Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka DIY, Majsterkowanie, Hobby

Młynarski, Okudżawa, Cohen - MOC słowa i muzyki - koncert J.Mamcarz & R.Obcowski

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis 3, Warszawa
calendar icon
Od 30 maj 19:00 do 30 maj 19:00

Koncert Młynarski, Okudżawa, Cohen czyli MOC słowa i muzyki w Dobrym Miejscu. Na wyjątkowy wieczór z piosenką literacką zapraszają: Jerzy Mamcarz - pieśniarz (czł. ZASP - egzamin u prof. A. Bardiniego), poeta, organizator i gospodarz koncertów o charakterze literackim oraz Robert Obcowski - pianista, kompozytor, producent muzyczny, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.Koncert Moc słowa i muzyki zbudowany jest na grze nastrojów, zawiera znane przeboje piosenki literackiej m.in. w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego, Macieja Zembatego i Andrzeja Poniedzielskiego oraz znakomite utwory autorskie Jerzego Mamcarza.
Jerzy Mamcarz

Pieśniarz wywodzący się z Piwnicy pod Baranami, twórca Warszawskiej Sceny Bardów i Festiwalu im. Jonasza Kofty "Moja Wolności". Jest laureatem wielu konkursów i przeglądów m.in. w Myśliborzu, Olsztynie, Toruniu, Wałczu, Tarnowie, Krakowie, Rzeszowie.

W swoich programach łączy nastrojową poezję z satyrą. Wykonuje recitale w pełni autorskie, jak również sięga po twórczość współczesnych polskich poetów ( Zb. Herbert, Cz. Miłosz, ks. J. Twardowski, W. Szymborska, T. Różewicz, St. Barańczak). Tworzy także kalambury, aforyzmy, sentencje, które oprawia tytułem "krótkie mieszkanka".

Za swoją działalność artystyczną uzyskał wiele znakomitych recenzji w prasie krajowej, a znawcy tego typu twórczości podkreślają, że osiągnięciem jego warsztatu jest wyjątkowa umiejętność balansowania pomiędzy sprzecznymi nastrojami, łączenie nastrojowej poezji z ironią i pure-nonsensem, co tworzy znakomity kontakt z widzem.

Jest prezesem Stowarzyszenia Warszawska Scena Bardów oraz wykonawcą i konferansjerem, koncertów "Warszawska Scena Bardów", którą tworzą m.in. Andrzej Brzeski, Piotr Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Garczarek, Jerzy Filar, Stanisław Klawe, Ryszard Makowski, Tomasz Szwed, Kuba Sienkiewicz.

Z recitalami występował m.in: w Teatrze Rampa, w Starej Prochowni, w Teatrze na Woli, w klubach i kabaretach: Piwnica pod Baranami, w Klubie Aktora, w Klubie Pod Harendą, w kabarecie Loch Camelot, w cyklach: Ogrody Frascati, Galeria Śpiewających Poetów, Poznaj Bardów. Wielokrotnie w koncercie Premiery w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie. Występował w programach radiowych i telewizyjnych, jak Muzyczna Jedynka, Poranek z Polsatem, Kawa czy Herbata, Halo Polonia, Pytanie na Śniadanie, Akademia Rozrywki w Programie 3 Polskiego Radia.


Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 25,00 zł -
  Przedsprzedaż
już niedostępne 20,00 zł -