WawaGra: Szeptuchy i magia Podlasia 4.07.2020

location icon
Pałac Kultury (parking od strony Kinoteki) Plac Defilad 1, Warszawa
calendar icon
Od 4 lip 7:00 do 4 lip 21:00

Zbiórka uczestników 4.07.2020 roku (w sobotę) o godzinie 7.00 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Wyruszamy o godzinie 7.10 w kierunku Supraśla.

Planowany powrót około godziny 21.00

  •  Szwędaczki Supraskie - legendy Supraśla, podania ludowe, przysłowia, wróżba z nasion. Czeka nas niecodzienny spacer i spektakl na łonie natury, a także… spotkanie z Duchem Puszczy 👻

  • Spacer, w trakcie którego odkryjemy najważniejsze zabytki Supraśla, w tym genialną cerkiew obronną. 

  • Przejedziemy do serca Puszczy Knyszyńskiej 🌲W czasie wycieczki przewidziany jest obiad regionalny, w trakcie którego spróbujemy podlaskich smaków (obiad nawiązuje do tradycyjnej kuchni "Tutejszych").

 Spotkanie z Małgorzatą Charyton* - badaczką zjawiska szeptuch.

Szeptuchy od wieków wzbudzają zaufanie i po dziś dzień przyciągają pacjentów. Nie mają dyplomów medycznych, za to skutecznie korzystają z tradycyjnej medycyny ludowej Podlasia Mają prosty zestaw leków. Wiedzą czym jest pełnia zdrowia i leczą to, czego "lekarze nie znają". Spotkanie z ekspertem odkryje przed nami ich tajemnice i wyjaśni zawiłą sieć znaczeń. To przewodnik po ukrytych symbolach i pokaz mocy gestów i żywiołów. To opowieść o tym, jak szeptuchy negocjują z siłami zła i siłami dobra.

*Małgorzata Anna Charyton - etnolog i antropolog medyczny, bada szeptuchy z Podlasia już od dekady. Dotarła do kilkudziesięciu uzdrowicieli, autorka wielu tekstów i wykładów z tego zakresu, jednocześnie przyrodnik i "dziecko lasu", interesuje się zjawiskami z pogranicza natury i kultury, przewodnik po Supraślu i po Puszczy Knyszyńskiej, właścicielka biura podróży i portalu turystycznego MOC PODLASIA.
https://www.facebook.com/Moc.Podlasia/
http://mocpodlasia.pl/

WYDARZENIE ZOSTANIE ZORGANIZOWANE PRZY GRUPIE 25 UCZESTNIKÓW.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 25.07.2020.

📌 CENA: 170 zł/uczestnik

📌CENA ZAWIERA: całkowity koszt realizacji programu: przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej, opiekę pilota, zwiedzanie Supraśla wraz ze "Szwędaczkami", obiad regionalny, udział w spotkaniu/wykładzie z Małgorzatą Charyton, ubezpieczenie NNW, podatek VAT - marża.


Dodatkowe informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletów

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/

Serdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet
Wyprzedane 170,00 zł Wyprzedane