Kultura i Sztuka

"Medjugorje" na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis 3 (wej.B), Warszawa
calendar icon
Od 16 paź 17:00 do 16 paź 17:00
ticket icon
Od 15,00 zł

"Medjugorje" na październikowym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Zapraszamy!

Film jest próbą odkrycia fenomenu "Medjugorje", nazywanego przez niektórych "przedsionkiem nieba". Jednocześnie jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich. Ukazują także, wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. "Medjugorje" to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

Pierwszy kinowy film o fenomenie Medjugorje

Opis:

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.

O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną... Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu.

"Na świecie jest wiele wspaniałych miejsc do podróżowania: egzotyczne kraje, rajskie plaże czy miasta pełne wypoczynku i rozrywki. Medjugorje nie oferuje niezapomnianych rozrywek. Jest to jednak miejsce i historia, którą można przeżyć i która może zmienić życie. Podczas pracy nad filmem jedna z widzących Mirjana Soldo powiedziała nam: "W świecie, w którym telewizja i media mówią, że Bóg nie istnieje, to, co robicie, ma wielką wartość, ponieważ robicie to dla Jezusa Chrystusa. Wiem, że kto pracuje dla Jezusa Chrystusa, musi nieść bardzo wielki krzyż, za to dziękuję i modlę się za was".
Oglądając "Medjugorje", widz czasami czuje się bohaterem. To doświadczenie, po którym łatwiej będzie Ci podejmować ważne decyzje w Twoim życiu." - Jesus Garcia, reżyser "Medjugorje"

Medjugorie-plakat-1200px

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 18,00 zł -
  Bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 15,00 zł -