Ludzie kontra demokracja | Spotkanie z profesorem Yaschą Mounkiem

location icon
Pałac Larischa ul. Bracka 12, Kraków
calendar icon
Od 18 wrz 18:00 do 18 wrz 18:00

"Tygodnik Powszechny" zaprasza na spotkanie z profesorem Yaschą Mounkiem, autorem książki Ludzie kontra demokracja. Dlaczego nasza wolność jest w niebezpieczeństwie i jak ją ocalić.

Kiedy: środa, 18 września, godz. 18

Gdzie: aula Pałacu Larischa (ul. Bracka 12) 

Prowadzenie: Rafał Woś - "Tygodnik Powszechny"


Yascha Mounk, pisarz i badacz polityki polskiego pochodzenia, urodzony w Niemczech. Zajmuje się teoriami politycznymi i wyzwaniami, jakie stoją przed demokracją liberalną. Związany dotąd z Harvard University, obecnie pracuje jako Associate Professor of the Practice of International Affairs na Johns Hopkins University, współpracuje także z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi oraz think tankami. Jest autorem trzech książek: "Stranger in My Own Country: A Jewish Family in Modern Germany" (2014), która stanowi pamiętnik z okresu dojrzewania, poświęcony niemieckim zmaganiom z antysemityzmem; "The Age of Responsibility: Luck, Choice and the Welfare State" (2017), która dotyczy wpływu zmieniającego się pojęcia jednostkowej odpowiedzialności na kształt współczesnego państwa dobrobytu. Jego trzecią i najgłośniejszą książką jest studium "Lud kontra demokracja" (2018, wyd. pol. 2019), przełożone dotąd na dziesięć języków.

Rafał Woś, dziennikarz ekonomiczny, laureat m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa, Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego i Grand Press Economy, wielokrotnie nominowany do innych nagród dziennikarskich, np. Grand Press, Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, MediaTorów. Wydał książki: "Dziecięca choroba liberalizmu" i "To nie jest kraj dla pracowników".


Wywiad Rafała Wosia z profesorem Jaschą Mounkiem dostępny na powszech.net/mounk


fot.: materiały prasowe


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Bezpłatna wejściówka na spotkanie Bilet normalny

Bezpłatna wejściówka na spotkanie

już niedostępne -