć się rodzicielstwem

Prowadzenie: Katarzyna Ryczkowska - jest pedagogiem, terapeutą, edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Przede wszystkim jest Mamą. Na pokładzie mam 3 dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat.

Na co dzień prowadzi warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców dzieci w wieku 0 - 18 lat oraz dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych. Wspiera rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Pomaga w radzeniu sobie w sytuacjach podbramkowych. Podczas warsztatów odkrywamy co stoi za zachowaniem dziecka i co ono nam w ten sposób próbuje powiedzieć.

Natalia Stolarz - Sadowa. pedagog, pracownik socjalny z 10-letnią praktyką zawodową w sektorze pomocy społecznej - związaną z pracą z rodzinami naturalnymi, jak i zastępczymi, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, akredytowana przez Positive Discipline Association. Systematycznie podnosząc kompetencje zawodowe ukończyła liczne kursy i warsztaty: m.in. "Mediacje z wykorzystaniem dialogu motywującego w pracy z rodziną"; "Warsztat rozwoju kompetencji zawodowych w zakresie prowadzenia interwencji kryzysowej" oraz "Trening kompetencji wychowawczych". Praca jest jej  pasją, jest zafascynowana zagadnieniem związanym z funkcjonowaniem człowieka w rodzinie w ujęciu systemowym. Rola rodzica jest tą najważniejszą i najbardziej determinującą życie, a dla wielu okazuje się być najtrudniejszą. Prowadząc warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny pomagam wielu rodzicom wyjść z pułapki autorytaryzmu na rzecz demokratycznego dialogu i partnerstwa, spojrzeć na świat oczami dziecka, aby rozumieć jego zachowanie oraz zadbać o siebie, by mogli dbać o innych.

https://pozytywnadyscyplina.pl/

14:00 do 14:45 - "Rodzicu podaruj dziecku zdrowe zęby? " 

O zdrowie jamy ustnej dziecka należy zadbać już w okresie ciąży a najlepiej na etapie jej planowania. To w twoich rękach, jest stan higieny jamy ustnej! Masz realny wpływ na zdrowie swojego dziecka. Twoja konsekwencja, wiedza i umiejętności mogą ochronić je przed chorobami jamy ustnej.

Dlatego nie zwlekaj! Zapisz się na warsztaty, gdzie dowiesz się na co zwrócić uwagę w codziennej pielęgnacji. Jak zadbać o właściwą higienę, profilaktykę, dietę?

Kiedy zgłosić się do lekarza dentysty? Jaką szczotkę i pastę wybrać? Dlaczego należy czyścić zęby dzieciom? Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? Na te i inne pytania odpowiem na warsztatach. Zapraszam serdecznie.

Prowadzenie: Anna Lewandowska, dyplomowana higienistka stomatologiczna

Na pierwszym miejscu jestem mamą 7-letniej Łucji i 3-letniego Witolda. Zawodowo od czasów studiów na kierunku biologia związana z zębami ;) Jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną oraz nauczycielem. Obecnie pracuję w Dolnośląskiej Szkole Policealnej Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu, uczy tam przyszłe asystentki i higienistki stomatologiczne. Swoje doświadczenie zdobyła w gabinetach stomatologicznych oraz jako edukator szkoleniowy. Jest twórcą programu "Jestem higienistką - wiem co polecam", który jest realizowany w trakcie nauki kadry medycznej. Jej cel jest jeden-edukować, jak największą ilość pacjentów, aby mogli cieszyć się zdrowiem jamy ustnej!!!Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Sob 1.10 // 11.15 do 12.15 // "Karmienie naturalne - najczęstsze problemy laktacyjne i ich rozwiązanie"/ Magdalena Łosik, NENO
już niedostępne -
  Sob 1.10// 12.30 do 13.30 // "Pielęgnacja Maluszka (noworodka) w pierwszym okresie życia" /Magdalena Dębowska,NenaBaby
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Sob 1.10 //13:45 do 14:45// "Brzuch po ciąży" - jak go pielęgnować i bezpiecznie ćwiczyć?" / Katarzyna Iwanicka, FEMIPLACE
już niedostępne -
  Sob 1.10//15:00 do 16:00//- "Noszenie dzieci w chustach i nosidłach"// Angelika Gattner-Chowańska, Katarzyna Rengifo-Diaz, GATTNER i FOXY WRAPS
już niedostępne -
  Sob.1.10//16:00 do 17:00// "Pierwsza Pomoc u niemowląt i małych dzieci."/ Jakub Koch, SOS-KURSY.
już niedostępne -
  Ndz. 2.10 //11:30 do 12:30// "Opieka położnej po porodzie oraz pierwszy tydzień opieki nad noworodkiem i problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi"/ Magdalena Łosik, NENO
już niedostępne -
  Ndz.2.10//12:45 do 13:45//- "Jak łagodnie stawiać granice dzieciom?"// Natalia Stolarz - Sadowa, Katarzyna Ryczkowska, Pozytywna Dyscyplina
już niedostępne -
  Ndz. 2.10 //14:00 do 14:45// "Rodzicu podaruj dziecku zdrowe zęby? " /Anna Lewandowska
już niedostępne -