DEBATA / Make the Change - Młodzi na rynku pracy

location icon
online
calendar icon
Od 25 maj 17:00 do 25 maj 19:00
ticket icon
Od 0,00 złSieć Przedsiębiorczych Kobiet wraz z Partnerami projektu zaprasza na Debatę Make the change - Młodzi na rynku pracy!

Debatę dedykujemy głównie osobom młodym, choć do rozmowy o ich wyzwaniach na rynku pracy zapraszamy różne środowiska, w tym korporacyjne, naukowe, czy przedsiębiorców. Naszym celem jest wsparcie młodych wkraczających na ścieżkę zawodową, aby mogli to zrobić posiadając odpowiednie umiejętności, narzędzia oraz pewność siebie.

***

W 2020 roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet w ramach projektu Biznes w Kobiecych Rękach i przy wsparciu finansowym Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy zrealizowała badanie "Wyzwania młodych na rynku pracy" oraz przeprowadziła konkurs Dziewczyny mają głos.

Podczas realizacji tych projektów kluczowym wnioskiem okazał się fakt, że młodzi ludzie wkraczający na rynek pracy zmagają się aktualnie z wieloma utrudnieniami oraz mierzą się z licznymi wyzwaniami. 

Oprócz tego, że młodzi zadają sobie podstawowe pytania:" Którą drogą mam iść? Jaka przyszłość przede mną? Jak znaleźć pracę i jak jej szukać? Jaka w ogóle jest moja wymarzona praca? Czego mam się jeszcze nauczyć, a co jest moim talentem? Czy spełnię oczekiwania pracodawcy? pojawiły się dodatkowe wyzwania w postaci znaczących zmian technologicznych, automatyzacji niektórych zawodów, znikania zawodów i pojawiania się nowych, dotąd nieznanych, nowych wymagań na rynku pracy, czy okresu pandemii. Aby zmierzyć się z tymi zmianami, nowymi wymogami, młodzi muszą być wyposażeni w odpowiednie kompetencje "przyszłości" i otwarci na zmiany. Tego właśnie chcemy ich uczyć w projekcie Make the change - Młodzi na rynku pracy!***

Dlatego jeśli jesteś w wieku 19-26 lat, nie rozpoczęłaś/łeś pracy zawodowej albo masz trudności z jej znalezieniem, mierzysz się z licznymi barierami, które uniemożliwiają Ci odnalezienie się na rynku pracy, chciałabyś/łbyś dowiedzieć się, jak spostrzegają wyzwania młodych eksperci związani z rynkiem pracy, jakie mają dla Ciebie rozwiązania, ta debata jest właśnie dla Ciebie!

Przyjdź, zainspiruj się, bądź częścią tej zmiany! Czekamy na Twój głos w Debacie!

Zapraszamy na Debatę 25 maja w godz. 17.00 - 19.00. Debata będzie transmitowana online na Facebooku Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Zapraszamy młodych z całej Polski!

PROGRAM WYDARZENIA:

17.00 - 17.10 Powitanie gości: Marta Zawiślińska, Koordynatorka projektu Make the change

17.10 - 17.55 Pierwsza debata z udziałem gości ekspertów

17.55 - 18.00 Przerwa

18.00 - 18.45 Druga debata z udziałem gości i ekspertów

18.45 - 19.00 Podsumowanie i zakończenie debaty

***


Kolejnym etapem projektu Make the change - Młodzi na rynku pracy jest warsztat metodą Design Thinking oraz Finał projektu, które odbędą się już w czerwcu br. Na warsztat jest prowadzona odrębna rekrutacja. Weź udział w rekrutacji na warsztat: https://forms.gle/mFSuAnu2eAUdZvTT6***

Wydarzenie jest BEZPŁATNE dzięki wsparciu finansowemu Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.


Zapraszamy serdecznie!

Magdalena Jeżyńska, Marta Zawiślińska i Justyna Hryniewicz z zespołem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet


Organizator:Partner główny:Patroni projektu:

Partnerzy projektu:
Przed wypełnieniem formularza zapoznaj się z Regulaminem wydarzenia oraz klauzulą informacyjną:

REGULAMIN WYDARZENIA MAKE THE CHANGE

Klauzula informacyjna i zgody pod Wydarzenie MAKE THE CHANGE

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Debata Make the Change - Młodzi na rynku pracy
już niedostępne -