Kultura i Sztuka Polityka i Gospodarka

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis 3, Warszawa
calendar icon
Od 8 gru 16:00 do 8 gru 16:00

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia - 8 grudnia w ramach Forum Filmów Nie-Zwyczajnych zapraszamy na wyjątkowy film o narodzinach niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia. Niezwykła opowieść o Polskiej zakonnicy, Siostrze Faustynie - uznanej za świętą przez Papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości jak również wykładowca PWTW.

Dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty, które rzucają nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu. Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na Jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić.

milosc_i_milosierdzie

fot. archiwum Kondrat-Media

Analiza naukowa przeprowadzona w filmie dowodzi, że Faustyna rzeczywiście ujrzała Pana Jezusa. Okrywa też zdumiewające związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim - jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa. W związku z odkryciami zespołu ekspertów współpracujących z ekipą Kondrat-Media, którzy odnaleźli nieznane listy ks. Michała Sopoćki, a penetrując zapomniane archiwa dotarli także do innych, nieznanych powszechnie dokumentów, już teraz można stwierdzić, że film "Miłość i Miłosierdzie" rzuci nowe światło na prawdę o potędze Bożego Miłosierdzia. W dużej mierze może się on przyczynić do spełnienia obietnicy Pana Jezusa, że to z Polski wyjdzie "iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście".

milosc_i_milosierdzie-1

fot. archiwum Kondrat-Media

Św. Siostra Faustyna, zgodnie z "Dzienniczkiem" spotykała się również z Maryją i była Jej wielką czcicielką. Aż trzykrotnie odprawiła nowennę po tysiąc Zdrowaś Maryjo przed 8 grudnia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Przed Komunią św. ujrzałam Matkę Najświętszą w niepojętej piękności. Uśmiechając się do mnie, powiedziała: Córko moja, z polecenia Boga mam ci być w sposób wyłączny i szczególny Matką, ale pragnę, abyś i ty szczególnie była mi dzieckiem (nr 1414).

Warto się zainspirować, podjąć uczestnictwo w nowennie, by w obfitości przeżyć uroczystość, a zgodnie z wolą Maryi, szczególnie modlić się w Godzinie Łaski (między 12:00 a 13:00).

milosc_i_milosierdzie-3

fot. archiwum Kondrat-Media

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE
Data premiery: 2019-03-29
Produkcja: Polska
Reżyseria: Michał Kondrat
Scenariusz: Michał Kondrat
Czas trwania: 104 min
Gatunek: dokument fabularyzowany

08.12.19 r. godz.: 16:00.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 15,00 zł -
  Bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 13,00 zł -