Miasto przyszłości: Zrównoważona urbanistyka z perspektywy pieszej

location icon
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury Pasaż Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 20 wrz 12:00 do 20 wrz 14:00

"Miasto przyszłości" to cykl warsztatów, których celem jest zastanowienie się nad wyzwaniami przyszłości takimi jak zmiany klimatu, transport i komunikacja, zmiany relacji i potrzeb społecznych w kontekście architektury miasta i życia w nim. Każdy z warsztatów prowadzi architekt wraz z zaproszonym przez siebie ekspertem z innych obszarów badania miasta. Warsztaty będą się odbywać w formie spaceru po mieście, którego początkiem będzie ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.

"Ile tożsamości ma centrum miasta? Zapraszamy na spacer uwzględniający różne perspektywy urbanistyki, badanie tożsamości ulic oraz warstw ich historii, w celu zbudowania mapy mentalnej fragmentów miasta. Spacer planujemy trasą Cepelia-ul.Poznańska- ul.Emilii Plater."

Prowadzące:

Anna Zawadzka - architektka i socjolożka, członkini Zarządu OW SARP, działająca na polu architektury kryzysu klimatycznego i budownictwa naturalnego. Współprowadzi pracownię architektoniczno-urbanistyczną mech.build, zajmującą się ekologicznym projektowaniem w różnych skalach, w oparciu o materiały naturalne i recyklingowe.

Ludwika Ignatowicz - socjolożka, badaczka przestrzeni publicznej. Badaczka i animatorka licznych procesów konsultacji. Nierozłącznym elementem jej pracy jest działanie w interdyscyplinarnych zespołach m.in: z architektami, urbanistami, architektami krajobrazu. Jej praca zawodowa dotyczy głównie przestrzeni publicznych w różnych skalach od podwórek, ulic, skwerów, przez centra lokalne, po miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

______________________________

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Regulamin COVID Fundacja

procedura postępowania COVID 19_załącznik nr 1


W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o jak najszybszą informację na adres: kontakt@pawilonzodiak.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Miasto przyszłości: Zrównoważona urbanistyka z perspektywy pieszej
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
Bilet pozwala na uczestnictwo w wydarzeniu, w przypadku rezygnacji uczestnika z listy głównej - tę informację przekażemy wcześniej mailem lub smsem. Miasto przyszłości: Zrównoważona urbanistyka z perspektywy pieszej - lista rezerwowa

Bilet pozwala na uczestnictwo w wydarzeniu, w przypadku rezygnacji uczestnika z listy głównej - tę informację przekażemy wcześniej mailem lub smsem.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc