Miasto przyszłości: Miasto w ruchu

location icon
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury Pasaż Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 12 wrz 12:00 do 12 wrz 14:00

"Miasto przyszłości" to cykl warsztatów, których celem jest zastanowienie się nad wyzwaniami przyszłości takimi jak zmiany klimatu, transport i komunikacja, zmiany relacji i potrzeb społecznych w kontekście architektury miasta i życia w nim. Każdy z warsztatów prowadzi architekt wraz z zaproszonym przez siebie ekspertem z innych obszarów badania miasta. Warsztaty będą się odbywać w formie spaceru po mieście, którego początkiem będzie ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.

"Autonomizacja, awionizacja, elektryfikacja, cyfryzacja… Czy zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądać Wasza mobilność za 30 lat? Jak będą wyglądać ulice w przyszłość? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w ramach warsztatu, którego celem będzie zrozumienie wpływu jaki będą miały trendy w mobilności na przestrzeń warszawskich ulic. Warsztat rozpocznie się spacerem badawczym po ulicach w sąsiedztwie Pawilonu Zodiak, po którym będziemy zastanawiać się, co się w ich wyglądzie i funkcjonowaniu powinno zmienić, a co zmieni się pod wpływem globalnych trendów. O tychże trendach w mobilności miejskiej i transporcie opowiedzą eksperci Leszek Wiśniewski i Wiktor Mrozowski."

Prowadzący:

Leszek Wiśniewski - architekt - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Badania Przestrzeni Publicznej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie asystent w Katedrze Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Autor pracy wyróżnionej nagrodą burmistrza miasta Ostróda - "Koncepcja kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjno-urbanistycznych miasta". Autor pracy magisterskiej "Miastotwórcza rola kolei: Nowa dzielnica wokół nowego węzła kolejowego na przykładzie Węzła Grochowskiego w Warszawie" uhonorowanej Nagrodą Ministra Infrastruktury i wyróżnieniem Prezydenta m.st. Warszawy. Członek jury reprezentujący organizacje społeczne w konkursie na Plac Centralny w Warszawie.

Wiktor Mrozowski, ekspert ds. infrastruktury transportowej, współpracujący na co dzień z globalnymi firmami doradczymi przy tworzeniu rozwiązań transportowych dla miast i regionów. Autor licznych badań ewaluacyjnych polityk publicznych oraz analiz kosztów i korzyści dla inwestycji infrastrukturalnych w sektorze transportu. Absolwent gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Warszawskim, laureat konkursów Instytutu Metropolitalnego i PFR Nieruchomości na najlepszą pracę dyplomową

______________________________

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Regulamin COVID Fundacja

procedura postępowania COVID 19_załącznik nr 1


W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o jak najszybszą informację na adres: kontakt@pawilonzodiak.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Miasto przyszłości: Miasto w ruchu
już niedostępne -