Projektowanie

Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne | Warsztat 1.

location icon
Dom Spotkań z Historią ul. Karowa 20, Warszawa
calendar icon
Od 14 wrz 12:30 do 14 wrz 14:30


Zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych warsztatów architektoniczno - varsavianistycznych "Moje Miasto Warszawa". Przygotowaliśmy 22 spotkania, na których najmłodsi poznają kolejno wszystkie dzielnice Warszawy i twórczo zmierzą się z tematem planowania miasta. Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat wraz z rodzicami/opiekunami - będziecie pracować wspólnie :)

Spotykamy się w wybrane soboty w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Zajęcia trwają ok. dwóch godzin.


NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA

Na pierwszych warsztatach rozkładamy Warszawę na drobniejsze elementy - dzielnice. Skąd w tej układance 18 części i po co ten podział? Przybliżymy powstanie i historię poszczególnych dzielnic, będziemy analizować miasto jako złożony organizm. Dlaczego Warszawa ma dwóch prezydentów i kilkunastu burmistrzów? Wyjaśnimy jak działa i czy zajmuje się samorząd lokalny. Na koniec obejrzymy Warszawę z lotu ptaka, żeby łatwiej było uczestnikom z puzzli-dzielnic ułożyć jej kształt.


JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca - przybliżamy historię poszczególnych dzielnic, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych - na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem całych obszarów miasta, albo poszczególnych elementów nawiązujących do historii dzielnic Warszawy. Na finałowych zajęciach cyklu uczestnicy stworzą specjalną mapę.


WIĘCEJ INFORMACJI

Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku [KLIK] - umieszczamy tam foto-relacje, informacje o otwarciu zapisów czy ciekawostki związane z nadchodzącymi warsztatami.

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa.

Ważne: Przy zapisach i rejestracji wejściówek na warsztaty w przypadku zgłaszania kilkorga dzieci prosimy o zapisanie osobno każdego dziecka. Rodzice i opiekunowie nie muszą się rejestrować.

Dołącz do wydarzenia

W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.